Soboški rokoborci so na mednarodnem turnirju v Bistri na Hrvaškem pokazali pravo nadvlado, saj so v kategoriji do 40 kg pri mlajši dečkih, osvojili vsa tri prva mesta.
V Bistri na Hrvaškem je potekal mednarodni turnir Sljemensko podnebje 2013 v rokoborbi za mlajše in starejše dečke. Na turnirju je nastopalo 130 tekmovalcev 15 klubov iz sosednje Hrvaške, Slovaške in Slovenije.
Zelo uspešno so nastopili tudi murskosoboški rokoborci. Pri starejših dečkih je Aljaž Zadravec v kategoriji do 66 kg dosegel 1. mesto (3 zmage). Pravo dominacijo so soboški rokoborci pokazali v kategoriji do 40 kg pri mlajši dečkih, saj so osvojili vsa tri prva mesta.
Zmagal je Denis Kočar (3 zmage), Nejc Gomboc je zasedel 2. mesto (2 zmagi, 1 poraz) 3. mesto pa je dosegel Luka Gumilar (2 zmagi, 1 poraz). Klemen Podgorelec je v kategoriji do 49 kg zasedel 5. mesto. Na turnirju je nastopil tudi Timi Gumilar, ki pa je v kategoriji do 53 kg izpadel.