Športna prireditev invalidov slovensko-avstrijske naveze

| v Šport

Medobčinsko društvo invalidov Murska Sobota je organiziralo športno prireditev na kateri so se pomerili člani invalidskih in »neinvalidskih« športnih društev Pomurja, Podravja in Avstrijske Štajerske.

V soboto se je na dveh lokacijah, v Murski Soboti in Radencih, odvijala integrativna športna prireditev invalidov iz Pomurja, Podravja in Avstrijske Štajerske, ki jo je organiziralo Medobčinsko društvo invalidov Murska Sobota v okviru projekta »Equity«.

Pomerilo se je 155 udeležencev

Prireditvi, ki je potekala na Osnovni šoli I Murska Sobota in na kegljišču v Radencih, so se pridružili tudi člani iz ostalih »neinvalidnih« športnih društev iz Pomurja. Te se je udeležilo 180 članov društev, kjer se je 155 udeležencev pomerilo v pikadu, kegljanju, atletiki in šahu. Športna prireditev, katere namen je predvsem spoznavanje in druženje udeležencev, je prva aktivnost v okviru projekta, s katero so invalidi začeli ozaveščali o problemih, s katerimi se srečujejo pri športnih in prostočasnih aktivnostih.

Še vedno se soočajo z diskriminacijo

Invalidi v Sloveniji in Avstriji se namreč še vedno soočajo z diskriminacijo pri udeležbi na športnih dejavnostih. Kot udeleženci ali kot gledalci še vedno nimajo enakovrednega dostopa do športnih institucij in le redko postanejo člani športnih društev. Fizične ovire in pomanjkanje informacij do invalidom prijaznih ustanov povzročajo, da se invalidi manj udejstvujejo v športu in prostočasnih aktivnosti kot bi se lahko. Posledično pa s tem tvegajo poslabšanje svojega zdravja in dobrega počutja.

Komentarji

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi