Španci prvič svetovni prvaki

| v Šport

Iniesta je v 116. minuti popeljal Španijo na nogometni vrh sveta

Srečanje se je v skladu z njegovo pomembnostjo začelo dokaj nervozno in mirno, saj si nobena ekipa v zgodnji fazi igre ni priigrala resnejše priložnosti. V prvem polčasu so se namesto priložnosti zvrstili mnogi prekrški, plod tega pa je bilo kar nekaj rumenih kartonov. V prvem polčasu smo tako videli zgolj štiri strele na gor, tri v okvir vrat Španije, le enega pa na vrata Nizozemcev. Polčas se je temu primerno končal z 0:0.

V nadaljevanju je igra podobno kot na začetku tekme potekala v znamenju ostrih prekrškov, prvo pravo priložnost pa so gledalci videli v 62. minuti. Nizozemci so lepo izigrali špansko obrambo, Robben se je znašel iz oči v oči z Casillasem, slednji pa je njegov strel ubranil in ostalo je pri neodločenem izidu. Nekaj minut kasneje se je lepa priložnost ponudila Davidu Villi, njegov strel iz neposredne bližine pa je Heitinga še uspel odbiti. Špancem se je še lepša priložnost ponudila sedem minut kasneje, a Ramos z glavo ni uspel zadeti. Do konca srečanja se mreži nista zatresli, tako da so sledili podaljški. 

Takoj v začetku podaljška so odlično začeli Španci, Fabregas se je podobno kot v drugem polčasu Robben znašel sam pred nasprotnikovimi vrati, a tudi tokrat je bil zmagovalec dvoboja vratar. Že v naslednji akciji so Nizozemci zapretili preko Mathijsen, ki pa je streljal za las preko vrat. V 108. minuti so Nizozemci ostali le z desetimi možmi, saj je zaradi drugega rumenega kartona zelenico zapustil Heitinga. V 116. minuti pa je sledil odločilni trenutek na tekmi. Španci so kombinirali na robu kazenskega prostora, žoga je prilšla do Inieste, ki je z dobrih petih metrov nekoliko s strani matiral nemočnega Stekelenburga. Do konca srečanja Nizozemci niso uspeli izenačiti in Španija slavi prvi naslov svetovnih prvakov.

Rezultat:

Španija : Nizozemska 1:0 (0:0)*

Iniesta 116.

* - po podaljšku

Komentarji

BuLsHiT

kiri malo si pri napisi pod sliko mimo poco :D

Profile picture for user buldog Drago Balajc

Se strinjan, ka je beda. Malo je bilo na prvenstvu dobroga nogometa, tudi Španci so me nej prepričali. Če ne bi bilo Forlana bi pravo: veliko histerije za nič.

Profile picture for user čevapčič na ražnje Chevapcic Himself

.. zaprejta igra več ali manju na sredini vse do podaljškov .. sicer se razme, ka se v finale špila na previdnost tekom rednega dela več ali manj, igra "zvejzde" je bila očitna, ale vseeno .. lejko bi se bole mesarile, bi biu bole zanimiv finale etc., ..

.. no, ge mijslen, ka se je čakalo več od finala .. tiste posrani gol te na konce od Špancov :-), mhm .. najbole bi si oboje zaslujžile penale glede na doprinos k igri etc., bi ges pravo .. no, zdaj že vlak odpelo, že pozabljeno .. :-)) ;-))

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi