Želite biti vedno na tekočem? Izberi Sobotainfo kot prednostni vir na Googlu.

Nova vlada brez Pomurcev: Stavimo lahko le še na obljubo o decentralizaciji

| v Politika

Regija lahko računa le še na obljube o decentralizaciji ...

Pred volitvami smo to slišali z vseh strani, najglasneje pa od strank nove koalicije: Slovenija ni samo Ljubljana. Decentralizacija, pokrajine, regionalni razvoj, selitev državnih ustanov iz prestolnice. 

Tudi na soočenju Regije v ospredju, ki sta ga pripravila medijska skupina Moji Mediji in televizija IDEA, so predstavniki parlamentarnih strank, med njimi Janez Janša, Anže Logar in Jernej Vrtovec, razpravljali tudi o tem, ali bi Pomurje lahko postalo pilotna regija za drugačen razvojni model.

Zdaj, ko se sestavlja 16. vlada in četrta pod vodstvom Janeza Janše, je preizkus pred nami. In prvo vprašanje je povsem preprosto: kje so Pomurci?

Odgovor je za zdaj jasen. SDS je dobila sedem resorjev, NSi štiri, Demokrati tri in Fokus enega. Noben ministrski kandidat ne živi v pomurski regiji. Najbolj »naš« je Tadej Ostrc, ki je med drugim obiskoval gimnazijo v Ljutomeru in je član PAZU, pomurske skupnosti akademikov. Manj znano je tudi, da ima prekmurske korenine najverjetnejši minister za obrambo Valentin Hajdinjak.

Ostane še upanje na državne sekretarje, ki so prvi namestniki ministrov in neposredno vpeti v operativno delovanje ministrstev. Bivši poslanec Tine Novak, ki velja za enega najvplivnejših predstavnikov Demokratov, bi lahko bil med najverjetnejšimi kandidati za državnega sekretarja. Pristal bi lahko na resorju gospodarstva ali celo zdravja. Spomnimo, Novak je izstop iz Svobode utemeljeval prav s tem, da bo lahko v Logarjevi ekipi učinkoviteje delal za Pomurje.

Državni sekretar lahko odpira vrata, pomaga pri komunikaciji in pritiska znotraj sistema. To sta v prejšnji Janševi vladi znala dokazati Mitja Slavinec na izobraževanju in Damjan Jaklin na obrambi. Oba sta bila na funkciji sicer zgolj eno leto.

In ravno tu je bistvo. To ni vprašanje lokalnega prestiža. Ne gre za to, ali mora nekdo iz Murske Sobote, Lendave ali Gornje Radgone sedeti v vladi zato, ker je »naš«. Gre za vprašanje realne moči in dostopa, ki se pozna tudi v regionalnem razvoju.

Regije, ki imajo svoje ljudi v izvršni oblasti, imajo prednost. Z ministri pridejo še kadri, državni sekretarji, vodje kabinetov, direktorji direktoratov, ljudje v nadzornih svetih, odborih in agencijah. Okoli ljudi iz regij se splete mreža, ki razume prostor. Ljudje, ki vedo, kje je Goričko, kaj pomeni promet skozi Mursko Soboto in zakaj je železniška povezava za Pomurje razvojno, ne le logistično vprašanje.

Pomurje ima namreč konkretne težave, ne simbolnih. In te niso zgolj ekonomske narave.

Pomurski moški po podatkih Nacionalnega inštituta za javno zdravje v povprečju živi okoli tri leta in pol manj kot moški v osrednji Sloveniji. Regija ima najvišjo umrljivost v državi, veliko srčno-žilnih bolezni, visok delež prebivalcev s srčnim popuščanjem in slabe kazalnike tudi pri nekaterih vrstah rakov. Pomurje je pri vrhu tudi po indeksu staranja, bolniških odsotnostih in številu samomorov.

Tudi okoljski in infrastrukturni kazalniki niso spodbudni. Murska Sobota je med slabšimi pri onesnaženosti zraka z delci PM10, posledično pa ima Pomurje veliko bolezni dihal in bolnišničnih sprejemov zaradi astme. Regija je železniško slabo povezana in preveč odvisna od avtoceste, ki ob vsakem nerodno načrtovanem gradbišču pokaže, kako ranljiva je centralizirana država za tiste daleč od centra. 

Mladi odhajajo, razvojni projekti se premikajo prepočasi, regija pa se prepogosto znajde v vlogi prosilca.

Res pa je: »naši« ljudje v Ljubljani še ne pomenijo nujno tudi učinkovitosti. O tem, da je Pomurje v Golobovem mandatu zapravilo eno najboljših političnih izhodišč v svoji novejši zgodovini, smo že pisali. Ob rekordnem številu koalicijskih poslancev, ob začetku mandata celo dveh ministrih, državnih sekretarjih in visokih pričakovanjih, danes v Pomurju težko najdemo župana, ne glede na politične barve, ki bi o odhajajoči strukturi povedal več dobrega kot slabega.

Danes v Pomurju težko najdemo župana, ne glede na politične barve, ki bi o odhajajoči strukturi povedal več dobrega kot slabega.

Če regija nima ministrov in drugih vplivnih predstavnikov, je odgovornost še toliko bolj na tistih, ki bodo imeli dostop do oblasti: na pomurskih županih blizu koaliciji, na regijskih predstavnikih vladnih strank, na zbornicah in lokalnih odborih.

Prijetna soglasna obljuba na regijskem soočenju predsednikov strank je bila, da bo prvi obisk nove vlade prav v Pomurju. Prebivalcem regije, ki je najdlje od Ljubljane, bo treba pojasniti, kako bodo živeli prihodnja štiri leta. Ali bo del odločanja res prišel bližje regijam in ljudem? Ali pa bo decentralizacija tema samo do trenutka, ko se začnejo deliti kabineti, direktorati in proračunske postavke?

Ker bodimo iskreni: s tem je posredno povezano skoraj vse. Od infrastrukture do tega, katere prireditve bodo imele velike nacionalne pokrovitelje, kateri športi bodo imeli financiranje in tudi to, ali bo slovenski medijski prostor postal še bolj centraliziran.

Zato vprašanje ni, ali bo Pomurje imelo svoje kadre zato, da bi lahko rekli, da je med odločevalci tudi nekdo od nas. Vprašanje je, ali bo nova vlada decentralizacijo razumela kot resno politično zavezo ali zgolj kot lep predvolilni stavek.

Za Pomurje bo odgovor zelo konkreten: videl se bo v imenih, funkcijah, proračunu in projektih.

Preberite še

Komentarji

.

Mi smo madžari za slovence zato imamo svojega predstavnika. Volimo pa tiste ki nam lažejo.

Janči pleša

Sramota od vlade sestavljena iz samih lažnivcev in ČRNE KOCKE.

FrančekF

Kolikokrat te je nalagal Golob? Mesec? Maljevac? Bratuškova?....

grobar

sramota,ne jeb..o nas več,samo smo dobri malo pred volitvami,banda pokvarjena.

.

Baje da bojo znižali davke. Pa vse obravnave proti našim bojo skenslane.

Pasulj

Meli smo mij Prkmurci poslance celo prvi predsenik države je bil Premurec (no Goričanec) in ka so vsi fkûper napravili za Prekmurje? Goričanec dokeč je mel zdrav blek pa prebavo je drüjgo nej hodo v Prekmurje kak samo žrejt pa pijt, ovi ka so pa bilij posranci so pa nikaj nej bilij baukši.

FrančekF

...in v Muri so ga oblačili!

qwtetet

Povej pošteno!! Za šenki!

Gost841

hahaha, pa kaj ste mislili, ovi de nas spet nategno na suho... de of "samo fkrej od mojega šanka" zaj tudi glasen ???

FrančekF

Kaj takega bi moral Golob slišati večkrat! Povsem zasluženo!

Gost121874

Janši ližete rit prekmurci, kelkokrat vas je že žejne pelal čez vodo?

Mclaren

GOST. Janši smo lijzali rit 5x, vij LEVOSRAJČNIKI pa vašim 10x.

xxxxx

Halo, v vseh treh prekmurskih volilnih okrajih je zmagala Svoboda. Tako da, ne vem kdo je koga peljal žejnega čez vodo.

white

Bijla je prle lejva vlada z pomurcami,rezultat,čijsta nula

putika

tej "prekmurski poslanci" so samo tan pod taktirko svojih starešin rokej zdigavale .. marionete.
Či bi se v tokratni vladi v Prekmurji kaj več naredilo bi bil presenečeni.. nekaj so obljube, drugo pa dejanja.
Ka se pa tijče Tinčeka, de pa zaj meu možnost, ka se dokaže, či je iz genjenega testa ali pa lublanskoga biskvita

njiva

Ka pa motate pa lapate.Ne vrvlite se,ka v cajtingaj preštete,pa tej blesavi novinari
gučijo,tu se ide samo za klike drugo nika.Če leta 1991 g.Janše,g.Peterleta, g.Kučana in še nekaterih ne bi bilo, tudi Slovenije danes verjetno ne bi bilo.
Počakajmo pa mo vidli,slabše kak je zaj več nemre biti.

FrančekF

Kučana? Evo ti nekaj njegovih biserov:
Kučan je na primer oktobra 1988 rekel: »Samostojna Slovenija bi bila najbolj črnogleda varianta, vendar moramo narediti vse, da Jugoslavija bo.«
Decembra 1989 v Beogradu je rekel: »Naša opredelitev je nedvomno Jugoslavija. Mi razumemo in sprejemamo Jugoslavijo za svojo državo in si je ne pustimo vzeti.«
Potem 31. januarja 1990: »O odcepitvi Slovenije od Jugoslavije je težko celo misliti, ker to ni nikoli bila moja najintimnejša opcija. Z njo se ne morem sprijazniti.«
Potem je dejal 23. decembra 2015: »Očitajo mi, da sem bil proti odcepitvi. Še zdaj sem.«
Najmočnejša je pa tale, ki jo je Kučan izrekel 8. februarja 1989: »Slovenske identitete, naj si še tako domišljamo, da je, v Evropi in svetu ni, vsaj ne kot del nečesa avtonomnega in do kraja razpoznavnega. Je predvsem identiteta Jugoslavije ali celo Balkana.
”Jasno je, da mi iz Jugoslavije nočemo in ne želimo, in da nas kljub takim amandmajem iz nje nihče nima pravice poditi,” Milan Kučan v Beogradu, 28. 9. 1989.
”Za nikakršen odhod in odcepitev iz Jugoslavije ne gre. Z dopolnili smo ustvarili pomembne pogoje za prihodnost, za socializem po meri ljudi,” Milan Kučan, 2. 10. 1989.
”Naša opredelitev je nedvomno Jugoslavija. Mi razumemo in sprejemamo Jugoslavijo za svojo državo in si je ne pustimo vzeti,” Milan Kučan v Beogradu, december 1989
”Zame je merodajno predvsem vprašanje, ali Slovencem res ni mogoče živeti v Jugoslaviji,” Milan Kučan, februar 1990.
”O odcepitveni poti nisem nikoli govoril, o njej pa so govorili mnogi politični ljudje v Sloveniji,” Milan Kučan, 20. 4. 1990.

Janči pleša

Nori si kak KOMUNIST JANEZ keri bo sedaj domobrance pokopavo na Žalah. Ha ha ha He he he Idi do doktora.

innoolip

ka pa volite to golazen!!!

tresti

Boukše ka nega, kak se v takšni vladi brukati.

5345345

Ali so ali jih ni v katerikoli Vladi ni nobene razlike. Zato prekmurski narod ohranite prekmurščino in poskrbite zase, ker drugi ne bodo, še najmanj pa neprilagodljivi prišleki

Evo vam

Vsej gori napisanij komentarof je napisanij s strani glavnoga predstavnika vsen dobro poznanoga predstavnika
prekmurskih Slovencov. Ne rabi poodrobne predstavitve, ka ga vsi dobro osebno poznate.

Takjeho

Smo v prejsnjon mandati meli prekmursko kmetijsko ministrico. In ka tocno je bilo nace za nas Prekmurce? In ka tocno de nace za Velencanje, ka de JJ sef. Nic. To je popolnoma nepomembno. Slovenci smo Slovenci, in dokler v vladi nemamo Mohamedov, pa Sulejmanov je vse ok

Lendvai

Govori se, da bo exminister Golob na svoji novi firmi zaposlil Lenavčana D. Sűča in še nekatera znana imena
iz svojega kabineta. Katera, bomo izvedeli v naslednjih dneh.

Lukčev Mesec

Ajajaj, kaj ste tako naivni ❓️❓️❓️

Popolnoma vseeno je, če so v vladi ali v parlamentu ljudje iz Pomurja ❗️

VEDNO se naredi tako, kot odločijo drugi v Ljubljani❗️

.

Napravijo za nas nič, tudi če so tam pa rit ližejo odrešeniku.

Lukčev Mesec

Decentralizacija je tudi samo mit❗️

Ljubljana nikoli ne bo pristala, da bi imeli Regije, kot drugje v Evropi ❗️

Sedaj Ljubljana upravlja z vsem denarjem ❗️

Mogoče bodo iz Ljubljane prenesli kam kakšne nepomembne službe ❗️

Toliko, da se pohvalijo okrog decentralizacije❗️

Konkretno se pa ne bo nič zgodilo ❗️

Lukčev Mesec

Ne si delat nekih iluzij❗️

Tako levi kot desni hočejo denar v Ljubljani ❗️

Tukaj samo nekaj malo veljamo, ko so volitve ❗️

Vmes pa, če kaki politiki pridejo, da se nažrejo❗️

Gigi Govedina

Pa glavno je , ka smo se bolnika rešili vej pa vidite kakše poka po medijih in v javnosti, slabše pa itak ne bo,ker slabše se enostavno ne da.

.

Edino gas maske še lahko dobimo.

Naivec

Slabše se ne da? Si naiven, seveda se da in tudi bo slabše.

Olaola

Kje pa bou zdaj naša Olgica sedejla, nej jo čez ramo vrčte

Hmhm

Za Prekmurje bi bilo bolje, da bi bili Madžari kot nekoč. Poleg Slovencev nam še vsaj soboške
vrane ne bi po glavah sr**e.

aabb

Hmhm ti bumbar eden vej pa seli se na Madžarsko nej pa ka tu bedastoče klamfaš.

Rile

POMURCI SO VEDNO ŠE LEVAKI IN VERJAMEJO SVOBODI😂, pozabili so svoje korenine in pripadnost prednikov.

KavčarSfotelja

Gargamel ne vidi do Maribora, ne pa do MS‼️

Sobočanci

Pouleg ustranih golobof nan serejo še vrane po glavi. Z leta v leto se jih več zvali, ka pomejni več nemira
🦅🦅🦅🦅🦅🦅🦅🦅🦅🦅🦅🦅🦅🦅🦅🦅🦅 , pa šče več 💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩

turk

Mene bolj skrbi ker niti Slovencev ni prav veliko.

Čakija Noris

@ Valentin Hajdinjak ka to je že kaj dokazano,vprašam za prijatelja ali pa je to samo produkt bolanih levičarskih glav in njihove fantazije.Pa saj razumem,človeka bodo 20 let vlačili po sodiščih, dokazano pa itak ne bo nič, ker je vse skupaj votlo okrog pa nega nič.

juhuhuhu

Vej pa zdaj de Matoz Murko vse zrihto ka do se vsi postopki proti desnin kriminalcon zaustavili in de Slovenija raj na zemli za poštene lopove in Lažnivce.

lol lol

Še dobro ka v toj vladi lažnivcov in prevarantov nemamo nikoga iz Prekmurja.

jesboleznan

Če bi to našin pauplügašon kapnolo prle kak so opet za čelavoga volili bi bilau lepo...
Nažalost nemre človek več nič pričakuvati od "zdrave kmečke pameti" XD

Slo

V prejšnji vladi:Jevšek,Olgica,Židan,prlečka podpredsednica najmočnejše stranke Grah glavni sekretar Svobode,pa na koncu za Pomurje en velik .....

Busybee

Tak vseeno vsaj v prejšnji nesposobni Vladi jih bilo kar nekaj pa nič niso naredili niti karkoli zrihtali... Čisti megla tak kak nam je vlada prodajala meglo skupaj z nevladniki in ostalo golaznijo

tttttttttttt3

Točno tak!! 4 leta so papirje za Soboško obvoznico riktali!!! Vtem času so Kitajci Pelješki most zgradili!!!

Veter S, J, V, Z

Ka si ti za en buxln, ka klatiš po vsej, lejvih, desnih, sredinskih. Če bi bil normalen, bi se odločo samo
za edne. Se pravi, ka bi bilo po tvoje najboljše, ka bi bil predsednik vlade ti san. Samo te bi bilo fse o.k.
Čudno rejsan, pa šče pluse ti davlejo. Nejč gor ne pridejo, ka piše veter spremenljivih smeri - imenovan
De-fu (beri - de fudau).

Ofeden

Dajmo mi rajši potegnimo mejo na Muri, ka nemo več tej jugo lažnivce gledo. Pa idimo nazaj ge smo bili več kak 1000 lejt. Verjetno mo meli več poštenja kak v Sloveniji. Naše glavno mesto je skous bila Budimpešta.

khaa

Ve pa lehko noge prejk rame .
Adijo od ked si priso.
Pa fajn se mej

Odg.

Khaa, če bi ti na svoje šou? Šče v M. Soboti tge ne eden nemre. Prejk Möre boš šou, Avstrijo z etakšnin
obnašanjon? Madžari te odma zaprejo, kak gezik obrneš, pa ličijo prejk meje. Nindri na svejti ti nede
dopüščeno etakšno obnašaje, odnos do lidi, kak ga maš v Sloveniji. Idi, ta od kec ne bi smeu nigdar prijti!

Franc, Satahovci

Via Afganistan žnjin.

Pravilnooo, Fr.

Edijno Talibani znajo z etakšnimi.

čarni vrag

Vse kar so zrihtali Jevšek in kompanija je slikanje Goloba na Trejzinon senji in vloga za gradbeno dovoljenje legendarne soboške obvoznice.

.

Misliš da bo đđ bager vozo?

Golobov zarečeni kruh

Se spomniš, čarni vrag, kaj je pred slovensko javnostjo rekel Golob pred 4 leti - kmalu po svoji izvolitvi?
Jaz se še; "V Sloveniji nikoli in nikdar ne bomo več dovolili, da zma(h)a Janez Janša!"

čarni vrag

Ti izgleda še vedno poslušaš politike in njihove laži. Zapomni si! Politik laže čim odpre usta. Za mene je lejko predsednik vlade sam Lucifer, samo da gospodarstvo laufa in da se nujno potrebna obvoznica ne dela 25 let.

.

Vse je centralizirano in še bo en čas okrog đđ. Dokler narod ne bo spregledal.

Defux

Janez J. je slovenska politična legenda.

cP

Negativna legenda.

EPILEPTIK

ZBOR KRETENOV NA ZGORNJI SLIKI...

Gost2836

V golobovi vladi so meli ministrico za kmetijstvo zaposleno kelnarco, za infrastrukturo šiviljo, za gospodarstvo bautaša, za finance stečajnoga upravitelja itd

.

Pa so boljši kot janezovi.

Gost6665

zdaj pa propadle kelnare, davčne dolžnike, kokljo z 6 blokiranimi računi, davčne utajevalce, pravnomočno obtožene, lažnivce z overjenimi izjavami, ...

white

gda se rejšimo levakov pa jugonostalgičarov,te de slovenija komaj zaživejla kak trbej

1987

Dosti je nesposobni SDS v Prekmurju

.

Mogoče bojo jaklina coj potegnili za rabote na darsu ali kje. Zveste ljudi v ekipi bojo rabili, pa tiste ki bojo vkraj gledali.

čokolino + medolino

Smo vsa leta imeli Pomurske predstavnike v DZ in niso naredili nikoli nič razen za sebe in svoje plače to je bilo vse

.

Žerjav je edino podpisal da ne rabimo pravo avtocesto, da je zadosti za nas tudi tak. Joško je uredil nakup rdečega križa po rezervnih delih, marija požonec je še največ naredila. Od vseh so največ profitirali romi, ker so pred volitvami vsakokrat nekaj dobili. Najbolj mi je fajn da so sls skenslali. Ne marajo žensk na položajih.

Gost2939

Ka je pa te žibratova? Nej pomurka?
Aja svobodi se füjčka za cejlo slovenijo

Gost6665

Kak si pa mislite ko pridejo na oblast propadli kelnare, davčne dolžnike, kokljo z 6 blokiranimi računi, davčne utajevalce, pravnomočno obtožene, lažnivce z overjenimi izjavami, ...

qwtetet

Gost6665 ti pa boš po smrti šel direkt v nebesa, tak nedolžen si?

čarni vrag

Vojsko bi lejko ponucali za popravilo avtoceste, nej pa ka ležijo po kasarnaj. Hajdinjak je že napovedo več za NATO. Samo še nej so odločili, če do vzeli penzionistom ali pa učitelom. Na Moskvo!

1919

Dr. Tadej Ostrc, bodoči minister za zdravstvo.

Maturiral na gimnaziji Franca Miklošiča v Ljutomeru leta 2000.

Pomurec, Prlek, Prekmurec?

Sobotainfo, dajte se zresniti.
Židan-Štajerec
Jevšek-Korošec
Irena Šinko-prava Prekmurka, pa še to je pernati ptič iz zibanja svoboda odstavil.

.

Nej ka bi zdaj kaj proti janši gučali, ka de nas g.Franci M. Aretiral. Je že najavo spremljanje registerskih številk - spremljanje ljudi. Naj malo zdaj narod začuti kdo nas ma rad.

10. marec

Pošteno.
Ta nova vlada bo nekaj naredila tudi za Prekmurce oziroma Pomurce , samo prle morajo rdečkarji in svobodnjaki kapitulirati.... čim prej bo to, tem bolje...... najlepše bo ko bo Kovačova kobila ostala v tujini....

1987

Polska jih je dala na Letalo

Gost3840

Pa v ms ste volili večinoma goloba
Ka bi zdaj radi ka vas janez na rokaj nosi

Izdaja....

Srbija napovedala začetek pogovorov o priznanju srbske skupnosti v Sloveniji, v Beograd pa kmalu potuje Zoran Stevanović. Vir.n1info.
Kdaj boste pa Prekmurci priznani kot skupnost? In imeli svojega poslanca?

Prekmurski poslanec

Prekmurci že imajo svojega poslanca, ki je istočasno stric iz ozadja že desetletja nazaj,
po potrebi pa tudi romski poslanec (šepetalec izza odra).

1919

Vsi POLITIČNO NASTAVLJENI kadri (SD, zibanje svoboda, levica) v Pomurju, v petek 5.6.2026 ODSTOPITE, ter se začnite pripravljati na volitve leta 2030.
(židan, sraka, perhavčkini dečki, 🍺,🏤,...itd., itd,)

1919

Popravljam komentar.
Vsi POLITIČNO NASTAVLJENI kadri (SD, zibanje svoboda, levica) iz Pomurju, v četrtek 4.6.2026 ODSTOPITE.
Sekretar židan, kaj še čakaš???
Sraka svetovalec za kulturo, kaj še čakaš?
Nejc Perhavec, sektor za internacionalizacijo in spodbujanje investicij, kaj še čakaš?

.

... meter dvajsti

Komentarji

.

Mi smo madžari za slovence zato imamo svojega predstavnika. Volimo pa tiste ki nam lažejo.

Janči pleša

Sramota od vlade sestavljena iz samih lažnivcev in ČRNE KOCKE.

FrančekF

Kolikokrat te je nalagal Golob? Mesec? Maljevac? Bratuškova?....

grobar

sramota,ne jeb..o nas več,samo smo dobri malo pred volitvami,banda pokvarjena.

.

Baje da bojo znižali davke. Pa vse obravnave proti našim bojo skenslane.

Pasulj

Meli smo mij Prkmurci poslance celo prvi predsenik države je bil Premurec (no Goričanec) in ka so vsi fkûper napravili za Prekmurje? Goričanec dokeč je mel zdrav blek pa prebavo je drüjgo nej hodo v Prekmurje kak samo žrejt pa pijt, ovi ka so pa bilij posranci so pa nikaj nej bilij baukši.

FrančekF

...in v Muri so ga oblačili!

qwtetet

Povej pošteno!! Za šenki!

Gost841

hahaha, pa kaj ste mislili, ovi de nas spet nategno na suho... de of "samo fkrej od mojega šanka" zaj tudi glasen ???

FrančekF

Kaj takega bi moral Golob slišati večkrat! Povsem zasluženo!

Gost121874

Janši ližete rit prekmurci, kelkokrat vas je že žejne pelal čez vodo?

