Želite biti vedno na tekočem? Izberi Sobotainfo kot prednostni vir na Googlu.

Voda med bloki v Murski Soboti stoji že med manjšimi nalivi in to po več ur

| v Lokalno

Težava naj bi bila najbolj vidna po večjih nalivih, ko se med bloki nabere večja količina vode.

Na zadnji seji Mestnega sveta Mestne občine Murska Sobota je mestni svetnik Andrej Mešič opozoril na težave z odvodnjavanjem na Stari ulici.

Kot je povedal, se je nanj že večkrat obrnil eden od prebivalcev Stare ulice 50, kjer stojijo trije bloki. Po njegovih besedah je odvodnjavanje med bloki zelo slabo, voda pa se na območju zadržuje tudi po manjših nalivih.

»Odvodnjavanje je zelo slabo med temi bloki in pri vsakem manjšem nalivu tam stoji voda kar nekaj ur,« je povedal.

Voda naj bi zastajala na večji površini

Mešič je ob tem dejal, da si je območje tudi sam ogledal. Občino je vprašal, ali je sistem morda zamašen oziroma ali bi si stanje lahko ogledale pristojne komunalne službe.

Po njegovih navedbah voda po nalivih ne zastaja le na manjšem delu površine, ampak na precej večjem območju.

»Tam je kar velika kvadratura vode, par sto kvadratov stoji,« je opozoril Mešič.

Gre za težavo, ki po njegovih besedah vpliva na prebivalce blokov, saj voda po padavinah več ur ostaja med objekti. Zato je predlagal, da bi si komunalne službe stanje ogledale po večjem nalivu, ko je težava najbolj vidna.

Občina napoveduje preverjanje stanja

Na pobudo se je odzval župan Damjan Anželj. Povedal je, da bo občina stanje na Stari ulici preverila.

Dodal je, da bo mestnemu svetniku odgovor posredovan tudi pisno. S tem naj bi občina preverila, ali gre za zamašitev, tehnično pomanjkljivost ali drugo težavo pri odvajanju meteorne vode.

Glede ugotovitev in morebitnih ukrepih zaradi zastajanja vode smo na občino naslovili dodatna novinarska vprašanja. Odgovore bomo objavili takoj, ko jih prejmemo.

Preberite še

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA
trollbusta

ne bi delali taksij con iz toga famoznoga mletoga asfalta, napravili bi ustrezne povrsine in te bi se lejko pogucavali o odvodnjavanji.

soder parkplac pred blokon? v radii 10km okoli MS gej bar ene 5 taksij fakmanov, ka fkup terejo gradbeni odpad. lekar jin je sobota gratala deponija viskov?

Ograček

Nišče naj Zlatkoja pozove,ka de avtoje rešavo v iz teh mlak.

turk

Mešič, pa ti delaš v dobro občine. Maš firmo pa doniraj ene par kamijonov navoza.

čarni vrag

Pa to je neverjetno. Šoder park plac, te pa se čudijo kak puran dreki, ka tan zastaja voda. Komunala de poslala stručnjaka, ka preveri zakoj zastaja voda.

čarni vrag

Sicer pa je v toj odprti norišnici kak je Slovenija vse mogoče. Tako je bil podvoz pod Dunajsko cesto v Ljubljani, ki so ga sanirali za 2,5 milijona ob prvem večjem dežju ponovno poplavljen. Vi pa tu paničarite zavolo nekšnoga parkirišča.

lololol

Na ton mesto je stala Borakova hiša in gda so jo porušili, mislin ka neki okoli leta 2001 ali 2002 so tan napravili tej šoderparkplac na keron so večinoma parkejrali stanovalci novoga bloka Stara 9 prek ceste. Te je bil župan Slavic, od 2004 dale je bil župan Štihec pa je to parkitišče bilo isto takšno ka je na zgornjih slikaj, te je prišo Jevšek in je parkirišče bolo še naprej isto.... in še zdaj je isto. Tak ka voda stoji tu gor že 25 lejt pa do zdaj to nikoga še neje tak motilo ka bi dajo na mestne seje pa na sobotainfo. Če se praf spoumnin je v ton bloki na Staroj 9 žijvo tudi Mešič (ne ven če je zdaj še tan), pa ga do zdaj tou nej moutilo.

Test

In to je plačljiv parkirni prostor, katerega morejo stanovalci plačevati do 15 ure.

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA
trollbusta

ne bi delali taksij con iz toga famoznoga mletoga asfalta, napravili bi ustrezne povrsine in te bi se lejko pogucavali o odvodnjavanji.

soder parkplac pred blokon? v radii 10km okoli MS gej bar ene 5 taksij fakmanov, ka fkup terejo gradbeni odpad. lekar jin je sobota gratala deponija viskov?

Ograček

Nišče naj Zlatkoja pozove,ka de avtoje rešavo v iz teh mlak.

turk

Mešič, pa ti delaš v dobro občine. Maš firmo pa doniraj ene par kamijonov navoza.

čarni vrag

Pa to je neverjetno. Šoder park plac, te pa se čudijo kak puran dreki, ka tan zastaja voda. Komunala de poslala stručnjaka, ka preveri zakoj zastaja voda.

čarni vrag

Sicer pa je v toj odprti norišnici kak je Slovenija vse mogoče. Tako je bil podvoz pod Dunajsko cesto v Ljubljani, ki so ga sanirali za 2,5 milijona ob prvem večjem dežju ponovno poplavljen. Vi pa tu paničarite zavolo nekšnoga parkirišča.

lololol

Na ton mesto je stala Borakova hiša in gda so jo porušili, mislin ka neki okoli leta 2001 ali 2002 so tan napravili tej šoderparkplac na keron so večinoma parkejrali stanovalci novoga bloka Stara 9 prek ceste. Te je bil župan Slavic, od 2004 dale je bil župan Štihec pa je to parkitišče bilo isto takšno ka je na zgornjih slikaj, te je prišo Jevšek in je parkirišče bolo še naprej isto.... in še zdaj je isto. Tak ka voda stoji tu gor že 25 lejt pa do zdaj to nikoga še neje tak motilo ka bi dajo na mestne seje pa na sobotainfo. Če se praf spoumnin je v ton bloki na Staroj 9 žijvo tudi Mešič (ne ven če je zdaj še tan), pa ga do zdaj tou nej moutilo.

Test

In to je plačljiv parkirni prostor, katerega morejo stanovalci plačevati do 15 ure.

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi