Želite biti vedno na tekočem? Izberi Sobotainfo kot prednostni vir na Googlu.

Starejši občani v Murski Soboti čakajo na varovana stanovanja, občina že poslala predloge

| v Politika

V Murski Soboti vse več vprašanj o varovanih stanovanjih. Mestna občina predlagala tri lokacije.

Na zadnji seji mestnega sveta Mestne občine Murska Sobota je mestna svetnica Nada Kuhar (SDS) odprla vprašanje varovanih stanovanj za starejše občane. 

Kot je dejala pod točko predlogi in pobude, občani vse pogosteje opozarjajo, da je takšnih stanovanj premalo.

»Pred kratkim sem prebrala, da so v Kranju za tovrstni namen odprli 50 stanovanj. Občani me ustavljajo in sprašujejo, ali se tudi pri nas kaj dela v tej smeri, saj menijo, da je teh stanovanj premalo,« je povedala Kuharjeva.

Ob tem je poudarila, da ima Mestna občina Murska Sobota veliko starejših občanov, ki že izpolnjujejo pogoje za bivanje v varovanih stanovanjih. 

Po njenem mnenju bi številni starejši občani svoje zdajšnje domove zamenjali za manjša, dostopnejša in njihovim potrebam prilagojena bivališča.

»S tem bi se sprostila tudi njihova stanovanja in bi mladi hitreje prišli do stanovanj. Kot pravi pregovor - ubili bi dve muhi na en mah,« je dodala.

Na pobudo je odgovoril soboški župan Damjan Anželj, ki je pojasnil, da občina z republiškim stanovanjskim oziroma nepremičninskim skladom že sodeluje.

»S strani nepremičninskega sklada smo bili zaprošeni za lokacije, mi smo podali tri lokacije. Katere to so, bomo pripravili v pisnem odgovoru,« je povedal Anželj.

Dodal je, da se občina vedno odzove na pozive sklada, končna odločitev o gradnji oziroma izboru lokacij pa je v rokah investitorja.

»Po kakšnem ključu potem izbirajo gradnje oziroma lokacije, nam ni znano. Bomo pa povprašali, kako je z našimi predlogi,« je še dejal.

Župan je ob tem izpostavil tudi aktivnosti občinskega stanovanjskega sklada, ki po njegovih besedah odkupuje starejše hiše in jih preureja v stanovanja.

Strinjal se je tudi, da staranje prebivalstva prinaša nove izzive in potrebe po dodatnih kapacitetah varovanih stanovanj.

»Na mestu je pobuda, da se s strani javnega stanovanjskega sklada pripravi še kakšna takšna investicija, kot smo jih v preteklosti že izvedli,« je zaključil.

Preberite še

Komentarji

Skepsa

Za tovrstna stanovanja smo nekateri zelo zelo zainteresirani. Vem pa, da preden nam bo
Sobočancem , tudi na voljo, bomo nekateri že davno pod rušo.

.

Starejše nihče več ne varuje, smo samo strošek kapitalizma in bogatih brez davkov in obveznosti po novem. Srečno v prepad.

Razlozi

Kak pa si to predstavlas varovanje?

varovana

če bi bili hromi bi vam to že zdavnaj rejšili, ka ste pa navadni pa še malo čakajte ?!

vse slabše je v občini

V Soboti se ne dela nič že nekaj let kakšna varovana stanovanja .Ne za mesto ne za okolico mesta ne za mlade vlagatelji gredo drugam ,ker jih je nagnal Golob z previsokimi davki . Stanovanjski sklad nima € da bi gradili kakšen blok za mlade .Nimamo sposobnih poslancev ,da bi v Ljubljani znali potegnoti denar . Ovi Jevšek kohezijski je tak pozaba končno da gre in konec njegovega lepo rečja .

.

Pridezdaj vsemogočni, pa bo rešil svet.

Skepsa

Deložacije vran iz mestnega parka ne bo dočaka starejša soboška populacija, ne da bi selitev
v varovana stanovanja.

Varaški pojep

Ka pa ov projekt t.i. bivalne skupnosti za starejše tan na začetki Ivanocijovoga naselja blizi ove trgovine s künjami? Leko bi več toga napravili namesto ka se nove stavbe zida.

Bernarda Mataj

Nada Kuhar izstopa kot ena najbolj aktivnih mestnih svetnic, saj se strokovno in vztrajno zavzema za varovana stanovanja ter boljšo socialno varnost občanov. Njeno delo temelji na konkretnih pobudah, odgovornem pristopu in neposredni pomoči ljudem.

Komentarji

Skepsa

Za tovrstna stanovanja smo nekateri zelo zelo zainteresirani. Vem pa, da preden nam bo
Sobočancem , tudi na voljo, bomo nekateri že davno pod rušo.

.

Starejše nihče več ne varuje, smo samo strošek kapitalizma in bogatih brez davkov in obveznosti po novem. Srečno v prepad.

Razlozi

Kak pa si to predstavlas varovanje?

varovana

če bi bili hromi bi vam to že zdavnaj rejšili, ka ste pa navadni pa še malo čakajte ?!

vse slabše je v občini

V Soboti se ne dela nič že nekaj let kakšna varovana stanovanja .Ne za mesto ne za okolico mesta ne za mlade vlagatelji gredo drugam ,ker jih je nagnal Golob z previsokimi davki . Stanovanjski sklad nima € da bi gradili kakšen blok za mlade .Nimamo sposobnih poslancev ,da bi v Ljubljani znali potegnoti denar . Ovi Jevšek kohezijski je tak pozaba končno da gre in konec njegovega lepo rečja .

.

Pridezdaj vsemogočni, pa bo rešil svet.

Skepsa

Deložacije vran iz mestnega parka ne bo dočaka starejša soboška populacija, ne da bi selitev
v varovana stanovanja.

Varaški pojep

Ka pa ov projekt t.i. bivalne skupnosti za starejše tan na začetki Ivanocijovoga naselja blizi ove trgovine s künjami? Leko bi več toga napravili namesto ka se nove stavbe zida.

Bernarda Mataj

Nada Kuhar izstopa kot ena najbolj aktivnih mestnih svetnic, saj se strokovno in vztrajno zavzema za varovana stanovanja ter boljšo socialno varnost občanov. Njeno delo temelji na konkretnih pobudah, odgovornem pristopu in neposredni pomoči ljudem.

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi