Mladinci Mure so po novi trenerski rošadi ostali za petami Maribora in Olimpije. Novi strateg Marian Sluka je debitiral z zmago, glavni junak dvoboja v Kidričevem pa je bil štirikratni strelec Niko Kasalo.

Članski ekipi Mure tudi v spomladanskem delu državnega prvenstva nikakor ne steče, veliko bolje pa gre mladincem.

Mladinska selekcija črno-belih se z Mariborom in Olimpijo bori za naslov državnega prvaka. S 53 točkami vodijo Štajerci, zmaji večnemu rivalu sledijo s točko manj, Mura pa ima po včerajšnji zmagi na svojem računu 51 točk.

Upi črno-belih so to pomlad zaigrali še pod vodstvom tretjega trenerja. Najprej jih je vodil Matjaž Kek mlajši, zdaj pomočnik Tončija Žlogarja v članski ekipi, Darjana Slavica, ki je pred dnevi postal trener članske ekipe Radomelj, pa je nadomestil Marian Sluka.

Slovak je na klopi Mure debitiral z zmago v Kidričevem, osrednji junak obračuna, ki se je končal z izidom 2:4, pa je bil Niko Kasalo. Svetlolasi nogometaš se je podpisal pod štiri zadetke Mure.

Mladenič iz Lipe je v 28. minuti izničil domačo prednost, ki jo je v peti minuti priigral Lan Mesarič, v 35. in 44. minuti pa je udaril še dvakrat in Muri ob polčasu zagotovil lepo prednost. Kasalo, ki je poleti v Kidričevem odločil tudi članski obračun Aluminija in Mure, je v 59. minuti zadel še četrtič in odločil tekmo. Gostitelji so v 85. minuti znižali zaostanek, a gol Gala Kosarja ni bil dovolj za preobrat.

V prihajajočem krogu z Olimpijo, nato še z Mariborom

Bodo črno-beli v igri za vrh lestvice tudi konec aprila? Pred soboškimi upi sta namreč tekmi z obema konkurentoma za vrh lestvice. V ponedeljek, 22. aprila, bodo v Fazaneriji gostili Olimpijo, štiri dni kasneje pa se bodo v Ljudskem vrtu pomerili še z Mariborom.

Do zaključka letošnjega prvenstva je ostalo še pet krogov, črno-beli se bodo maja doma pomerili še s Koprom in Ilirijo, ki brani naslov iz lanske sezone, vmes pa se bodo odpravili še v Sežano.

Mladinci Mure so bili doslej trikrat okronani za državne prvake. Zadnja lovorika datira v leto 2000, naslova pa so se razveselili še v sezonah 1993/94 in 1994/95.