Mclaren

GOST. Janši smo lijzali rit 5x, vij LEVOSRAJČNIKI pa vašim 10x.

xxxxx

Halo, v vseh treh prekmurskih volilnih okrajih je zmagala Svoboda. Tako da, ne vem kdo je koga peljal žejnega čez vodo.

white

Bijla je prle lejva vlada z pomurcami,rezultat,čijsta nula

putika

tej "prekmurski poslanci" so samo tan pod taktirko svojih starešin rokej zdigavale .. marionete.
Či bi se v tokratni vladi v Prekmurji kaj več naredilo bi bil presenečeni.. nekaj so obljube, drugo pa dejanja.
Ka se pa tijče Tinčeka, de pa zaj meu možnost, ka se dokaže, či je iz genjenega testa ali pa lublanskoga biskvita

njiva

Ka pa motate pa lapate.Ne vrvlite se,ka v cajtingaj preštete,pa tej blesavi novinari
gučijo,tu se ide samo za klike drugo nika.Če leta 1991 g.Janše,g.Peterleta, g.Kučana in še nekaterih ne bi bilo, tudi Slovenije danes verjetno ne bi bilo.
Počakajmo pa mo vidli,slabše kak je zaj več nemre biti.

FrančekF

Kučana? Evo ti nekaj njegovih biserov:
Kučan je na primer oktobra 1988 rekel: »Samostojna Slovenija bi bila najbolj črnogleda varianta, vendar moramo narediti vse, da Jugoslavija bo.«
Decembra 1989 v Beogradu je rekel: »Naša opredelitev je nedvomno Jugoslavija. Mi razumemo in sprejemamo Jugoslavijo za svojo državo in si je ne pustimo vzeti.«
Potem 31. januarja 1990: »O odcepitvi Slovenije od Jugoslavije je težko celo misliti, ker to ni nikoli bila moja najintimnejša opcija. Z njo se ne morem sprijazniti.«
Potem je dejal 23. decembra 2015: »Očitajo mi, da sem bil proti odcepitvi. Še zdaj sem.«
Najmočnejša je pa tale, ki jo je Kučan izrekel 8. februarja 1989: »Slovenske identitete, naj si še tako domišljamo, da je, v Evropi in svetu ni, vsaj ne kot del nečesa avtonomnega in do kraja razpoznavnega. Je predvsem identiteta Jugoslavije ali celo Balkana.
”Jasno je, da mi iz Jugoslavije nočemo in ne želimo, in da nas kljub takim amandmajem iz nje nihče nima pravice poditi,” Milan Kučan v Beogradu, 28. 9. 1989.
”Za nikakršen odhod in odcepitev iz Jugoslavije ne gre. Z dopolnili smo ustvarili pomembne pogoje za prihodnost, za socializem po meri ljudi,” Milan Kučan, 2. 10. 1989.
”Naša opredelitev je nedvomno Jugoslavija. Mi razumemo in sprejemamo Jugoslavijo za svojo državo in si je ne pustimo vzeti,” Milan Kučan v Beogradu, december 1989
”Zame je merodajno predvsem vprašanje, ali Slovencem res ni mogoče živeti v Jugoslaviji,” Milan Kučan, februar 1990.
”O odcepitveni poti nisem nikoli govoril, o njej pa so govorili mnogi politični ljudje v Sloveniji,” Milan Kučan, 20. 4. 1990.

Janči pleša

Nori si kak KOMUNIST JANEZ keri bo sedaj domobrance pokopavo na Žalah. Ha ha ha He he he Idi do doktora.

innoolip

ka pa volite to golazen!!!

tresti

Boukše ka nega, kak se v takšni vladi brukati.

5345345

Ali so ali jih ni v katerikoli Vladi ni nobene razlike. Zato prekmurski narod ohranite prekmurščino in poskrbite zase, ker drugi ne bodo, še najmanj pa neprilagodljivi prišleki

Evo vam

Vsej gori napisanij komentarof je napisanij s strani glavnoga predstavnika vsen dobro poznanoga predstavnika
prekmurskih Slovencov. Ne rabi poodrobne predstavitve, ka ga vsi dobro osebno poznate.

Takjeho

Smo v prejsnjon mandati meli prekmursko kmetijsko ministrico. In ka tocno je bilo nace za nas Prekmurce? In ka tocno de nace za Velencanje, ka de JJ sef. Nic. To je popolnoma nepomembno. Slovenci smo Slovenci, in dokler v vladi nemamo Mohamedov, pa Sulejmanov je vse ok

Lendvai

Govori se, da bo exminister Golob na svoji novi firmi zaposlil Lenavčana D. Sűča in še nekatera znana imena
iz svojega kabineta. Katera, bomo izvedeli v naslednjih dneh.

Lukčev Mesec

Ajajaj, kaj ste tako naivni ❓️❓️❓️

Popolnoma vseeno je, če so v vladi ali v parlamentu ljudje iz Pomurja ❗️

VEDNO se naredi tako, kot odločijo drugi v Ljubljani❗️

.

Napravijo za nas nič, tudi če so tam pa rit ližejo odrešeniku.

Lukčev Mesec

Decentralizacija je tudi samo mit❗️

Ljubljana nikoli ne bo pristala, da bi imeli Regije, kot drugje v Evropi ❗️

Sedaj Ljubljana upravlja z vsem denarjem ❗️

Mogoče bodo iz Ljubljane prenesli kam kakšne nepomembne službe ❗️

Toliko, da se pohvalijo okrog decentralizacije❗️

Konkretno se pa ne bo nič zgodilo ❗️

Lukčev Mesec

Ne si delat nekih iluzij❗️

Tako levi kot desni hočejo denar v Ljubljani ❗️

Tukaj samo nekaj malo veljamo, ko so volitve ❗️

Vmes pa, če kaki politiki pridejo, da se nažrejo❗️

Gigi Govedina

Pa glavno je , ka smo se bolnika rešili vej pa vidite kakše poka po medijih in v javnosti, slabše pa itak ne bo,ker slabše se enostavno ne da.

.

Edino gas maske še lahko dobimo.

Naivec

Slabše se ne da? Si naiven, seveda se da in tudi bo slabše.

Olaola

Kje pa bou zdaj naša Olgica sedejla, nej jo čez ramo vrčte

Hmhm

Za Prekmurje bi bilo bolje, da bi bili Madžari kot nekoč. Poleg Slovencev nam še vsaj soboške
vrane ne bi po glavah sr**e.

aabb

Hmhm ti bumbar eden vej pa seli se na Madžarsko nej pa ka tu bedastoče klamfaš.

Rile

POMURCI SO VEDNO ŠE LEVAKI IN VERJAMEJO SVOBODI😂, pozabili so svoje korenine in pripadnost prednikov.

KavčarSfotelja

Gargamel ne vidi do Maribora, ne pa do MS‼️

Sobočanci

Pouleg ustranih golobof nan serejo še vrane po glavi. Z leta v leto se jih več zvali, ka pomejni več nemira
🦅🦅🦅🦅🦅🦅🦅🦅🦅🦅🦅🦅🦅🦅🦅🦅🦅 , pa šče več 💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩

turk

Mene bolj skrbi ker niti Slovencev ni prav veliko.

Čakija Noris

@ Valentin Hajdinjak ka to je že kaj dokazano,vprašam za prijatelja ali pa je to samo produkt bolanih levičarskih glav in njihove fantazije.Pa saj razumem,človeka bodo 20 let vlačili po sodiščih, dokazano pa itak ne bo nič, ker je vse skupaj votlo okrog pa nega nič.

juhuhuhu

Vej pa zdaj de Matoz Murko vse zrihto ka do se vsi postopki proti desnin kriminalcon zaustavili in de Slovenija raj na zemli za poštene lopove in Lažnivce.

lol lol

Še dobro ka v toj vladi lažnivcov in prevarantov nemamo nikoga iz Prekmurja.

jesboleznan

Če bi to našin pauplügašon kapnolo prle kak so opet za čelavoga volili bi bilau lepo...
Nažalost nemre človek več nič pričakuvati od "zdrave kmečke pameti" XD

Slo

V prejšnji vladi:Jevšek,Olgica,Židan,prlečka podpredsednica najmočnejše stranke Grah glavni sekretar Svobode,pa na koncu za Pomurje en velik .....

Busybee

Tak vseeno vsaj v prejšnji nesposobni Vladi jih bilo kar nekaj pa nič niso naredili niti karkoli zrihtali... Čisti megla tak kak nam je vlada prodajala meglo skupaj z nevladniki in ostalo golaznijo

tttttttttttt3

Točno tak!! 4 leta so papirje za Soboško obvoznico riktali!!! Vtem času so Kitajci Pelješki most zgradili!!!

Veter S, J, V, Z

Ka si ti za en buxln, ka klatiš po vsej, lejvih, desnih, sredinskih. Če bi bil normalen, bi se odločo samo
za edne. Se pravi, ka bi bilo po tvoje najboljše, ka bi bil predsednik vlade ti san. Samo te bi bilo fse o.k.
Čudno rejsan, pa šče pluse ti davlejo. Nejč gor ne pridejo, ka piše veter spremenljivih smeri - imenovan
De-fu (beri - de fudau).

Ofeden

Dajmo mi rajši potegnimo mejo na Muri, ka nemo več tej jugo lažnivce gledo. Pa idimo nazaj ge smo bili več kak 1000 lejt. Verjetno mo meli več poštenja kak v Sloveniji. Naše glavno mesto je skous bila Budimpešta.

khaa

Ve pa lehko noge prejk rame .
Adijo od ked si priso.
Pa fajn se mej

Odg.

Khaa, če bi ti na svoje šou? Šče v M. Soboti tge ne eden nemre. Prejk Möre boš šou, Avstrijo z etakšnin
obnašanjon? Madžari te odma zaprejo, kak gezik obrneš, pa ličijo prejk meje. Nindri na svejti ti nede
dopüščeno etakšno obnašaje, odnos do lidi, kak ga maš v Sloveniji. Idi, ta od kec ne bi smeu nigdar prijti!

Franc, Satahovci

Via Afganistan žnjin.

Pravilnooo, Fr.

Edijno Talibani znajo z etakšnimi.

čarni vrag

Vse kar so zrihtali Jevšek in kompanija je slikanje Goloba na Trejzinon senji in vloga za gradbeno dovoljenje legendarne soboške obvoznice.

.

Misliš da bo đđ bager vozo?

Golobov zarečeni kruh

Se spomniš, čarni vrag, kaj je pred slovensko javnostjo rekel Golob pred 4 leti - kmalu po svoji izvolitvi?
Jaz se še; "V Sloveniji nikoli in nikdar ne bomo več dovolili, da zma(h)a Janez Janša!"

čarni vrag

Ti izgleda še vedno poslušaš politike in njihove laži. Zapomni si! Politik laže čim odpre usta. Za mene je lejko predsednik vlade sam Lucifer, samo da gospodarstvo laufa in da se nujno potrebna obvoznica ne dela 25 let.

.

Vse je centralizirano in še bo en čas okrog đđ. Dokler narod ne bo spregledal.

Defux

Janez J. je slovenska politična legenda.

cP

Negativna legenda.

EPILEPTIK

ZBOR KRETENOV NA ZGORNJI SLIKI...

Gost2836

V golobovi vladi so meli ministrico za kmetijstvo zaposleno kelnarco, za infrastrukturo šiviljo, za gospodarstvo bautaša, za finance stečajnoga upravitelja itd

.

Pa so boljši kot janezovi.

Gost6665

zdaj pa propadle kelnare, davčne dolžnike, kokljo z 6 blokiranimi računi, davčne utajevalce, pravnomočno obtožene, lažnivce z overjenimi izjavami, ...

white

gda se rejšimo levakov pa jugonostalgičarov,te de slovenija komaj zaživejla kak trbej

1987

Dosti je nesposobni SDS v Prekmurju

.

Mogoče bojo jaklina coj potegnili za rabote na darsu ali kje. Zveste ljudi v ekipi bojo rabili, pa tiste ki bojo vkraj gledali.

čokolino + medolino

Smo vsa leta imeli Pomurske predstavnike v DZ in niso naredili nikoli nič razen za sebe in svoje plače to je bilo vse

.

Žerjav je edino podpisal da ne rabimo pravo avtocesto, da je zadosti za nas tudi tak. Joško je uredil nakup rdečega križa po rezervnih delih, marija požonec je še največ naredila. Od vseh so največ profitirali romi, ker so pred volitvami vsakokrat nekaj dobili. Najbolj mi je fajn da so sls skenslali. Ne marajo žensk na položajih.

Gost2939

Ka je pa te žibratova? Nej pomurka?
Aja svobodi se füjčka za cejlo slovenijo

Gost6665

Kak si pa mislite ko pridejo na oblast propadli kelnare, davčne dolžnike, kokljo z 6 blokiranimi računi, davčne utajevalce, pravnomočno obtožene, lažnivce z overjenimi izjavami, ...

qwtetet

Gost6665 ti pa boš po smrti šel direkt v nebesa, tak nedolžen si?

čarni vrag

Vojsko bi lejko ponucali za popravilo avtoceste, nej pa ka ležijo po kasarnaj. Hajdinjak je že napovedo več za NATO. Samo še nej so odločili, če do vzeli penzionistom ali pa učitelom. Na Moskvo!

1919

Dr. Tadej Ostrc, bodoči minister za zdravstvo.

Maturiral na gimnaziji Franca Miklošiča v Ljutomeru leta 2000.

Pomurec, Prlek, Prekmurec?

Sobotainfo, dajte se zresniti.
Židan-Štajerec
Jevšek-Korošec
Irena Šinko-prava Prekmurka, pa še to je pernati ptič iz zibanja svoboda odstavil.

.

Nej ka bi zdaj kaj proti janši gučali, ka de nas g.Franci M. Aretiral. Je že najavo spremljanje registerskih številk - spremljanje ljudi. Naj malo zdaj narod začuti kdo nas ma rad.

10. marec

Pošteno.
Ta nova vlada bo nekaj naredila tudi za Prekmurce oziroma Pomurce , samo prle morajo rdečkarji in svobodnjaki kapitulirati.... čim prej bo to, tem bolje...... najlepše bo ko bo Kovačova kobila ostala v tujini....

1987

Polska jih je dala na Letalo

Gost3840

Pa v ms ste volili večinoma goloba
Ka bi zdaj radi ka vas janez na rokaj nosi

Izdaja....

Srbija napovedala začetek pogovorov o priznanju srbske skupnosti v Sloveniji, v Beograd pa kmalu potuje Zoran Stevanović. Vir.n1info.
Kdaj boste pa Prekmurci priznani kot skupnost? In imeli svojega poslanca?

Prekmurski poslanec

Prekmurci že imajo svojega poslanca, ki je istočasno stric iz ozadja že desetletja nazaj,
po potrebi pa tudi romski poslanec (šepetalec izza odra).

1919

Vsi POLITIČNO NASTAVLJENI kadri (SD, zibanje svoboda, levica) v Pomurju, v petek 5.6.2026 ODSTOPITE, ter se začnite pripravljati na volitve leta 2030.
(židan, sraka, perhavčkini dečki, 🍺,🏤,...itd., itd,)

1919

Popravljam komentar.
Vsi POLITIČNO NASTAVLJENI kadri (SD, zibanje svoboda, levica) iz Pomurju, v četrtek 4.6.2026 ODSTOPITE.
Sekretar židan, kaj še čakaš???
Sraka svetovalec za kulturo, kaj še čakaš?
Nejc Perhavec, sektor za internacionalizacijo in spodbujanje investicij, kaj še čakaš?

.

... meter dvajsti

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi