Želite biti vedno na tekočem? Izberi Sobotainfo kot prednostni vir na Googlu.

Ravnatelj Osnovne šole Bogojina se umika iz boja za nov mandat

| v Lokalno

Dosedanjih ravnatelj Boštjan Majerič se je po informacijah Sobotainfo umaknil iz boja za nov mandat na čelu Osnovne šole Bogojina.

Napetosti okoli imenovanja ravnatelja Osnovne šole Bogojina se stopnjujejo. Po informacijah Sobotainfo naj bi aktualni ravnatelj Boštjan Majerič v dneh po seji občinskega sveta občine Moravske Toplice odstopil od kandidature za ravnatelja.

Do tega naj bi prišlo nekaj dni po seji občinskega sveta, na kateri ni dobil sicer pričakovane podpore.

Svetniki zeleno luč prižgali drugemu kandidatu

Kot smo poročali, je občinski svet občine Moravske Toplice na 25. redni seji obravnaval mnenje o kandidatih za ravnatelja Osnovne šole Bogojina.

Na razpis so prispele tri vloge. Kandidirali so aktualni ravnatelj Boštjan Majerič, učitelj računalništva Gregor Nemec in učiteljica Tea Koračin.

Po razpravi in tajnem glasovanju so svetniki pozitivno mnenje podali Gregorju Nemcu. Končno odločitev o imenovanju ravnatelja bo sicer sprejel svet zavoda Osnovne šole Bogojina. Člani sveta zavoda se bodo po informacijah Sobotainfo sicer na seji sestali jutri, 6. maja, ko bodo odločali tudi o imenovanju ravnatelja.

Za odziv smo se že 23. aprila obrnili na Majeriča in Osnovno šolo Bogojina, vendar odgovorov do objave članka nismo prejeli.

Preberite še

Komentarji

Anarhija

Končno se je saga okrog ravnatelja končala. Metoda izbire Šefa šole je generalno totalno mimo, saj si zaposleni dobesedno volijo šefa. Seveda s vsem kar spada zravem - lobiranje, izsiljevanja, klani, pritiski. To je tema na šoli cca 1/2 leta, primatni del (učenje, vzgoja naših otrok) pa se zanemarja. Upam, da se bodo sedaj posvetili delu za katerega so plačani -> poučevanju naših otrok.
Novi ravnatelj pa MORA priti s trdo roko, ogromno volje in usnjem na obrazu. Ker na naši šoli je razpad sistema, kar je v veliki meri odgovoren odhajajoči ravnatelj s svojim izbranim klanom. Prihajajo rezultati NPZ-ja, ki bodo verjetno najslabši v zgodovini. Glede razmerja učenec učitelj bi moralo biti obratno. Novemu ravnatelju pa veliko sreče ter poguma, prokleto ga bo rabil, da vzpostavi tako pričakovani RED na naši šoli.

Komentarji

Anarhija

Končno se je saga okrog ravnatelja končala. Metoda izbire Šefa šole je generalno totalno mimo, saj si zaposleni dobesedno volijo šefa. Seveda s vsem kar spada zravem - lobiranje, izsiljevanja, klani, pritiski. To je tema na šoli cca 1/2 leta, primatni del (učenje, vzgoja naših otrok) pa se zanemarja. Upam, da se bodo sedaj posvetili delu za katerega so plačani -> poučevanju naših otrok.
Novi ravnatelj pa MORA priti s trdo roko, ogromno volje in usnjem na obrazu. Ker na naši šoli je razpad sistema, kar je v veliki meri odgovoren odhajajoči ravnatelj s svojim izbranim klanom. Prihajajo rezultati NPZ-ja, ki bodo verjetno najslabši v zgodovini. Glede razmerja učenec učitelj bi moralo biti obratno. Novemu ravnatelju pa veliko sreče ter poguma, prokleto ga bo rabil, da vzpostavi tako pričakovani RED na naši šoli.

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi