Želite biti vedno na tekočem? Izberi Sobotainfo kot prednostni vir na Googlu.

Zloglasno križišče pri trgovini OBI znova predmet razprave: Vozniki »hupajo«, kolone iz vseh smeri

| v Lokalno

Občan opozarja na težave pri zavijanju iz smeri Nemčavcev proti Murski Soboti.

Na spletni strani Mestne občine Murska Sobota se je v rubriki Občan vpraša pojavilo novo vprašanje, povezano s križiščem pri trgovini OBI.

Občan je občino vprašal, kdaj in kako se bo uredilo križišče, kjer vozniki iz smeri Nemčavcev po njegovih navedbah težko zavijajo desno proti Murski Soboti. Opozoril je tudi na kolone iz smeri podjetja Xal.

Občina pravi, da je križišče v upravljanju države

Iz Mestne občine Murska Sobota so odgovorili, da je križišče v upravljanju direkcije za infrastrukturo. Zato je po njihovih navedbah tudi ureditev v pristojnosti državne ustanove.

Občinska uprava je dodala, da je občina že v preteklosti posredovala pobude za rekonstrukcijo križišča.

»Ocenjujemo pa, da se bo z izgradnjo vzhodne obvozne ceste, za katero je v pripravi izbor za izvajalca del, situacija na tem križišču bistveno izboljšala, saj se predvideva, da bo vzhodna obvozna cesta nase prevzela večjo količino prometa, katerega trenutno kanalizira omenjeno križišče,« so odgovorili.

O krožišču se je govorilo že pred leti

Križišče pri trgovini OBI je bilo v javnosti izpostavljeno že konec leta 2023. Takrat je bila na seji mestnega sveta izpostavljena možnost ureditve krožnega križišča. 

Župan Mestne občine Murska Sobota Damjan Anželj je tedaj pojasnil, da je direkciji že poslal dopis v povezavi s krožiščem pri trgovini OBI.

Ob tem je bilo navedeno, da naj bi se v zadnjih desetih letih na tej relaciji zgodilo 80 prometnih nesreč. Izpostavljen je bil tudi podatek iz leta 2021, da je bilo na relaciji Nemčavci - Murska Sobota več kot 11.000 vozil dnevno.

Direkcija Republike Slovenije za infrastrukturo je nato pojasnila, da je leta 2007 investitorju, podjetju Fraktal Consulting, izdala soglasje za ureditev začasnega priključka z izgradnjo levega zavijalnega pasu pri trgovskem centru OBI. Ta naj bi veljal do izgradnje krožnega križišča.

Hkrati je direkcija navedla, da je bil projekt izgradnje krožnega križišča v pristojnosti Mestne občine Murska Sobota.

Direkcija je križišče ocenila drugače

Direkcija je v preteklosti še pojasnila, da križišče leži zunaj naselja. Po njeni takratni oceni je bilo ustrezno urejeno s horizontalnimi oznakami, vertikalno prometno signalizacijo in osvetlitvijo.

Navedla je tudi, da križišča ne vodi kot mesta z visoko stopnjo prometnih nesreč na državnem cestnem omrežju. Po analizi prometne varnosti za odsek Martjanci - Murska Sobota med kilometroma 1,000 in 1,340 naj bi se med letoma 2012 in 2023 na območju križišča zgodilo 15 prometnih nesreč.

Na območju križišča so bile sicer v zadnjih letih zabeležene tudi posamezne prometne nesreče, o katerih smo poročali. Novembra 2023 sta v križišču pri trgovini OBI trčili osebni vozili, po pojasnilih policije pa je šlo za neupoštevanje pravil prednosti.

Decembra 2024 je v križišču prišlo še do prometne nesreče, v kateri je bilo udeleženo tudi policijsko vozilo.

Zaradi novih opozoril občanov smo se za pojasnila znova obrnili na direkcijo za infrastrukturo. Odgovore bomo dodali takoj, ko jih prejmemo.

Preberite še

Komentarji

Ejni

Te že mora levi biti če nemre z Nemčavec v Soboto zasukniti! Toti bojše ka se na Sobočanca vsedne pa prišpara živce

jasno

Ne more zasukniti v nemčavce iz obija

en

kak sake druge ka nevej spelate al se pa pred praznen rondojon doj stave... razmo be, če be se što z obijove strani za ms buno med gužvo...
za gužvo so samo lidgej krive, nej rondo nej semafor

pecilkin

Vozniki »hupajo«, kolone iz vseh smeri !! Zakoj se pa ne pejajo z bicilkinon ali pa idejo peški ?

Lukčev Mesec

Tipično Slovensko ❗

Državni in občinski organi razlagajo, kako je vse po predpisih ❗

Namesto, da bi uredili tako, da bo najbolje za ljudi ❗

Itak so birokrati vedno papirno pokriti ❗

Za ljudi jim pa dol visi ❗

jasno

Uredili so za sebe najbolje, tak kot vsi

penzionistizMS

Ta OBČAN iz Nemčavec, (če je) je fejst slab šofer ali pa počasni dedica .... ka pa te ovi od Obija, kak teško pridejo na cesto za MS.

jasno

Ja, težko. A ne veš da je tudi težko priti od obija v nemčavce.

tinek potepinek

Moje iskreno sožalje vsem, ki delate na Xalu in nemrete najti bole resno službo.

jasno

Sem mislila da je dobro stoječe podjetje, slučajno v xalu delaš?

Zdrava pamet

Kdor koli je odgovoren za to in nekdo ki to lahko spremeni, naj se vsak delovni dan tam vozita med 13:00 in 16:00 dokler ne najdeta rešitev

jasno

Vse ok, da bi vsaj uredili prehod za pešce. In ni to edina pereča težava, glede na to, ko so se začele širit trgovine, bi avtomatsko morali zgraditi dvopasovnico. Kot je gužva od xala, obija..., tako so tudi gužve iz centra proti martjancem, rakičanu....

jasno

Na to križišče bi morali namestiti tablo 30 in ležeče policaje. Najbolje bi bilo, da bi cesti priključil prek kmetijskih zemljišč

jasno

Ob najgostejšem prometnem kolapsu, bi lahko postavili enega policaja za usmerjanje cestnega prometa.

white

glavno ka lopovska SD občina kasejra parkirišče,tan med njivami

Komentarji

Ejni

Te že mora levi biti če nemre z Nemčavec v Soboto zasukniti! Toti bojše ka se na Sobočanca vsedne pa prišpara živce

jasno

Ne more zasukniti v nemčavce iz obija

en

kak sake druge ka nevej spelate al se pa pred praznen rondojon doj stave... razmo be, če be se što z obijove strani za ms buno med gužvo...
za gužvo so samo lidgej krive, nej rondo nej semafor

pecilkin

Vozniki »hupajo«, kolone iz vseh smeri !! Zakoj se pa ne pejajo z bicilkinon ali pa idejo peški ?

Lukčev Mesec

Tipično Slovensko ❗

Državni in občinski organi razlagajo, kako je vse po predpisih ❗

Namesto, da bi uredili tako, da bo najbolje za ljudi ❗

Itak so birokrati vedno papirno pokriti ❗

Za ljudi jim pa dol visi ❗

jasno

Uredili so za sebe najbolje, tak kot vsi

penzionistizMS

Ta OBČAN iz Nemčavec, (če je) je fejst slab šofer ali pa počasni dedica .... ka pa te ovi od Obija, kak teško pridejo na cesto za MS.

jasno

Ja, težko. A ne veš da je tudi težko priti od obija v nemčavce.

tinek potepinek

Moje iskreno sožalje vsem, ki delate na Xalu in nemrete najti bole resno službo.

jasno

Sem mislila da je dobro stoječe podjetje, slučajno v xalu delaš?

Zdrava pamet

Kdor koli je odgovoren za to in nekdo ki to lahko spremeni, naj se vsak delovni dan tam vozita med 13:00 in 16:00 dokler ne najdeta rešitev

jasno

Vse ok, da bi vsaj uredili prehod za pešce. In ni to edina pereča težava, glede na to, ko so se začele širit trgovine, bi avtomatsko morali zgraditi dvopasovnico. Kot je gužva od xala, obija..., tako so tudi gužve iz centra proti martjancem, rakičanu....

jasno

Na to križišče bi morali namestiti tablo 30 in ležeče policaje. Najbolje bi bilo, da bi cesti priključil prek kmetijskih zemljišč

jasno

Ob najgostejšem prometnem kolapsu, bi lahko postavili enega policaja za usmerjanje cestnega prometa.

white

glavno ka lopovska SD občina kasejra parkirišče,tan med njivami

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi