Želite biti vedno na tekočem? Izberi Sobotainfo kot prednostni vir na Googlu.

Stevanović sporočil: Podprli bomo Janeza Janšo za mandatarja

| v Politika

Odločitev so v stranki Resnica sprejeli soglasno.

Prvak stranke Resnica Zoran Stevanović je po svetu stranke potrdil, da bodo predsednika SDS Janeza Janšo podprli za mandatarja. Prav tako bodo v ponedeljek prispevali podpise za kandidaturo Janše, ne bodo pa del koalicije. 

Kot je še dejal Stevanović v izjavi za medije, si želijo čimprejšnje operativne vlade in ne želijo ustvarjati politične krize.

»Naši glavni pogoji so bili, da ne gremo v vlado, ki jo bo vodil SDS, in to obljubo tudi držimo,« je zatrdil Stevanović. Dodal je, da bo Resnica »huda opozicija, ki jih bo pri njihovem delu neprestano nadzirala«.

Konstruktivni bodo pri predlogih, ki bodo sledili njihovim programskim izhodiščem in bodo dobri za Slovenijo, je povedal. Tistim, za katere bodo menili, da niso takšni, pa bodo »z vsemi silami nasprotovali«.

Stevanović je danes dejal, da koalicijske pogodbe niso prejeli, izhodišča koalicijske, ki so jih dobili, pa so jih prepričali, in so po Stevanovićevih besedah videti, »da so skoraj prepisani iz našega programa«.

Zatrdil je še, da so odločitev v stranki sprejeli soglasno.

Sveta stranke se je udeležilo več članov stranke, med drugim so prišli vodja poslanske skupine Katja Kokot ter poslanca Nedeljko Todorović in Boris Mijič.

Stranke, ki bodo v novo vlado dejansko vstopile, te dni obravnavajo koalicijsko pogodbo na organih stranke. 

Doslej so jo potrdili že Demokrati in NSi, do izteka roka za vložitev mandatarske kandidature se bodo zvrstila še zasedanja organov SDS, SLS in Fokus.

Preberite še

Komentarji

Lajček

Zdaj pa VSI POLITIČNO nastavljeni kadri z strani (Svobode, Levice, SD) začnite parkirati kufre.
Vse se vrača, vse se plača.
Zdaj PLEŠEMO, na slovensko polko.

srboljub

Na slovensko polko kero van špila srb, popejvle pa hrvat!

Lajček

Pozdrav Ljubosrb!

V Soboti se tresejo hlače VSEM političnim nastavljencem....še enkrat VSEM političnim nastavljencem (občina, javni zavodi....)
Jeseni se lahko vsi ti politični nastavljenci pomerijo med seboj (zidan, grajšček, jevsek, perhavcka, eben-spanger, emri, veren, itd., itd).
Dobrodošli v svobodi....sobočanci

Ll

Ja, zamenjali do jih politično nastavljeni klerofašisti, nesposobni, kerin so furt drugi krivi za njihovo nesposobnost.

zmagali smo bravo nova vlada ki prihaja

LI .......... Ali zabili so vam posebej Golobu . Kak je govoril nej dugo nazaj v drugem mandatu bomo naredili to in naredili ono .Dobili ste manndat ja vidimo . Upokojencem regres iz ukradenega denarja pod pretvezo DSO . Nič ni pomagalo dobili ste po čobi naj bolj pa seveda menadžer .Zmaga je naša .In kdo je sedaj kriv za primanjkljaj denarja ?Pa Janša

Dva mandata

Golob je že zdavnaj odleto
Nega ga nindre....še na 24h ga ne najdejo

Goričanec2

Tao je lažnive Srbin že od začejtka planejro! Somo za volijtve se je šlo. Zaoj te janšiste plesale vsi pa mo tao plačüvale za drage pare!

pőči

Goričanec2 @@@ Bole in večjega lažnivca ni od vašoga Goloba .Nišče ga ne dohiti . 100 mesečno in pet dni pred volitvami so kazali opremljene sobe za ledvične bolnike zdaj pa naprej gradbišče

Čakija Noris

Pravilno se je odločo , ka de pa delo z zgubami .

Cezar

to smo vsi znali že pred njin .... prodana duša .... piiip - grde besede ....

aladar 1

Cezar Bratuškova in Šarec pa nista prodane ,duše ? Popušili ste z Golobom na čelu

turista

In tako postane laž, resnica.

Zlatko z lopatko

Zlatkec , vsestransko podkovani človeik, šče telko bole ka si Prekmurc, bi ja lejko kandidaturo vložo,
pa bi dosta boukše bilou.

tinek potepinek

DF, si je lekaj gnes žile porezo, tak san čul, pa dosta levakov dela samomore.

tinek potepinek

Tak, ka debeli Nejči je gnes pa bil hospitiliziran na zaprti oddelek v Hrastovec, zaj ga baje nedo več v pustili niti za vikend izhode, njegova usoda je zapečatena, vsakši den bo palig senjo samo Janšo pa drko na njega.

Čkalja

Kdor podpira SDS mora biti precej neinformiran in od nekod z drugega sveta. Kaj vse je njen ključni obraz naštimal v letih od 1989 do danes je nemogoče strniti v kratek zapis. Se kdo spomni, da so v Berlinu 1992 dobili status opazovalke v Socialistični Internacionali v katero so se želeli vključiti ? Ko so leta 1996 vanjo sprejeli ZLSD se je SDSS počasi začela spreminjati v SDS.
Leta 2003 so uradno iz naziva SSDS izbrisali en S, ki je pomenil socialna. Dovolj zgovorno, mar ne? Odrekli so se temu, da delajo za družbo.
In nič od tega kar so počeli ni bilo dobro za Slovenijo in državljane Slovenije. In vsi, vključno z mediji, se delajo, da imajo spomin slabši od zlate ribice. Da ne govorim o moralnosti in etičnosti.

Stole

Ka si nori, ime so spremenili, ja to pa je rejsan nekaj strašnega.Palamudiš v trije dni, isto kak tvoj Golob.

Čkalja

Bez veze geli?
Ja, nejso ščeli biti SS. So pa ščeli biti socialistična internacionala pa jin je nej ratalo.

Čkalja

Popravljam napako: iz SDSS so izbrisali en S.

Ferari

Kako krasne komentarje lahko nekateri pišejo če pa omeniš priimek du_ nde_k pa izbris komentarja toliko o verodostojnosti upravljalca spleta

Ferari

Kako krasne komentarje lahko nekateri pišejo če pa omeniš priimek du_ nde_k pa izbris komentarja toliko o verodostojnosti upravljalca spleta

Poslanka svobode je rekla

Ne lajajte.

gremo dalje

Svoboda je leta 2022 (pri)plesala, plesala "eno poletje" in leta 2026 odplesala svoj zadnji ples. Instant stranka kor nekoč SMC, ki je razpadla in le redko se je kdo spomni. Kadri pa večino isti, le pod drugim imenom in simboli. Že zdaj razcepljeni, glasovi bodo leteli tudi na desno stran, brez podkupovanja, kot se je to počelo na levi strani. In prav je tako.

Geza Mezga

Domobranci na čelu s šipcem - vaterpolistom že imajo shode na turjaku!!!!!

Lukčev Mesec

Na vladi bodo desnuharji, ki podpirajo genocid nad Palestinci v Gazi❗️

Vrtovec jih je šel pozdravit in se rokovat v Izrael ❗️

Komentarji

Lajček

Zdaj pa VSI POLITIČNO nastavljeni kadri z strani (Svobode, Levice, SD) začnite parkirati kufre.
Vse se vrača, vse se plača.
Zdaj PLEŠEMO, na slovensko polko.

srboljub

Na slovensko polko kero van špila srb, popejvle pa hrvat!

Lajček

Pozdrav Ljubosrb!

V Soboti se tresejo hlače VSEM političnim nastavljencem....še enkrat VSEM političnim nastavljencem (občina, javni zavodi....)
Jeseni se lahko vsi ti politični nastavljenci pomerijo med seboj (zidan, grajšček, jevsek, perhavcka, eben-spanger, emri, veren, itd., itd).
Dobrodošli v svobodi....sobočanci

Ll

Ja, zamenjali do jih politično nastavljeni klerofašisti, nesposobni, kerin so furt drugi krivi za njihovo nesposobnost.

zmagali smo bravo nova vlada ki prihaja

LI .......... Ali zabili so vam posebej Golobu . Kak je govoril nej dugo nazaj v drugem mandatu bomo naredili to in naredili ono .Dobili ste manndat ja vidimo . Upokojencem regres iz ukradenega denarja pod pretvezo DSO . Nič ni pomagalo dobili ste po čobi naj bolj pa seveda menadžer .Zmaga je naša .In kdo je sedaj kriv za primanjkljaj denarja ?Pa Janša

Dva mandata

Golob je že zdavnaj odleto
Nega ga nindre....še na 24h ga ne najdejo

Goričanec2

Tao je lažnive Srbin že od začejtka planejro! Somo za volijtve se je šlo. Zaoj te janšiste plesale vsi pa mo tao plačüvale za drage pare!

pőči

Goričanec2 @@@ Bole in večjega lažnivca ni od vašoga Goloba .Nišče ga ne dohiti . 100 mesečno in pet dni pred volitvami so kazali opremljene sobe za ledvične bolnike zdaj pa naprej gradbišče

Čakija Noris

Pravilno se je odločo , ka de pa delo z zgubami .

Cezar

to smo vsi znali že pred njin .... prodana duša .... piiip - grde besede ....

aladar 1

Cezar Bratuškova in Šarec pa nista prodane ,duše ? Popušili ste z Golobom na čelu

turista

In tako postane laž, resnica.

Zlatko z lopatko

Zlatkec , vsestransko podkovani človeik, šče telko bole ka si Prekmurc, bi ja lejko kandidaturo vložo,
pa bi dosta boukše bilou.

tinek potepinek

DF, si je lekaj gnes žile porezo, tak san čul, pa dosta levakov dela samomore.

tinek potepinek

Tak, ka debeli Nejči je gnes pa bil hospitiliziran na zaprti oddelek v Hrastovec, zaj ga baje nedo več v pustili niti za vikend izhode, njegova usoda je zapečatena, vsakši den bo palig senjo samo Janšo pa drko na njega.

Čkalja

Kdor podpira SDS mora biti precej neinformiran in od nekod z drugega sveta. Kaj vse je njen ključni obraz naštimal v letih od 1989 do danes je nemogoče strniti v kratek zapis. Se kdo spomni, da so v Berlinu 1992 dobili status opazovalke v Socialistični Internacionali v katero so se želeli vključiti ? Ko so leta 1996 vanjo sprejeli ZLSD se je SDSS počasi začela spreminjati v SDS.
Leta 2003 so uradno iz naziva SSDS izbrisali en S, ki je pomenil socialna. Dovolj zgovorno, mar ne? Odrekli so se temu, da delajo za družbo.
In nič od tega kar so počeli ni bilo dobro za Slovenijo in državljane Slovenije. In vsi, vključno z mediji, se delajo, da imajo spomin slabši od zlate ribice. Da ne govorim o moralnosti in etičnosti.

Stole

Ka si nori, ime so spremenili, ja to pa je rejsan nekaj strašnega.Palamudiš v trije dni, isto kak tvoj Golob.

Čkalja

Bez veze geli?
Ja, nejso ščeli biti SS. So pa ščeli biti socialistična internacionala pa jin je nej ratalo.

Čkalja

Popravljam napako: iz SDSS so izbrisali en S.

Ferari

Kako krasne komentarje lahko nekateri pišejo če pa omeniš priimek du_ nde_k pa izbris komentarja toliko o verodostojnosti upravljalca spleta

Ferari

Kako krasne komentarje lahko nekateri pišejo če pa omeniš priimek du_ nde_k pa izbris komentarja toliko o verodostojnosti upravljalca spleta

Poslanka svobode je rekla

Ne lajajte.

gremo dalje

Svoboda je leta 2022 (pri)plesala, plesala "eno poletje" in leta 2026 odplesala svoj zadnji ples. Instant stranka kor nekoč SMC, ki je razpadla in le redko se je kdo spomni. Kadri pa večino isti, le pod drugim imenom in simboli. Že zdaj razcepljeni, glasovi bodo leteli tudi na desno stran, brez podkupovanja, kot se je to počelo na levi strani. In prav je tako.

Geza Mezga

Domobranci na čelu s šipcem - vaterpolistom že imajo shode na turjaku!!!!!

Lukčev Mesec

Na vladi bodo desnuharji, ki podpirajo genocid nad Palestinci v Gazi❗️

Vrtovec jih je šel pozdravit in se rokovat v Izrael ❗️

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi