Želite biti vedno na tekočem? Izberi Sobotainfo kot prednostni vir na Googlu.

FOTO in VIDEO: Pomurje v primežu vročine, letno kopališče privablja mlade in starejše

| v Lokalno

Ob napovedanih visokih temperaturah so najbolj iskani hladna voda, senca, počitek in dovolj tekočine.

Slovenijo je zajel vročinski val, ki je v teh dneh občutno spremenil vsakdanjik. Sonce pritiska že dopoldne, opoldne pa se številni raje umaknejo v senco, ohlajene prostore ali k vodi.

Tudi Pomurje ni izjema. V Murski Soboti so bile v zadnjih dneh že izmerjene temperature nad 30 stopinjami Celzija, vremenska napoved pa kaže, da se bo vročina nadaljevala. 

Za četrtek je napovedanih do 33 stopinj Celzija, za petek do 35, za soboto pa celo do 36 stopinj Celzija.

Ob vročini je voda najboljša osvežitev

V takšnih dneh je Letno kopališče v Murski Soboti ena bolj obiskanih točk v mestu. Med bazeni, senco in hladno pijačo obiskovalci iščejo nekaj predaha pred razgreto okolico.

Mladi vročino najpogosteje premagujejo v vodi. Nekateri dan izkoristijo za druženje, drugi za plavanje, skoke v vodo in počitek na ležalnikih. Kopališče je zanje predvsem prostor sprostitve, kjer se lažje prenašajo visoke temperature.

Starejši obiskovalci vroče dni preživljajo bolj umirjeno. Pogosteje izberejo senco, krajše kopanje in počitek med posameznimi osvežitvami. V ospredju sta predvsem previdnost in izogibanje najmočnejšemu soncu.

Pomembni so senca, voda in počitek

Vročina najbolj obremeni starejše, otroke, kronične bolnike in vse, ki so dlje časa izpostavljeni soncu. Zato je v teh dneh še posebej pomembno, da ljudje pijejo dovolj tekočine, se izogibajo večjim naporom in poiščejo senco.

Na kopališču se to pozna tudi pri ritmu obiskovalcev. Največ osvežitve iščejo v vodi, med kopanjem pa se umikajo pod senčnike in drevesa. 

Mnogi se odločijo tudi za obisk v dopoldanskem ali poznejšem popoldanskem času, ko je sonce nekoliko manj močno.

p1122554.JPG
p1122556.JPG
p1122557.JPG
p1122562.JPG
p1122570.JPG
p1122574.JPG
p1122575.JPG
p1122583.JPG
p1122585.JPG
p1122588.JPG

Vročina bo še vztrajala

Po napovedih se bo vroče vreme nadaljevalo tudi v prihodnjih dneh. V Murski Soboti naj bi temperature ostale visoke, največja toplotna obremenitev pa bo ob sončnem vremenu predvsem sredi dneva in popoldne.

Letno kopališče bo zato v teh dneh za številne ostalo najbolj naravna izbira za osvežitev. Voda, senca in počasnejši ritem so v vročinskem valu tisto, kar najbolj pomaga preživeti poletno vročino.

p1122603.JPG
p1122608.JPG
p1122610.JPG
p1122613.JPG
p1122622.JPG
p1122630.JPG
p1122635.JPG
p1122640.JPG
p1122645.JPG
p1122651.JPG

Preberite še

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA
Opet beda od vas

In kaj zdaj mislite vsaki dan tan slikati lidij pa jih objavlati

Neven ali kak to ide

Zakaj pa sebe ne date gor? Najlažje je druge ljudi slikati in jih objavljat. Vsak ima pravico do zasebnosti, sploh na kopališču. To neje javna priredirev ka slikate vse poprek.

Profile picture for user trg zmage trg zmage

Si pa na javnem mestu. In lahko te... fotografira, vendar to ne sme biti portret.

A res..??

In potem še izgovor “javni prostor”?
Daj, ne seri. To, da je nekaj javno, še ne pomeni, da lahko slikaš ljudi naokrog, kot da si v živalskem vrtu, in jih potem objavljaš.

Profile picture for user trg zmage trg zmage

Na javnem prostoru te lahko vsak vedno fotografira, seveda pa mora upoštevati, da to ni portret, da nekako ne sili vate ipd... Zaman mi dajete minuse in pišete o sranju. Seveda pa vsak pametni fotograf ne bo ravno delal fotografije ljudi iz bližine ipd..., ko pa imamo dandanes zoome! Pa da vi pametni, kar si izgleda tudi ti: z nekim velikim, dragim fotoaparatom in normalnim objektivom ne moreš ravno biti paparazzo. Bolj si s telefonom, kateri ima desetkratni, morda še večji zoom. O tem nihče ne razmišlja, nihče niti ne sluti, da te lahko fotografirajo izza "ćoška" petdeset in več meterske razdalje.

Tale fotograf je, bil sem v kopališču in vse videl, fotografiral tako, da se ni skrival, verjetno je posameznike tudi kaj vprašal ipd...

Vsi, kateri se delate preveč pametni se zavedajte, da ena vrsta demokracije, človekove svobode tudi ne seže samo do tja, kamor vi mislite. A naj sedaj vsak fotograf, pa je naj v službi ali je samo izrazni čaka, da se kopališče izprazni? In naj fotografira prazen stolp namesto skakalca, kateri je že razvil figuro in lepo pada v vodo?

Javni prostor je pač javni prostor... in nihče nikogar verjetno ne sili, da gre tja. Čez dan ali dva bodo Soboški dnevi in tudi tu se bo pojavilo kup fotografij... tudi kakšna, kateri krši določena pravila, ampak vse je težko spredalčkivati. Se boste tudi tam bunili, čemu se fotografira? Ko pa ima dandanes vsak že vsaj telefon!

Ma nemoj

Soboški dnevi pa kopalisce ni isto se ti ne zdi? Z veseljem gres na morje slikat ljudi jeli ker je javni prostor.

Profile picture for user trg zmage trg zmage

Po svoje je to eno in isto... javni prostor, kjer se zbirajo ljudje. Zdaj, če so eni oblečeni, drugi v kopalkah...?

K morju, obali... spadajo tudi ljudje in tako pač je. Sam pa svoj aparat ne nosim ne v kopališče, tudi na Soboške dni ne hodim... Ker večinoma fotografiram pokrajino, kolesarje... na mojih fotografijah je malokrat kakšna oseba oz. morata biti vsaj dve.

Nazadnje sem ljudi fotografiral na novega leta dne, ko so imeli tisto kopanje v kamenšnici. A bi naj prosil prisotne, da se odstranijo, ker jaz fotografiram. Ali obratno, so mi prepovedali fotografiranje, ker so ONI tam?

Ti izgleda te preproste reči tako težko razumeš?

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA
Opet beda od vas

In kaj zdaj mislite vsaki dan tan slikati lidij pa jih objavlati

Neven ali kak to ide

Zakaj pa sebe ne date gor? Najlažje je druge ljudi slikati in jih objavljat. Vsak ima pravico do zasebnosti, sploh na kopališču. To neje javna priredirev ka slikate vse poprek.

Profile picture for user trg zmage trg zmage

Si pa na javnem mestu. In lahko te... fotografira, vendar to ne sme biti portret.

A res..??

In potem še izgovor “javni prostor”?
Daj, ne seri. To, da je nekaj javno, še ne pomeni, da lahko slikaš ljudi naokrog, kot da si v živalskem vrtu, in jih potem objavljaš.

Profile picture for user trg zmage trg zmage

Na javnem prostoru te lahko vsak vedno fotografira, seveda pa mora upoštevati, da to ni portret, da nekako ne sili vate ipd... Zaman mi dajete minuse in pišete o sranju. Seveda pa vsak pametni fotograf ne bo ravno delal fotografije ljudi iz bližine ipd..., ko pa imamo dandanes zoome! Pa da vi pametni, kar si izgleda tudi ti: z nekim velikim, dragim fotoaparatom in normalnim objektivom ne moreš ravno biti paparazzo. Bolj si s telefonom, kateri ima desetkratni, morda še večji zoom. O tem nihče ne razmišlja, nihče niti ne sluti, da te lahko fotografirajo izza "ćoška" petdeset in več meterske razdalje.

Tale fotograf je, bil sem v kopališču in vse videl, fotografiral tako, da se ni skrival, verjetno je posameznike tudi kaj vprašal ipd...

Vsi, kateri se delate preveč pametni se zavedajte, da ena vrsta demokracije, človekove svobode tudi ne seže samo do tja, kamor vi mislite. A naj sedaj vsak fotograf, pa je naj v službi ali je samo izrazni čaka, da se kopališče izprazni? In naj fotografira prazen stolp namesto skakalca, kateri je že razvil figuro in lepo pada v vodo?

Javni prostor je pač javni prostor... in nihče nikogar verjetno ne sili, da gre tja. Čez dan ali dva bodo Soboški dnevi in tudi tu se bo pojavilo kup fotografij... tudi kakšna, kateri krši določena pravila, ampak vse je težko spredalčkivati. Se boste tudi tam bunili, čemu se fotografira? Ko pa ima dandanes vsak že vsaj telefon!

Ma nemoj

Soboški dnevi pa kopalisce ni isto se ti ne zdi? Z veseljem gres na morje slikat ljudi jeli ker je javni prostor.

Profile picture for user trg zmage trg zmage

Po svoje je to eno in isto... javni prostor, kjer se zbirajo ljudje. Zdaj, če so eni oblečeni, drugi v kopalkah...?

K morju, obali... spadajo tudi ljudje in tako pač je. Sam pa svoj aparat ne nosim ne v kopališče, tudi na Soboške dni ne hodim... Ker večinoma fotografiram pokrajino, kolesarje... na mojih fotografijah je malokrat kakšna oseba oz. morata biti vsaj dve.

Nazadnje sem ljudi fotografiral na novega leta dne, ko so imeli tisto kopanje v kamenšnici. A bi naj prosil prisotne, da se odstranijo, ker jaz fotografiram. Ali obratno, so mi prepovedali fotografiranje, ker so ONI tam?

Ti izgleda te preproste reči tako težko razumeš?

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi