Danes je na gramoznem jezeru v Dobrovniku potekal trening bratov Florjančič z vodnimi skuterji.
Rok in Nac Florjančič sta že nekaj časa na svetovnem zemljevidu tekmovanj z vodnimi skuterji (prosti slog ali po angleško »freestyle«), danes pa so lahko njune akrobacije in neverjetne trike občudovali tudi v Pomurju. 29-letnega Roka k sodelovanju vabijo najboljši na svetu, med drugim tudi Rick Roy, nekoč najboljši tekmovalec v omenjenem športu in lastnik podjetja Rickster, ki spada med vrhunske proizvajalce stoječih skuterjev.
Nac je sprva večinoma treniral doma in na Hrvaškem, ko pa sta oba brata dobila vodna skuterja za svetovno prvenstvo, sta se odločila za odhod v ZDA, kjer sta vedno znova pokazala svoj talent. Že na pogled je jasno, da to ni povsem nenevaren šport, saj vedno bolj zapleteni in tvegani triki zahtevajo ogromno zbranosti in drznosti.
V svoji dosedanji karieri sta osvojila številne medalje na svetovnih prvenstvih in drugih tekmovanjih, prepričani pa smo, da se bodo uspehi v prihodnosti še vrstili.