V Murski Soboti padla svetovna velesila

| v Šport

Slovenska odbojkarska reprezentanca je v Murski Soboti zanesljivo s 3:1 (-23, 13, 23, 16) premagala Nemčijo.

Deseta reprezentanca sveta je v Mursko Soboto prišla oslabljena, saj so manjkali zvezdniki Schöps, Gozer in Tischer, a to ne zniža vrednosti dosežka slovenskih odbojkarjev nad peto reprezentanco lanske svetovne lige. Prav Nemci so Slovenijo dvakrat premagali v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo, zato je bil nastop naših bolj tekmovalen, pa tudi selektor Slabe je pred tekmo napovedoval borbo za zmago, ne glede na to, da gre za prijateljsko tekmo. Slovenija je bila boljša v vseh elementih odbojkarske igre, Nemčijo pa je v drugem in zadnjem nizu pred polno dvorano I. osnovne šole v Murski Soboti povsem nadigrala.

Slabe je na parket poslal postavo v zasedbi Vinčić, Urnaut, Čebulj, Pajenk, Kamnik, Šket in Plot. Prvi tehnični odmor so gostje dobili z dvema točkama razlike, drugega pa po neučinkovitem napadu in slabšem sprejemu že s petimi. Slovenci so se vrnili z delnim izidom 7:3 in v nadaljevanju povedli z 21:20. Nemci so bili v končnici bolj zbrani in dobili niz s 25:23, Slovenijo pa je tepla predvsem slaba učinkovitost v napadu.

Začetek drugega niza je bil sanjski, saj so na servis Urnauta Slovenci povedli s 6:0. Tudi v nadaljevanju niza je Slovenija igrala odlično, višala prednost in po točki Urnauta Nemce ob 75 % sprejemu pustila na 13 točkah! Selektor Slabe je celotno srečanje odigral praktično v nespremenjeni zasedbi in v tretjem nizu so njegovi varovanci prvi tehnični odmor dobili z 8:6. Prednost so kljub težavam na servisu – v tretjem nizu so ostali brez asa in ob tem naredili kar šest napak – ohranjali in po napadu Kamnika povedli z 18:15. Nemci so se pred končnico približali na samo točko zaostanka, Slovenija pa je niz dobila predvsem po zaslugi razpoloženega Urnauta, ki je dosegel štiri od zadnjih petih točk.

Četrti niz je bil podoben drugemu. Slovenija je visoko dobila oba tehnična odmora (8:4 in 16:8), po bloku Urnauta in vodstvu z 18:9 pa so se Nemci predali. Zadnji točki za Slovenijo, ki je prevladovala v vseh elementih igre in zasluženo slavila, je dosegel Čebulj.

"V prvem nizu nam igra še ni stekla, prav tako nismo izkoristili velikega števila protinapadov, pa tudi v bloku smo bili premehki. Ko smo popravili svoj sprejem, je bilo tudi Vinčiću lažje podajati, popravili smo učinkovitost v napadu, predvsem pa sem vesel, da smo dobro igrali v tistih elementih igre, ki smo jim na treningu posvetili največ pozornosti, tako smo na koncu imeli šestnajst blokov, Nemci le šest," je po tekmi povedal selektor slovenske reprezentance Slabe. "Igralci, ki so igrali danes, so dali vse od sebe. Bilo je veliko skokov, tudi telesno je bila tekma naporna, tako da bodo jutri opravili samo fitnes, nato pa počivali. Priložnost bodo dobili tisti, ki danes niso igrali. Tako bodo oni nosili vse breme in skušal nemške odbojkarje premagati še enkrat. Čeprav smo prikazali dobro igro, nas čaka še veliko dela, a imamo še nekaj časa in za zdaj smo na dobri poti," pred današnjo tekmo zaprtega tipa, ki se bo začela ob 18. uri, napoveduje Slabe.

Točke za Slovenijo so dosegli: Šket 26, Čebulj 18, Urnaut 15, Kamnik 8, Pajenk 7, Vinčić 4, Flajs 1.

Foto: Jure Banfi.

Komentarji

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi