Želite biti vedno na tekočem? Izberi Sobotainfo kot prednostni vir na Googlu.

Napad z nožem v Rakičanu prenašal v živo, to se bo zgodilo s storilcem

| v Kronika

Mladoletni napadalec v prevzgojni dom, poroča Delo.

Okrožno sodišče v Murski Soboti je 15-letniku, ki je januarja na srednji medicinski šoli v Rakičanu napadel dijakinjo, izreklo vzgojni ukrep oddaje v prevzgojni dom

Kot piše Delo, so mladoletnika še pred pravnomočnostjo sklepa namestili v prevzgojni dom v Radeče, saj je bilo glede na starost storilca mogoče izreči le vzgojni ukrep.

Januarja letos je namreč 15-letni storilec na hodniku omenjene šole z nožem napadel dijakinjo četrtega letnika, ki je ni poznal in z njo ni bil v nobenem sporu. Porezal jo je po obrazu in hrbtu, dijakinja je dobila lažje telesne poškodbe.

Napad prenašal v živo

Kot izhaja iz pisanja Dela, je mladoletnik napad prenašal v živo s pomočjo mobilnega telefona dopisovalcu iz Budimpešte

Dijakinja naj bi se uspela ubraniti tudi zato, ker je imel napadalec v eni roki telefon. Po napadu je stekel iz šole, policisti pa so ga nedaleč stran prijeli.

Preiskava primera je policijo vodila tudi na Madžarsko, kjer so aprila prijeli prav tako 15-letnega dijaka in ga osumili sostorilstva pri poskusu uboja. Po ugotovitvah kriminalistov sta bila mladoletnika v stikih na eni od komunikacijskih mrež in tako naj bi skupaj načrtovala napada na šolah v Rakičanu in Budimpešti.

Viri, na katere se sklicuje Delo, navajajo, da sta bila oba mladoletnika v preteklosti žrtvi nasilja in ustrahovanja v osnovni šoli ter naj bi izražala nezadovoljstvo z življenjem. Iz njune komunikacije naj bi izhajalo še, da sta poleg napadov razmišljala tudi o samomoru.

Preberite še

Komentarji

PUNICHER

Kaj pa te ostali pokavci?! So napad samo gledali (in morda snemali?). V sekundi razbijem stol na betici napadalca, da sem v bližini!!!

Glijtij

Daj ne lapaj na sujo pa idi dale igrice špilat, gnoj!

1x

Sprejeti zakon, da bodo odgovorni za kazniva dejanja od 14 leta naprej, ker mladoletniška kriminaliteta hitro narašča.

obvezno pogovarjanje o tem oz uvesti predmet

Ne branim malega, sploh ne, ampak vprašanje je kaj je v ozadju. koliko otrok je maltretiranih in posmehujočih z strani ostalih sošolcev. Bog ne daj da se jim zoperstaviš. "bulijanje" že v oš, srednja samo stopnjevanje...uvesti sankcije za vse. Malega napadalca ter osebe ki so krive za to, da je do tega sploh prišlo. Deklica, ki jo je porezal se je znašla žal na napačnem kraju. ne pravim, da ni kriv, ampak toliko koliko se dogaja, poznam osebno primere pa otrok ne želi da se ukrepa, saj se boji še bolj reakcije tako imenovanih "frajerjev" ki se imajo za nekaj več. V vsaki šoli bi moral biti uveden predmet glede obnašanja in učitelji bi mogli ukrepat ko se opozori. velikokrat so opozorila zaman, potrebni izpisi iz šol, žal ravno za osebe, ki se jih nadleguje. medtem ko dejanski krivci še vedno obiskujejo šolo brez sramu.

Eh

Či bi državi blo v interesi preprečiti takšna dejanja, bi zdaj šli v temeljito preiskavo, što ga je v OŠ gnjavo in zakoj vodstvo šole neje ukrepalo, kda bi moglo.

interes

Ta država je brez karšnega koli intersa, uspelo ji je izničiti tudi tisto kar je bilo dobro in je funkcioniralo, na novo pa ni v dobrih 30 letih vzpostavila ničesar, školnikov nega več, so le zaposleni katerih interes je le njihova zaposlitev, telefoniranje in gledanje skozi okno.

Jonathan

Ce je bil zrtev nasilja oz posmehovanja te naj bi se masceval tistin keri so KAO prizadeli nej pa ka se spravo na deklo kera nika nej kriva.
To so samo izgovori kelko decej je bilo v taksnih situacijah pa nisce nej sou pa bi masovno napado . To je pa prirojeno kak enim alkohol pa droga tak eni nagon za takse stvari!

Mimec

Hja, ka povedati. Težko je, zdaj biti pameten, pa iskati krivce neven kak daleč nazaj. Ka je napravo je napravo, naj odgovarja za to, pa starši tudi. Še vekši problem pa vidim, kak ste že eni komentejrali, da država (šola ) ne naredi popolnoma ničesar. Učiteljem in profesorom so odvzeli vse pravice in dolžnosti. Z tem tudi možnost ukrepanja! Učiteljeva beseda bi morala ostati zakon! Ne poznan niti enoga učitela ka bi to kdaj zlorabo. Največji krivci so pa starši, ka lečejo po šolaj z odvetniki in podobnim, te se pa čednimo, kak lejko do toga prijde. Deca točno znajo ka njim nihče nika nemre...... Če učitelj samo zazna kakšno norčevanje ali maltreteranje, bi mogo prijavti odgovorni pa naj raziščejo in ukrepajo!!!!!!!!!!!!!!! Učiteljeva bi mogal biti zadnja in zakon beseda. Deco pa razvajene starše pa ednou nazaj navaditi, ka se tak ne dela! Makar na trdi način: če razmi samo "ruski", njemi trbej "ruski" tudi povedati pa PIKA !

Komentarji

PUNICHER

Kaj pa te ostali pokavci?! So napad samo gledali (in morda snemali?). V sekundi razbijem stol na betici napadalca, da sem v bližini!!!

Glijtij

Daj ne lapaj na sujo pa idi dale igrice špilat, gnoj!

1x

Sprejeti zakon, da bodo odgovorni za kazniva dejanja od 14 leta naprej, ker mladoletniška kriminaliteta hitro narašča.

obvezno pogovarjanje o tem oz uvesti predmet

Ne branim malega, sploh ne, ampak vprašanje je kaj je v ozadju. koliko otrok je maltretiranih in posmehujočih z strani ostalih sošolcev. Bog ne daj da se jim zoperstaviš. "bulijanje" že v oš, srednja samo stopnjevanje...uvesti sankcije za vse. Malega napadalca ter osebe ki so krive za to, da je do tega sploh prišlo. Deklica, ki jo je porezal se je znašla žal na napačnem kraju. ne pravim, da ni kriv, ampak toliko koliko se dogaja, poznam osebno primere pa otrok ne želi da se ukrepa, saj se boji še bolj reakcije tako imenovanih "frajerjev" ki se imajo za nekaj več. V vsaki šoli bi moral biti uveden predmet glede obnašanja in učitelji bi mogli ukrepat ko se opozori. velikokrat so opozorila zaman, potrebni izpisi iz šol, žal ravno za osebe, ki se jih nadleguje. medtem ko dejanski krivci še vedno obiskujejo šolo brez sramu.

Eh

Či bi državi blo v interesi preprečiti takšna dejanja, bi zdaj šli v temeljito preiskavo, što ga je v OŠ gnjavo in zakoj vodstvo šole neje ukrepalo, kda bi moglo.

interes

Ta država je brez karšnega koli intersa, uspelo ji je izničiti tudi tisto kar je bilo dobro in je funkcioniralo, na novo pa ni v dobrih 30 letih vzpostavila ničesar, školnikov nega več, so le zaposleni katerih interes je le njihova zaposlitev, telefoniranje in gledanje skozi okno.

Jonathan

Ce je bil zrtev nasilja oz posmehovanja te naj bi se masceval tistin keri so KAO prizadeli nej pa ka se spravo na deklo kera nika nej kriva.
To so samo izgovori kelko decej je bilo v taksnih situacijah pa nisce nej sou pa bi masovno napado . To je pa prirojeno kak enim alkohol pa droga tak eni nagon za takse stvari!

Mimec

Hja, ka povedati. Težko je, zdaj biti pameten, pa iskati krivce neven kak daleč nazaj. Ka je napravo je napravo, naj odgovarja za to, pa starši tudi. Še vekši problem pa vidim, kak ste že eni komentejrali, da država (šola ) ne naredi popolnoma ničesar. Učiteljem in profesorom so odvzeli vse pravice in dolžnosti. Z tem tudi možnost ukrepanja! Učiteljeva beseda bi morala ostati zakon! Ne poznan niti enoga učitela ka bi to kdaj zlorabo. Največji krivci so pa starši, ka lečejo po šolaj z odvetniki in podobnim, te se pa čednimo, kak lejko do toga prijde. Deca točno znajo ka njim nihče nika nemre...... Če učitelj samo zazna kakšno norčevanje ali maltreteranje, bi mogo prijavti odgovorni pa naj raziščejo in ukrepajo!!!!!!!!!!!!!!! Učiteljeva bi mogal biti zadnja in zakon beseda. Deco pa razvajene starše pa ednou nazaj navaditi, ka se tak ne dela! Makar na trdi način: če razmi samo "ruski", njemi trbej "ruski" tudi povedati pa PIKA !

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi