Soboški odbojkarji so v Kranju odigrali prvo četrtfinalno srečanje 1.DOL Radenska Classic in kljub borbeni igri morali priznati premoč domačemu Triglavu
Astec Triglav : Panvita Galex 3:0 (25:21, 25:21, 25:22)
Astec Triglav: Lužovec, Šmitran 11, Pokeršnik 12, Hafner, Jan, Rop 6, Bežek, Potočnik, Štembergar Zupan 10, Perhaj 5, Rezar 8.
Panvita Galex: Ajlec, Pavlovič 4, Mijalković 9, Vrabl 3, Žitnik, Flisar 9, Topovšek, Kurteš 9, Tot 12, Grabar, Drvarič, Marič.
Srečanje v Kranju bolje pričeli gostje, ki so hitro povedli z 2:0, kaj hitro pa je sledil odgovor domačih, ki so s štirimi zaporednimi točkami nekoliko umirili gostujoče igralce. Ti so vrnili v enaki meri ter povedli za tri točke. Sledil je nov padec v igri in nova menjava v vodstvu, Triglav je povedel s 13:12, toda drugi tehnični premor je vseeno s 16:14 pripadel Sobočancem. Ekipi sta bili nato izenačeni na 18-ti točki, nakar so domači z dobrim servisom prišli do odločilne prednosti in zmage v prvem nizu.
V drugem nizu so si ponovno uvodno prednost priigrali soboški odbojkarji, ki pa so hitro popustili in domači so neučinkovitost znali kaznovati. Tako so povedli z 11:8, od drugem tehničnem premoru pa je prednost znašala štiri točke. Tudi nadaljevanje je prineslo dobro igro domačih, ki so pri vodstvu z 23:17 sicer dovolili gostom tri zaporedne točke, a na koncu vseeno prišli do vodstva z 2:0 v nizih. Začetek tretjega niza je nakazoval na to, da bodo igralci Panvite Galexa uspeli znižati zaostanek. Hitro so namreč povedli s 6:1 in 9:3 ter vodstvo držali vse do drugega tehničnega premora, ko so še vedno vodili za visokih šest točk. Nato pa je sledil preobrat. Domačim je uspela serija 7:1 in pred končnico niza je bila psihološka prednost na njihovi strani. Sledil je odgovor soboških odbojkarjev, ki so si vnovič priigrali prednost, povedli z 21:18, nato pa domačim ponovno dopustili, da se vrnejo na 22-ti točki in na krilih navijačev pridejo do zmage tudi v tretjem nizu.