Nogometaši Nafte odslej po španskih napotkih.
Slovenski nogometni prvoligaš Nafta 1903 iz Lendave je uradno potrdil naslednika Józsefa Bozsika na trenerskem mestu.
Ob sklenitvi strateškega sodelovanja z madžarskim klubom ZTE Zalaegerszeg bo lendavsko ekipo po novem vodil Španec Gonzalo Escudero.
Iz Madžarske prihajata dva španska strokovnjaka
»V okviru strokovnega sodelovanja bodo poleg izmenjave igralcev letos v naš klub prišli tudi nadarjeni trenerji. Strokovnemu štabu se pridružujeta glavni trener druge ekipe ZTE, Španec Gonzalo Escudero, ter prav tako španski kondicijski trener Marcos Calzado Munoz,« so pri Nafti zapisali na družbenih omrežjih.
Lendavčani so dodali, da bo strokovno vodenje ekipe potekalo pod okriljem športnega direktorja Istvána Sallaija.
Šestintridesetletni Escudero je pred prevzemom druge ekipe ZTE večinoma deloval kot pomočnik glavnih trenerjev. Del strokovnega štaba je bil tudi pri reprezentanci Trinidada in Tobaga.
Nafta se je poslovila od štirih igralcev
Pred imenovanjem novega trenerja so se v lendavskem prvoligašu poslovili tudi od štirih nogometašev.
Dresa Nafte v prihodnje ne bodo več nosili Gregor Bajde, Josip Marinić, Luka Verbič in Marcos Tavares mlajši.