Želite biti vedno na tekočem? Izberi Sobotainfo kot prednostni vir na Googlu.

Radenci naredili nov korak k občinskemu odvozu odpadkov, toliko bodo stala specialna vozila

| v Lokalno

Občina je izbrala dobavitelja dveh specialnih vozil, s katerima želi po izteku koncesije okrepiti javni sistem.

Občina Radenci je naredila nov korak pri pripravah na spremembe na področju ravnanja z odpadki.

Po tem, ko je maja objavila javno naročilo za dobavo dveh specialnih komunalnih vozil, je zdaj znana tudi odločitev o izbiri izvajalca. Naročilo je bilo oddano podjetju Tehnix Eco Industry iz Donjega Kraljevca na Hrvaškem.

Vrednost dobave znaša 369.700 evrov brez davka na dodano vrednost oziroma 451.034 evrov z davkom na dodano vrednost.

Priprave na leto 2027

Nakup vozil je povezan s pripravami občine na leto 2027, ko naj bi odvoz odpadkov izvajala v okviru režijskega obrata.

Kot smo že poročali, se Radencem izteka 15-letna koncesijska pogodba. Občina želi po novem odpadke voziti neposredno v Center za ravnanje z odpadki Puconci, brez vmesnih zasebnih skladišč.

Župan Roman Leljak je že februarja poudaril, da odpadki niso več zgolj breme, ampak surovine s tržno vrednostjo, ki naj po njegovem ostane v javnem sistemu.

Eno vozilo za odpadke, drugo tudi za zimo

Predmet naročila sta dve novi specialni komunalni vozili.

Prvo je vozilo za zbiranje komunalnih odpadkov. Razpisna dokumentacija med drugim predvideva nadgradnjo za stiskanje odpadkov, keson za odpadke, zadnja vrata nadgradnje, hidravlični sistem in električno opremo za krmiljenje.

Drugo vozilo bo imelo samonakladalno nadgradnjo. Namenjeno bo prevozu kontejnerjev in opravilom, ki so povezana s komunalno infrastrukturo.

Del naročila je tudi zimska oprema. Dokumentacija predvideva pripravo za zimsko opremo, plužno opremo, posipalnik in dodatno opremo za samonakladalec.

Korak k občinskemu sistemu

Odločitev o oddaji javnega naročila tako pomeni nadaljevanje priprav na spremembo sistema odvoza odpadkov v Radencih.

Po napovedih občine naj bi odpadki z območja občine po novem sistemu šli neposredno v Center za ravnanje z odpadki Puconci. Tam bi jih dodatno sortirali, tržno zanimive frakcije prodali, preostanek pa obdelali skladno z zakonodajo.

Objavljeni razpis in izbira dobavitelja sta zato tehnični del priprav na spremembo, ki jo občina načrtuje z letom 2027.

Preberite še

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA
Naj, naj župan

Radenčani, zahvalite se Bogu, da imate tako skrbnega, dobrega, za povrh pa še simpatičnega župana!

Lukčev Mesec

V tem primeru sedaj pohvalim Leljaka❗

Pišta od bačija

Lelo, častna Titova, zej pa Ti dan praf.
Če bodo v občini Radenci položnice za odvoz odpadkov vsaj za pesjo dlako nižji, bodo občani to ziher nagradili!

Vaša vest

Tak kak voda😉

Vaša vest

Kaj pa bo tu dobrega? V začetku bo ceneje, potem pa kar dražje. Vsi ne poznate zgodbe z vodo. Obljuljeno, da bo ceneje. Bilo nekaj mesecev, potem pa sedaj bistveno dražje. Mislite, da bo Cerop socialen?

Vaša vest

Kaj pa bo tu dobrega? V začetku bo ceneje, potem pa kar dražje. Vsi ne poznate zgodbe z vodo. Obljuljeno, da bo ceneje. Bilo nekaj mesecev, potem pa sedaj bistveno dražje. Mislite, da bo Cerop socialen?

Soboški šinfač

Šinfli ti svojega župana, našega pa nimaš kaj za zajebovati! Razmiš?

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA
Naj, naj župan

Radenčani, zahvalite se Bogu, da imate tako skrbnega, dobrega, za povrh pa še simpatičnega župana!

Lukčev Mesec

V tem primeru sedaj pohvalim Leljaka❗

Pišta od bačija

Lelo, častna Titova, zej pa Ti dan praf.
Če bodo v občini Radenci položnice za odvoz odpadkov vsaj za pesjo dlako nižji, bodo občani to ziher nagradili!

Vaša vest

Tak kak voda😉

Vaša vest

Kaj pa bo tu dobrega? V začetku bo ceneje, potem pa kar dražje. Vsi ne poznate zgodbe z vodo. Obljuljeno, da bo ceneje. Bilo nekaj mesecev, potem pa sedaj bistveno dražje. Mislite, da bo Cerop socialen?

Vaša vest

Kaj pa bo tu dobrega? V začetku bo ceneje, potem pa kar dražje. Vsi ne poznate zgodbe z vodo. Obljuljeno, da bo ceneje. Bilo nekaj mesecev, potem pa sedaj bistveno dražje. Mislite, da bo Cerop socialen?

Soboški šinfač

Šinfli ti svojega župana, našega pa nimaš kaj za zajebovati! Razmiš?

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi