Tamara Borko in Sara Sakovič se z koncem aprila odpravljata na Fuerteventuro, kjer se bosta pripravljali za prihajajočo sezono odbojke na mivki.
BoSa team, katerega duša in srce sta odbojkašici Sara Sakovič in Tamara Borko, članici ŽOK Keme Puconci, se konec aprila odpravljata na Fuerteventuro na Kanarskih otokih, kjer pa ne bosta počivale ampak se bosta pripravljale za prihajajočo sezono odbojke na mivki. Na omenjeni lokaciji potekajo razni beach volley campi, kjer bosta trenirale s španskimi pari, možnost pa bosta imele tudi trenirati z pari iz drugih držav. Kot je povedala Sara Sakovič, se nameravata pridružiti tudi tamkajšnjim treningom, kjer bosta poskusile odigrati čim več trening tekem.
Letošnji poudarek na evropskih turnirjih
Letos se bosta prvič udeležile vseh evropskih CEV turnirjev, kjer bosta poskušali prikazati čimboljšo igro in nabrati točke, ki bodo iztočnica za svetovne FIVB turnirje, katerih se prav tako nameravata udeležiti, če jima bo finančno in pa seveda točkovno »šlo skozi«, pove Sakovičeva. Slednja pojasni, da v prvi vrsti dajata letos večji poudarek na evropske turnirje, kjer bosta poskušale doseči čimboljši rezultat. Poleg evropskih turnirjev načrtujeta še udeležbo na avstrijskih turnirjev A in B ranga, prav tako pa se bosta udeležile vseh turnirjev v Sloveniji, kjer sta najbolj osredotočeni na državno prvenstvo.
Cilj: nastopiti v finalu državnega prvenstva
»Glede na to, da sve lani uresničile vse cilje, ki sve si jih zadale pred sezono, sve si tudi letos zastavile nek realen cilj, ki ga nameravave doseči in to je nastopiti v finalu državnega prvenstva. Seveda se zavedave, da je ta cilj kar velik in težak zalogaj vendar sve prepričani, da s trdo voljo in z veliko veliko garanja in skakanja po mivki nama to letos lahko uspe«. Doseči želita čimboljše rezultate tudi na vseh ostalih turnirjih in si pridobiti čimveč izkušenj predvsem na evropskih turnirjih. Zadovoljni pa sta tudi z rezultati dvoranske odbojke, saj sta tudi v dvorani z ekipo ŽOK Kema Puconci dosegle zastavljeni cilj - uvrstitev v modro skupino, torej med šest najboljših ekip v Sloveniji.
Več o ljubiteljicah odbojke na mivki - Sari in Tamari, si lahko preberete v prispevku »BoSa team: Živiva za odbojko na mivki«