V življenju se priložnosti ponujajo same od sebe

| v Lokalno

Mlada Pomurka Sara Malačič je pravi »multipraktik«. Dela kot fotomodel, končuje magisterij iz industrijske farmacije in zmeraj najde čas za nove izkušnje – kot je »bungee jumping«.

Sara Malačič iz Križevec ni vsakdanje dekle. Študira in dela na področju industrijske farmacije, plava v manekenskih vodah in je strastna motoristka. V vlogo modela se je mlada Pomurka prvič prelevila v študijskih letih in na tem področju deluje še zdaj.  Poleg tega je 24-letnica diplomirala iz laboratorijske biomedicine in končuje magisterij iz industrijske farmacije. 

Sara podpira mlade kreatorke 

»S svojim delom želim podpreti predvsem mlade modne oblikovalke, med njimi Valerijo Kralj in Sonjo Šterman pravi Sara o svojih prepričanjih. Štermanova je znana po svoji etno kolekciji Belo, izdelani iz ročno tkanih naravnih materialov, ki s svojo belino simbolizirajo panonski tip belih noš značilnih za Pomurje. Mlada Pomurka pa se poistoveti tudi s kreacijami Maje Ferme, »ker oblikuje čudovite poročne, večerne in maturantske obleke«, pravi. 

Življenje s stalnimi izzivi in dinamiko 

Znano ji je tudi delo s priznanimi slovenskimi fotografi, kot sta Aljoša Jerovšek in Vanjo Grobljar. Pred kratkim jo je v objektiv ujel tudi Dejan Nikolič, ki se lahko pohvali s fotografijami Maje Keuc, Katarine Čas, Sanje Grohar in mnogih drugih znanih obrazov. Življenje modela je Sari pisano na kožo »zaradi dinamike in stalnih izzivov tako kot farmacija«, dodaja.

Previdnost in adrenalin 

»V svetu mode nikoli nisem imela slabih izkušenj, saj sem bila precej previdna in se izogibala pastem takšnega okolja,« pojasnjuje mlada Pomurka. Zase pravi, da je radovedna oseba, kar je konec marca dokazala s »bungee« skokom z 96 metrov visokega avstrijskega mosta Jauntal: »V življenju se priložnosti ponujajo same od sebe, le izkoristiti jih je treba znati,« je zmeraj optimistična.

Komentarji

Mitja

lejpa, pametna, uspešna in goričanka. Ka ščeš več.

Samuel Friškič

Pa te dikline bi trbelo v Muro nekak spraviti. Mamo lidij, samo jih ne ponücamo ...

bojci19

Pa kaj bodo potem v muri?? Napol nage bodo hodile po hodniku gor pa dol?

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi