Predsednik NŠ Mura Robert Kuzmič na čelo Iskratela

| v Gospodarstvo

Z dosedanjim glavnim direktorjem Željkom Puljićem se je nadzorni svet sporazumno razšel.

Družba Iskratel ima novega glavnega direktorja. To je postal Robert Kuzmič, predsednik NŠ Mura, ki bo funkcijo pričel opravljati z današnjim dnem, so sporočili iz Iskratela.

Nadzorni svet družbe Iskratel je Kuzmiča, dosedanjega izvršnega direktorja za prodajo, za novega glavnega izvršnega direktorja družbe imenoval soglasno na četrtkovi seji. 

Z dosedanjim glavnim direktorjem Željkom Puljićem se je nadzorni svet sporazumno razšel, so zapisali.

Kuzmič se je skupini Iskratel pridružil leta 2000. Skoraj desetletje je vodil Iskratelovo predstavništvo v Rusiji, kot izvršni direktor pa je vodil področje prodaje na domačem in tujih trgih ter poslovanje podjetij v tujini. 

Sodeloval je tudi pri strukturiranem procesu iskanja strateškega partnerja skupine Iskratel, ki se je uspešno zaključil leta 2019, ko je Iskratel postal del skupine S&T.

Kot glavni direktor bo Kuzmič skrbel za uresničitev dolgoročne poslovne strategije družbe, ustrezen produktni portfelj in za uspešno integracijo podjetja v skupino S&T ter doseganje sinergij.

»Iskratel bo še naprej razvijal in gradil zanesljive in celovite rešitve za telekomunikacijske operaterje in ponudnike storitev. Prepričan sem, da bomo kot del skupine S&T lahko zastavljene cilje dosegali hitreje in s tem še povečali število zadovoljnih uporabnikov Iskratelovih rešitev,« je ob imenovanju med drugim dejal Kuzmič.

Predsednik uprave skupine S&T in predsednik nadzornega sveta družbe Iskratel Hannes Niederhauser je potrdil ambiciozen pogled na prihodnost Iskratela: »Družba Iskratel je na začetku svoje preobrazbe, v Iskratelu prepoznavamo velik potencial. Pričakujemo, da bo novi glavni direktor z novim, poslovno usmerjenim pristopom, in organizacijo poslovanja dosegel dobre poslovne rezultate in razvojne mejnike.«

Iskratel je z več kot 70 leti izkušenj vodilni evropski ponudnik komunikacijskih rešitev za digitalno transformacijo telekomunikacij, transporta, javne varnosti in energetike ter nudenja proizvodnih storitev, so med drugim navedli v družbi. 

Izpostavili so lastne razvojne in proizvodne centre, skoraj 900 zaposlenih in globalno prisotnost v več kot 50 državah. Ena izmed pomembnih strateških usmeritev podjetja v prihodnje je omrežje pete generacije (5G), so še dodali.

Preberite še

Komentarji

Faladar

Čestitke za uspeh.

MTS

Eden redkih pomurcov, ka je dejansko SPOSOBEN in nej prišo do položaja z nekšimi mutnimi posli (droge, šverc,..)

:)))

Decko si kdaj bil v Rusiji? Ka vse so za tebe mutni posli?

:)))

Aja pa se strinjan ka je sposoben, nej pa biti naiven.

oldgringos

Ka zaj lejko kupimo Harrya Kanea, Messija ali Levandovskoga ? Še malo pa de mura s Šimundžo v Ligi prvakov.

realnoo

koga briga!

Tgvggt

Mene

Bakovčar

Mogoče je pri odločanju vplival tudi Rus, kateri je delničar Mure.

Komentarji

Faladar

Čestitke za uspeh.

MTS

Eden redkih pomurcov, ka je dejansko SPOSOBEN in nej prišo do položaja z nekšimi mutnimi posli (droge, šverc,..)

:)))

Decko si kdaj bil v Rusiji? Ka vse so za tebe mutni posli?

:)))

Aja pa se strinjan ka je sposoben, nej pa biti naiven.

oldgringos

Ka zaj lejko kupimo Harrya Kanea, Messija ali Levandovskoga ? Še malo pa de mura s Šimundžo v Ligi prvakov.

realnoo

koga briga!

Tgvggt

Mene

Bakovčar

Mogoče je pri odločanju vplival tudi Rus, kateri je delničar Mure.

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi