Želite biti vedno na tekočem? Izberi Sobotainfo kot prednostni vir na Googlu.

Težki tovornjaki, razpoke na hišah in tresenje kozarcev, prebivalci te soboške ulice imajo dovolj

| v Lokalno

Svetnica je v imenu stanovalcev Ulice Mikloša Kuzmiča zahtevala rešitev, župan pa ji je očital, da pri tej temi že pretirava.

Prometne obremenitve na Ulici Mikloša Kuzmiča so znova prišle v ospredje na seji Mestnega sveta Mestne občine Murska Sobota. Mestna svetnica Nada Kuhar je opozorila, da so prebivalci ulice v zadnjih tednih doživljali, kot je dejala, »grozljivo« stanje.

Po njenih besedah naj bi po ulici, kjer velja omejitev sedem ton in pol, vozili težki tovornjaki z bistveno večjo obremenitvijo. Omenila je prevoze zemlje, kamna, betona in drugega materiala.

Ob tem je vprašala, kdo je dal odstraniti oziroma obrniti prometni znak z omejitvijo sedem ton in pol ter kakšna so bila navodila za takšno ravnanje.

»Eno cesto smo urejali, drugo smo pa uničevali«

Nada Kuhar je opozorila, da naj bi se zaradi težkega prometa stanje na ulici slabšalo. Po njenih besedah je bila cesta sicer obnovljena, vendar je ozka in naj bi že kazala nepravilnosti.

Svetnica je dejala, da prebivalcem pokajo hiše, da se v vitrinah tresejo kozarci in da je ropot nevzdržen.

»Eno cesto smo urejali, drugo smo pa žal uničevali,« je povedala.

Ob tem je dodala, da se prebivalci ulice sprašujejo, ali so drugorazredni občani Mestne občine Murska Sobota. Po njenih besedah ima tudi potrpljenje stanovalcev svoje meje. Mestno upravo in župana je zato pozvala, naj poiščejo rešitev za promet, ki se bo po njenih napovedih v kratkem znova povečal.

Skrb tudi zaradi traktorjev in sezonskih prevozov

Mestna svetnica je opozorila tudi na prihodnje obremenitve ulice. Kot je dejala, se bo promet v kratkem znova povečal, ko bodo po ulici začeli voziti težki traktorji z velikimi prikolicami, predvsem zaradi prevozov pšenice in koruze.

Poudarila je, da tisti, ki ne živijo na tej ulici, ne vedo, kako je tam živeti.

»V želji, da bi zadevo uredili po mirni poti, predvsem pa, da bi se izognili morebitnim zahtevkom za odškodnine zaradi razpok na hišah, vas še enkrat vljudno prosim, da se najde neka rešitev,« je dejala.

Po njenih besedah je pobudo podala v imenu vseh stanovalcev te ulice.

Župan odgovoril, da gre za ponavljajočo se temo

Na opozorila se je odzval župan Damjan Anželj. Dejal je, da se mu zdi, da mestna svetnica v zvezi s to temo »že pretirava«.

Po njegovih besedah je bila ulica začasno uporabljena zaradi del na 'Polaničevi cesti', saj se morajo vozila med zaporo nekje peljati. Poudaril je, da so tudi druge ulice obremenjene in da prometne težave ne zadevajo samo Ulice Mikloša Kuzmiča.

»S strani mestne uprave ste bili obveščeni, da bo dva ali tri dni ta cesta uporabljena, ker se dela 'Polaničeva cesta',« je povedal Anželj.

Dodal je, da se po različnih ulicah vozijo tudi kombajni in traktorji, ter da bi, če bi vsak problem izpostavljal na enak način, imeli težave na vseh ulicah.

»Vsi moramo potrpeti, da se dela za skupno dobro«

Damjan Anželj je poudaril, da se občina z deli ne loteva zato, da bi prebivalcem posamezne ulice škodovala ali nagajala. Po njegovih besedah se infrastruktura ureja zato, da je mesto bolj urejeno.

»Vsi moramo potrpeti, da se dela za skupno dobro,« je povedal.

Ob tem je dejal, da je ob zaporah cest pričakovati začasno povečan promet drugje. Kot je dodal, gre pri takšnih primerih za nekaj dni ali teden dni povečanega prometa.

Župan je povedal še, da je mestna svetnica v tem mandatu po njegovem mnenju glede prometa na tej ulici postavila že več vprašanj in da je na vsa prejela odgovore.

Kuhar zanikala, da bi bili stanovalci obveščeni

Nada Kuhar je županu odgovorila, da prebivalci po njenih besedah niso bili obveščeni niti s telefonskim klicem niti s pismom niti kako drugače.

Anželj tega ni sprejel. Dejal je, da je bil odgovor na to vprašanje že zelo podrobno pripravljen in da je bilo pojasnjeno tudi, kdo je bil obveščen.

Napovedal je, da bo občina mestni svetnici dala pisno obrazložitev, zakaj in kako je bila prometna ureditev začasno spremenjena ter kako je bilo v tistih dneh s povečanim prometom.

Odprto vprašanje ostaja dolgoročna rešitev

Razprava je pokazala, da prebivalci Ulice Mikloša Kuzmiča opozarjajo predvsem na hrup, tresljaje, težke tovornjake in morebitne posledice za stanovanjske objekte. 

Mestna svetnica je opozorila tudi na prihajajoče sezonske prevoze s traktorji in prikolicami, ki bi lahko po njenih besedah znova dodatno obremenili ulico.

Župan Anželj je medtem poudaril, da so bile obremenitve povezane z začasno prometno preusmeritvijo zaradi del na drugi cesti. Po njegovem mnenju je treba pri takšnih posegih upoštevati tudi širši interes urejanja mestne infrastrukture.

Občina bo po napovedih podala še pisno pojasnilo o prometni ureditvi, obvestilih in začasnem povečanem prometu. Za prebivalce ulice pa ključno vprašanje ostaja, ali bo mogoče najti rešitev, ki bo zmanjšala obremenitve v času gradbenih del in sezonskih prevozov.

Preberite še

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA
Večno drugi

Prepovedati avtoje pa tovornjake gospa Kuhar druge nede! Pa nazaj na krave pa kunje kak naši pradedki pa babice... Samo te prosite ka naj vam mobi signal pa eletriko tuj izkopijo...

Grunfista

GRUNF: "Bilo je i većih problema pa ih nismo riješili."

Bindi

Ta župan je vedno bolj aroganten. Glede na knjižnico je jasno tudi, da mu moralni kompas dela hude težave, ko se postavi na napačno stran in zagovarja nesposobno vodstvo, namesto sindikat in stroko. Če bi on živel na tej ulici, bi se na tej ulici lahko peljali kvečjemu avtomobili, kar je večjega, bi že davno prepovedal. Verjetno živi izven MS, tako kot večina občinarjev, pa mu je vseeno za mesto.

Lolek 10

Najslabši župan v zgodovini Murske Sobote.

Tisinska Ulica

Pozdravljeni!
Ispostavlja se samo ena ulica ka Tisinska ulica pa vse ostale
Mi trpimo ze leta!!!

88

Sam živim ob tej cesti, nobenih razpok na stenah ali tresenja kozarcev in ostalih neumnostih...gre pač za prometno cesto v mestu, komu ni všeč se lahko preseli na vas.

🤔

Gnes den vsakoga vse moti? Pa nega drugo kak kritike pa prepovedi pa vsaki ka se zmisli takoj paniko zganjat.

Labod

Ta je Kuharca je živi dokaz, da kjer je janšarija tam je svinjarija. Te janšiste je sama zloba in hinavstvo. Pa zakaj jim njihov Štihec ni naredil red ampak sedaj, ko ni njihov župan jih vse moti.

tr

Ta Anželj je tako neposlušen kot županja Urša Mauko Tuš .....ta bi še skozi Radgono spustila tanke ....zanjo je pomembno samo to , da ni pred njenimi vrati kako je pa drugim pa ni pomembno . V jeseni pa morda le odleti iz županskega stola .

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA
Večno drugi

Prepovedati avtoje pa tovornjake gospa Kuhar druge nede! Pa nazaj na krave pa kunje kak naši pradedki pa babice... Samo te prosite ka naj vam mobi signal pa eletriko tuj izkopijo...

Grunfista

GRUNF: "Bilo je i većih problema pa ih nismo riješili."

Bindi

Ta župan je vedno bolj aroganten. Glede na knjižnico je jasno tudi, da mu moralni kompas dela hude težave, ko se postavi na napačno stran in zagovarja nesposobno vodstvo, namesto sindikat in stroko. Če bi on živel na tej ulici, bi se na tej ulici lahko peljali kvečjemu avtomobili, kar je večjega, bi že davno prepovedal. Verjetno živi izven MS, tako kot večina občinarjev, pa mu je vseeno za mesto.

Lolek 10

Najslabši župan v zgodovini Murske Sobote.

Tisinska Ulica

Pozdravljeni!
Ispostavlja se samo ena ulica ka Tisinska ulica pa vse ostale
Mi trpimo ze leta!!!

88

Sam živim ob tej cesti, nobenih razpok na stenah ali tresenja kozarcev in ostalih neumnostih...gre pač za prometno cesto v mestu, komu ni všeč se lahko preseli na vas.

🤔

Gnes den vsakoga vse moti? Pa nega drugo kak kritike pa prepovedi pa vsaki ka se zmisli takoj paniko zganjat.

Labod

Ta je Kuharca je živi dokaz, da kjer je janšarija tam je svinjarija. Te janšiste je sama zloba in hinavstvo. Pa zakaj jim njihov Štihec ni naredil red ampak sedaj, ko ni njihov župan jih vse moti.

tr

Ta Anželj je tako neposlušen kot županja Urša Mauko Tuš .....ta bi še skozi Radgono spustila tanke ....zanjo je pomembno samo to , da ni pred njenimi vrati kako je pa drugim pa ni pomembno . V jeseni pa morda le odleti iz županskega stola .

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi