"Smo bližje dogovoru z Muro," nam je včeraj proti večeru razkril Sašo Župan, napredek v pogajanjih pa so potrdili tudi v vodstvu kluba. Mitjo Lotriča bi pogodba s črno-belimi vezala za naslednji dve leti.
Muraši so včeraj zjutraj začeli s pripravami na spomladanski del sezone, med petindvajseterico pa ni bilo Mitje Lotriča, ki je manjkal iz opravičljivih razlogov. Nobena skrivnost ni, da njegov status na Fazaneriji še ni rešen, toda tudi to se v prihodnjih dneh utegne spremeniti. Čeprav je že vse kazalo, da vpleteni strani ne bosta našli skupnega jezika, pa naj bi se stvari v zadnjem času odvijale v pravi smeri.
O tem, kje se je zataknilo prejšnji teden, smo povprašali igralčevega agenta Saša Župana, ki nam je povedal: "Glede podpisa pogodbe se pogovarjamo že nekaj časa, a do končnega dogovora še ni prišlo. Sami smo klubu predlagali, da v pogodbo doda določene varovalke za igralca, kar pa se tedaj ni zgodilo," nato pa razkril varovalke o katerih je govoril. "Ena od teh je, da v kolikor ne bi bilo rednih izplačil in bi denar zelo zamujal, bi Mitja lahko odšel kot prosti igralec. Prav tako smo hoteli dodati člen, po katerem bi ob morebitnem prestopu lahko odšel le v tujino," nam pove Župan, ki dodaja, da se za igralčeve usluge trenutno najbolj zanimata Koper in Olimpija.
Tudi v prihodnje v črno-belem?
Toda kljub temu se zdi, da bo Lotrič še naprej igral v črno-belem. "Lahko potrdim, da smo z Muro bližje dogovoru," nam je včeraj pozno popoldan zaupal igralčev agent, njegove besede pa so potrdili tudi v vodstvu soboškega prvoligaša, kjer igralcu ponujajo dveletno pogodbo. Kako se bo zgodba razpletla naj bi bilo znano že v prihodnjih dneh, zagotovo pa vas bomo o tem obvestili tudi na našem mediju.