Slika je simbolična.
Na petišovskem ovalu bodo po dobrem letu čakanja na dirko znova zahrumeli speedway motorji. V Petišovcih bodo na edini letošnji dirki državnega prvenstva okronali novega prvaka, četrti zaporedni naslov lovi domači voznik Matic Ivačič.

V Mačkovcih bodo v sobotnem dopoldnevu in popoldnevu gostili četrto tekmo za državno prvenstvo v motokrosu, bencinska sobota pa se bo zvečer podaljšala v Petišovcih.

Ravno tako v soboto bodo v Petišovcih izpeljali edino dirko letošnjega državnega prvenstva v speedwayju. Prva od skupno 22 voženj na petišovskem ovalu, ki so ga v teh dneh že pripravili na dirko, bo na sporedu ob 19. uri.

Ob domačih dirkačih bodo polno zasedeno štartno listo dopolnili še vozniki s Poljske, Nemčije, Madžarske, Romunije in Argentine. Ker bo o naslovu prvaka odločala zgolj dirka v Petišovcih, je pričakovati napete boje. 

Odločilna je lahko vsaka vožnja, o končnem vrstnem redu pa lahko odloča že ena sama napaka ali tehnična težava. Po 20 vožnjah rednega dela si bosta najboljša voznika zagotovila uvrstitev v finalno 22. vožnjo. 

Vozniki uvrščeni med tretjim in šestim mestom bodo v 21. oziroma t.i. »last chance« vožnji potegovali za še dve vstopnici v finale. V finalni vožnji bomo med vozniki z licenco AMZS dobili državnega prvaka v speedwayju.

Po četrti naslov državnega prvaka

Med osrednje favorite za zmago spada Matic Ivačič, ki je član Speedway Teama Lendava, na domači progi pa bo napadal že četrti zaporedni naslov državnega prvaka.

»Dirka je na mojem domačem stadionu in upam, da bo steza dobro pripravljena za odlično dirkanje. Želim si in trdno delam, da bi tudi letos ubranil naslov prvaka. Pripravljen sem dobro in vem, da se lahko borim za četrti naslov. 

Poškodba rame še vedno ni sanirana do konca in še vedno izvajam terapije. Velike zahvale gredo mojemu fizioterapevtu na Poljskem, da me je tako hitro vrnil na motor. Vse navijače speedwaya vabim, da se nam v soboto pridružite v Lendavi,« sporoča aktualni državni prvak.

Ivačič je po poškodbi že odpeljal nekaj dirk na Poljskem in Švedskem, pričakovati pa je, da bosta glavna konkurenta za zmago Nick Škorja (AMD Krško) in mladi Anže Grmek (AMTK Ljubljana), ki pa ga v petek čaka še nastop na svetovnem prvenstvu prvenstvu mladincev SGP2 v poljskem Gorzowu.

Bo Ivačič na prvi letošnji dirki v Petišovcih slavil nov naslov?

Komentarji (2)

Cikakul (ni preverjeno)

kot da se ne najde dober fizioterapevt bliže, jao

Prekmurski (ni preverjeno)

S Poljske, ge vozi in trenira, naj se vozo domov v Slovenijo k fizioterapevti?

Starejše novice