Saj ni res, pa je: Za kilogram čebulnih olupkov skoraj 40 evrov

| v Slovenija

Barvanje jajc s čebulnimi olupki ostaja priljubljena velikonočna tradicija. A koliko je treba odšteti, če želimo v trgovini kupiti olupke? Visoke cene presenečajo.

Velika noč prinaša obložene mize, med obveznimi jedmi pa so seveda tudi pirhi. Mnogi prisegajo na naravne načine barvanja jajc, pri čemer so čebulni olupki že dolgo ena najbolj preprostih in razširjenih metod. Jajcem dajejo tople rjave odtenke z edinstvenimi vzorci, ki jih ustvarimo z lističi peteršilja, detelje ali pa uporabimo druge liste zanimivih oblik. 

Za pripravo nam ni treba kupiti cele vreče čebule. Dovolj je že nekaj olupkov, ki jih marsikje ponujajo posebej zapakirane – tudi v trgovinah.

Vendar so letos nekateri kupci ob pogledu na ceno doživeli manjši šok. Za 20 gramov pakiranih čebulnih olupkov je treba odšteti 0,79 evra. 

To na prvi pogled ne izgleda veliko, a če to pretvorimo na kilogram, znaša cena neverjetnih 39,50 evra. 

Na Zvezi potrošnikov Slovenije sicer svetujejo nakup kilograma čebule in ne le olupkov. Tako boste pridobili dovolj olupkov, zmanjšali odpadke embalaže in poskrbeli za bolj trajnostno pripravo na praznike.

Dobro je vedeti tudi, da se čebulni olupki odlično sušijo in shranjujejo. Tudi če bi kupili kilogram, bi vam ta zlahka zadoščal za več deset let barvanja velikonočnih jajc.

Preberite še

Komentarji

.

Moreš biti umsko prizadeti ka kujpiš čebulne olupke, vej pa doma si jih kraj dejvleš kakšnih 10 dni pa maš.

loleki

Če nihče tou nebi kupoval, te tou nihče nebi pakejro pa odavo. Očitno je tou super biznis, če se je nehče toga na velko louto. Bravo za idejo!

DeEf

Pametni vedno najdejo kupce za svoje "izdelke".

Roman1969

Od teh 0,79 odštejte davek, maržo, embalažo, plačo prodajalca, dostavljalca,.....

Amigo1

Premala cena za betonce

Hsh

Kakse betonce vepa goricance ste se selile v soboto kak blisk na lendavski žive pol goričkoga

Lukčev Mesec

Ajajaj, mediji, da ne bi toliko dramatizirali in pisali norosti ❗❗❗❗❗

Še večji *žaljiva vsebina je bila odstranjena* je pa tisti, ki to slika v trgovini in dela štalo ❗❗❗❗❗

Sploh ni pomembno koliko stane kilogram

Liste je potrebno zbrati, pakirati, razpošiljati, ehhhh brez veze, da pišem dalje ❗❗❗❗❗

In vse gre ročno ❗❗❗❗❗

No, pri nas liste čebule zbiramo že celo zimo in jih je več kot dovolj ❗❗❗

Matjaz K

Dva klicaja imaš premalo pri zaključku zadnjega stavka.
Se v tem skriva da imaš narejena prva dva razreda OŠ?
Kam smo prišli.

sokolec

Prispevek za bruhati! Se zavedati kaj vse je treba narediti, da ta artikel pride na polico? Rajši takih norij ne objavljajte!

realnoo

TIPICEN KIRI CLANEK,,,NEUMNOOOO

Joj

Bedaki!

Gost1769

Vej pa smeti so drage tak kak komunala

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi