Muri je pripadel tudi drugi prekmurski derbi letošnje izdaje mladinskega prvenstva. Vodilni Sobočani so Nafto v Fazaneriji ugnali z rezultatom 4:0, lendavsko mrežo so zatresli Luka Turudija, Niko Graj, Niko Kasalo in Jaka Domjan.

Če bo Nafta ostala na vrhu 2. SNL, bomo v prihajajoči sezoni znova spremljali prvoligaški prekmurski derbi, do takrat pa v tolažbo ostane mladinski spopad Sobočanov in Lendavčanov.

Mladinski selekciji Mure in Nafte sta se danes merili na osrednjem igrišču Fazanerije, Sobočani pa so vlogo favorita potrdili tudi na zelenici. Črno-beli namreč z Mariborom in Olimpijo tvorijo vodilno trojico na vrhu lestvice, Lendavčani pa se borijo za obstanek.

Lendavčani so dvakrat klonili v končnici prvega polčasa, ko je z bele točke zadel Luka Turudija, izid prvega polčasa pa je po kotu domačih postavil Niko Graj. Kmalu po odmoru je mrežo Nafte zatresel še Niko Kasalo, končni rezultat dvoboja pa je postavil najboljši strelec lige Jaka Domjan

Muri je tako pripadel še drugi prekmurski derbi v letošnjem mladinskem prvenstvu.

MURA U19 - NAFTA U19 3:0 (2:0)
Strelci: Turudija (34'/11m), Graj (41'), Kasalo (53'), Domjan (88').
Mura: Šumenjak, Graj, Lovrec, Kumer, Jelovica, Baš, Turudija, Krajnc, Koren, Kasalo, Domjan. Trener: Matjaž Kek ml.
Nafta: Fras, Plej, Jurović, Oto, Peulič, Čuček Bezjak, Rajh, Lavrenčič, Gonza, Zamuda, Bacinger. Trener: Gregor Bunc.

Muraši dvakrat zadeli že v prvem polčasu

Lendavčani so v srečanje vstopili pogumno in z nekaj akcijami opozorili obrambo Mure. Prvo priložnost so si vseeno priigrali Sobočani. Niko Kasalo je iz prostega strela z roba kazenskega prostora, nekoliko z leve, streljal mimo leve vratnice lendavskega gola.

V 11. minuti so na podoben način zapretili tudi gostje. Prosti strel z desne strani je izvedel Anej Horvat, meril v okvir gola, izkazal pa se je Vid Šumenjak. Horvat je bil nevaren tudi v 16. minuti, ko pa je po kotu in slabo izbiti žogi sprožil preko domačih vrat.

Le minuto kasneje je na drugi strani igrišča z razdalje meril Luka Turudija, tudi on pa ni bil dovolj natančen pri zaključku. V naslednjem napadu je z 22 metrov poskušal še Jaka Domjan, Nik Fras pa je odbil strel najboljšega strelca mladinskega prvenstva.

Mura je do vodstva prišla v 34. minuti. V lendavskem taboru bodo verjetno oporekali dosojeni enajstmetrovki, saj se je vse skupaj dogajalo precej na meji kazenskega prostora, kljub vsemu pa je Janko Golob po padcu Luke Baša pokazal na belo točko. Z 11 metrov je bil zanesljiv Luka Turudija.

Lendavska mreža se je še drugič zatresla v 41. minuti. Nal Lan Koren je podal iz kota, Jaka Domjan je ob bližnji vratnici podaljšal predložek, nato pa je s petih metrov z glavo zadel Niko Graj in postavil izid prvega polčasa.

Nafta po tretjem zadetku Sobočanov brez upanja

Sobočani so odlično odprli tudi drugi polčas, saj je Niko Kasalo z udarcem s 35 metrov povišal prednost gostiteljev. Črno-beli so se po tretjem zadetku pomaknili bližje svojim vratom, pobudo pa so prevzeli Lendavčani, ki so si nato pripravili nekaj priložnosti.

Niko Zamuda je po uri igre po spretnem preigravanju prodrl z leve strani igrišča, strel proti vratom pa je odbil Vid Šumenjak. Domači vratar se je s parado izkazal v 69. minuti, ko je po strelu od daleč preprečil zadetek Aneja Horvata.

V 72. minuti so hiter protinapad izpeljali nogometaši Mure, a je Niko Kasalo po podaji Jake Domjana streljal mimo lendavskega gola. V 84. minuti je z leve strani kazenskega prostora poskušal še rezervist Žiga Ozbetič, Nik Fras pa je bil na mestu.

V 88. minuti je 17. gol sezone dočakal tudi najboljši strelec mladinske lige Jaka Domjan. Zavrčan v dresu Mure je izkoristil predložek Nejca Sečkarja in z glavo dosegel zadetek za vodstvo s 4:0.

V taboru Mure so se razveselili 11. zmage, s tekmo več pa so vsaj za nekaj ur pobegnili Mariboru in Olimpiji, ki sta imeli pred 17. krogom enak točkovni izkupiček.