Želite biti vedno na tekočem? Izberi Sobotainfo kot prednostni vir na Googlu.

FOTO in VIDEO: V Murski Soboti ob dnevu zmage poudarili pomen miru in svobode

| v Lokalno

Pri Spomeniku zmage na Trgu zmage so se danes dopoldan zbrali udeleženci slovesnosti ob dnevu zmage nad fašizmom in nacizmom.

V Murski Soboti so danes dopoldan obeležili dan zmage nad fašizmom in nacizmom.

Udeleženci so se ob 10. uri zbrali pred Spomenikom zmage na Trgu zmage, kjer so s slovesnostjo spomnili na konec nacifašistične morije v drugi svetovni vojni in na pomen pridobljene svobode.

Dogodek je pripravilo Združenje borcev za vrednote narodnoosvobodilnega boja Murska Sobota. Poudarili so, da sta mir in svoboda temeljna pogoja za življenje v domovini dobrih in hrabrih ljudi.

Slovesnost je bila namenjena tudi spominu na žrtve vojne in na vrednote, ki so povezane z osvoboditvijo izpod fašizma in nacizma.

Evropa tudi danes ni imuna na vojne

Govornika na prireditvi sta bila župan Mestne občine Murska Sobota Damjan Anželj in župan Občine Rogaševci Rihard Peurača.

Župan Mestne občine Murska Sobota Damjan Anželj je v nagovoru poudaril, da dan zmage ni le spomin na konec druge svetovne vojne, temveč predvsem opomin, kako dragocen je mir.

Ob tem je izpostavil, da Evropa tudi danes ni imuna na vojne, nasilje in trpljenje, zato je po njegovih besedah še toliko pomembneje ohranjati vrednote miru, solidarnosti in sodelovanja med narodi.

»Danes se poglabljamo v pogumu ljudi, ki so se uprli zlu in verjeli v bolj pravičen in miren svet. Njihova žrtev nas zavezuje, da ohranjamo vrednote miru, solidarnosti, sodelovanja med narodi in spoštovanju človekovega dostojanstva,« je dejal Anželj.

dsc_0981.JPG
dsc_0983.JPG
dsc_0986.JPG
dsc_0987.JPG
dsc_0989.JPG
dsc_0990.JPG
dsc_0991_0.JPG
dsc_0992.JPG
dsc_0997_0.JPG
dsc_1003.JPG
dsc_1004.JPG
dsc_1005_0.JPG
dsc_1008.JPG
dsc_1014_0.JPG
dsc_1015.JPG
dsc_1016.JPG
dsc_1018_0.JPG
dsc_1019.JPG
dsc_1020.JPG
dsc_1022.JPG

Peurača: Mir ni samoumeven

Župan Občine Rogaševci Rihard Peurača je v govoru poudaril simbolni pomen Trga zmage in spomnil na žrtve ter pogum ljudi med drugo svetovno vojno, posebej tudi na območju zahodnega Prekmurja.

Izpostavil je pomen zgodovinskega spomina ter opozoril, da mir ni samoumeven.

»Dan zmage ni le spomin na konec vojne, je spomin na zmago človečnosti nad barbarstvom, poguma nad strahom in svobode nad zatiranjem,« je povedal  Peurača.

Spomnil je tudi na vlogo Rdeče armade pri porazu fašizma in nacizma ter poudaril, da so bili tudi kraji ob slovensko-avstrijski meji prizorišče hudih bojev in velikih žrtev.

Po njegovih besedah imajo pomembno vlogo tudi posamezniki, ki skrbijo za ohranjanje zgodovinskega spomina in spomenikov. Ob tem je posebej omenil Štefana Lainščka, prejemnika priznanja za ohranjanje spomenikov.

Pevrača je v zaključku poudaril pomen sodelovanja, dialoga in spoštovanja različnosti.

»Naj nas spomin na preteklost ne deli, ampak povezuje. Naj nas opominja, da je mir največja vrednota, ki jo imamo,« je dejal.

Preberite še

Komentarji

Profile picture for user trg zmage trg zmage

Po fotografijah sodeč... ne bom dalje komentiral!

Slovesnost pa so pripravili "zmagovalci", kateri so k uničenju nacizma prispevali bore malo ali praktično nič. Vsaj po fotografijah in besedilu lahko ugotovimo, da ni pravih zmagovalcev druge svetovne vojne oz. zmagovalcev nad mračno ideologijo nacizma.

Škoda, da ni bilo predstavnikov Ruske federacije, torej predstavnikov nekdanje Sovjetske zveze, katera je največ pripomogla k padcu mračnjaškega nacističnega režima. Nobena država ni toliko pretrpela glede materialnega uničenja, kakor ravno Sovjetska zveza, katera je tudi izgubila po zgodovinskih virih cca. 6 miljonov prebivalstva. Sveda niso bili vsi rusi, tudi Ukrajinci, Azerbadjani, Armenci... so bili med žrtvami.

Škoda, da se meša vojna v Ukrajini s proslavo zmage nad nacizmom! A lahko vzamemo Ruski federaciji zasluge, za zlom nacizma? Ravno to počnemo, poizkušamo v Sloveniji... škoda! Tudi, ker za vojno stanje v Ukrajini vsega niso krivi Rusi, Ukrajinci s pomočjo Evrope in ZDA imajo kar precej masla na glavi, da bo jasno.

…..

S.m.r.d.e.č.i SDSovec!!!

khaa

eh levaki majo taksi betek

repar.

Daj ne seri telko pa se ne delaj skouz neka pameten za brezveze. Cejli svejt zna što so zmagovalci druge vojne, samo ti pa tebi podobni maloumneži vrvlete nekaj drugoga. Še dobro ka te v Soboti vsi poznamo in znamo ka si nej glih kaj preci brihten, še celou nej z ovimi papejrami iz Ormoža.

kuntakinte

...zgleda ka je Netanjahu... s pomočjouf slovenskoga zeta... vničo velki del tenoristov musličov...ovak bi se lejko zgodijla kakša pizdarija...na trgi lažij...

Niko i ništa.

Ta tvoja zgodovina je laẓ̌na in ni vredna nič!

kuntakinte

...no tij potomec džemsove čete...zapopejvaj eno šumsko(partizansko) po prekmursko...skouz naš dvour so šli lačni rusi...pa mojemi dedeki pa manci...vse ka so dosegnoli...so pojeli pa ešče jeci spilij....gda je jurka svalijla...te jih je pa velka mürska voda dol splavila prouti Čakovci...

khaa

Rrusofili niso cist diht !

"Borec"

Kakšno Združenje borcev? Vej pa borci, keri so se dejansko borili med 2. SV jih več nega ali pa so jako stari. Vsi tej keri so tan stali nemajo veze s samo zmago in borbami med vojno, ker so še te sploj nej bili na svejti ali pa so bili jako mali. Lejko bi že enkrat nehali s ten borčevstvom in zapravlali pejneze za tiste, keri so potomci borcev in majo zaradi toga bonitete in plačila. Za ka že točno to dobivajo? Raje se ukvarjajmo s trenutnimi problemi in se osredotočajmo na tisto, kar je resno važno. To zgodovino pred 81 leti, kda se je vojna končala pa se je spominjajmo kak nekaj, kar se naj več ne ponovi in pustimo tiste borce, keri so resno bili zaslužni za to, ka počivajo v miru in se vsi ostali ne okoriščajo na račun toga!

Čakija Noris

Hja, kaj reči,težko je to gledati, nekši starčeki paraderajo keri nemajo veze z borci, tak odkrito povedano rajši bi gledal burek v vesolju kak pa te ceremonijo.Dosta je toga.

repar.

Itak, dosta je toga. Rajši mo poveličevali tiste ka so nas kak narod ščeli iztrebiti. Je tak?

Čakija Noris

Ka tij si bil kurirček ka se tak zavzemaš za njih ali maš borčevsko penzijo 🤣 znamo što se je proti komu boril in što je nekaj osvobajo into cenimo taka nej mi odavati pravljice pa poveličevati nekše majske hrošče.

ŠOPSKA SALATA

SAMO RIBAŠU KAPA DOLE ,VSI OSTALI SO SE ŠLEPALI ZA ČASU VOJNE.

kuntakinte

...jes pa na gnješnji den praznüvlen...Den Evrope...nej pa komunistično socialistično slavo megle...

repar.

Hi hi hi, kak si ti zarukani.... Dan Evrope se praznuje zaradi zmage nad fašizmon in nacizmon, glih tak kak ta proslava v Soboti. Tak ka ti v bistvi praznuješ isto, samo si preneumen ka bi to gor prišo.... hi hi hi.

klőca

V prvi vrsti res sedijo sami zaslužni junaki sedanjega časa

Vuk Rupnik

Trg zmage te sprašujem, kdo je napadel Ukrajino, Ukrajinci sami sebe ali diktator Putin, kateremu je vzor Stalin? Kdo do tal ruši Ukrajinska mesta in civiliste Ukrajina ali Rusija? Open your eis. Dejstvo je, da so Rusi največje zlo že stoletja ne samo zdaj, takoj za njimi so Amerikani. Rusi so bili v vojni z Finsko, Švedsko, Japonsko, Turčijo, Francijo VB, Nemčijo, krvavo zatrli upor na Madžarskem leta 1956 in v Češkoslovaški 1968, polek Ukrajincem z vojno grozijo še Moldaviji, Baltskim državam, Nemčiji, finski, Švedski in še komu, so najbolj krvoločna in agresorska država v tem trenutku. Res pa, da so zaslužni, da so Evropo rešili nacizma in fašizma, samo kaj ko je komunizem po vojni pobil še veliko več svojih ljudi kot nacizem, v Sovjetski zvezi in Jogoslaviji.

Niko i ništa.

Lažeš dragi lažov!

Profile picture for user trg zmage trg zmage

Konkretno vprašanje... pa tudi enak odgovor. Pregovor pravi: "Soseda si ne moremo izbirati"! Ruski fedraciji so vozili vse mogoče orožjen na njihovoi dvorišče... torek Ukrajino... kot bi Meksiko na meja ZDA, Velenzujele.... Bi to Američani dopustili?

Moj odgovor je čisto kratek! Upam, da rezumeš?

Naj živi Ruska federacija!

1919

Spoštovani repar.!

Zmagovalci za SLOVENIJO leta 1991 so SLOVENCI.
repar., slovenščina in TI, si nista ravno v dobrih odnosih.
Jugo-nostalgiki 🖕. SLOVENIJA Naprej
Naš praznik OSVOBODITVE od OKUPATORJEV je 26.12, in 25.6

Ldan

Večni krivci

Ukrajino so napadli Madžari, "vekovečni krivci" za vse. 😛🙄🤣

Sami naši

Vsak drug dan samo slavje, ko ne črni, pa rdeči, pa spet oboji skupaj. Borci, še na mnoga
zdrava leta ob zasluženih bor(nih) pokojninah. Naj vas Bog blagoslovi!

Labod

Čast in slava partizanom ter rdeči armadi kateri so nas osvobodili izpod fašizma. Tisti iz Trstenjakove in njihovi lakaji pa ravno te fašiste častijo.

Res-Ni-ca

Edni od tej so za časa partizanof bili šče v đajcaj starih očof, šteri so se sposkrili
4 m pod oslicmi slame, ka njin ne bi trbelo v vojsko, kama so doubili pozive od M.,
pa Nemcof.

Res-Ni-ca

Edni od tej so za časa partizanof bili šče v đajcaj starih očof, šteri so se sposkrili
4 m pod oslicmi slame, ka njin ne bi trbelo v vojsko, kama so doubili pozive od M.,
pa Nemcof.

Pozor, pozor!

Deca draga, bojmo tiho, ka lejko čakamo, ka vgojno ob trej po nas UDBA pride, izda ukaz, ka se za 15 minut
spakeramo, pa nas malo odpelajo (najprle v lager v Hrastovec od tan pa v večna lovišča)!!!

Oča so pravli

Moj več dugo pokojni oča sou mi že negda pravli, ka če bi bilou leta 1942 telko partizanof,
kak je zaj po vojni borcof, Rdeča armada sploj eti ne bi mejla ka za delati. So meli oča praf ali
nej, mi zaj vi razložte!

Szentlászló-Motvarjevci

Az apadnak igaza volt - Tvoj oče je imel prav.

Murkič

Of stari z Lendavske vilice ka inda sveta na Triglavi biu, biu tűj v partizanaj? Vej me pa more
vrak zeti, nej čűdo ka Slovenijo vrak gemlje.

Murkić

Se pravi ka moj vnükec, ka de of mejsec 13 lejt star lejko tűj med borce ide.

Labod

Če je lahko Krkovičev sinko zahteval borčevsko, ker se je z atijem v yugecu vozil potem ti tudi lahko.

koloborant

Na Petanjcih slovesno obeležili dan spomina in tovarištva, tega ne berem, mi gre na kozlanje, do leta 1942 komunist, za tem pod oficir madžarske vojske, po letu 1945 partizan ! Obrazložite mi te navedbe ??

MS-e

...Po tem pa vse tiho je bilo ...

Izračun starosti borcev

Od leta 1942 do 2026 je 84 let. Pa če vzememo, da je bil partizan tistikrat star 18 let, je
ali bo letos dopolnil 102 leti, če je bil tistikrat 5 ali 10 let več, jih pa ima danes 107 oz. 112
let. Koliko je trenutno še takšnih? Tem bi jaz dovolil prejemanje borčevskih pokojnin, saj
jih je zelo malo, če sploh kateri. Pa še teh bo prav kmalu zmanjkalo.

Kolaborant

Tvoje navedbe so točne, celo dokazane, dokazane po virih političnih arhivov. Tega bi se
moral zavedati tudi tovariš, prikazan na posnetku pod še svežim člankom Sobotainfo
sadi drevo v Petajncih. Za mastno kost in denar lajajo še psi!

Oča so pravli

Več dosta desetletij nazaj, v mojih osnovnošolskih letaj - 7.,8. razred san kazo oči, ka od partizanof piše
v zgodovinskon učbeniki. On je biu, seveda, načišnoga mnenja, kak je pisalo v mojoj šolskoj knjigi. Nad
mizo, šče zaj ga vidin, se je prhko nasmejo, sklato z desnico z zanikalno gesto, pa pravo; Rojen san 1919,
za menoj sta 2 leti staro jugos. vojske, 5 let 2. vojne, ruska fronta. Jaz sen resnični poznavalec zgodovine.
Jaz san tvoj oča, jaz delam za tvoj kruj, ti maš mene za poslušati, nej te prokletne, lažlive pa kradljive komu-
niste! Paper fse prenese, knjigo lejko sakšni napijše. San sen pričevalec stvarne resnice! Poneumljajo mladi,
ka na račűn sfojij laži lejko boukše živijo. Neščen, ka šče tebe na svojo pout spravijo, prokletne barabe ..."
Zaj v starij letaj bon vrvo rajši sfojomi pokojnomi oči. Dostakrat nisen sledo njegovin napotkon, pa zatou plačo
v živlenji previsiko cejno.

FrančekF

Za osamosvojitev niti slučajno ne organizirajo takšne proslave. Ker jim ni bila v intimnem interesu. Osvoboditev od Nemcev, Italijanov in Madžarov leta 1945 pa je pomenila samo novo diktaturo, ki je pobila nekajkrat več sonarodnjakov kot zgornji trije skupaj.

FF-ju

Če so jih že morali zverinsko pokončati, bi jih po mnogih desetletjetjih lahko vsaj dostojno pokopali.
Ne, še za to ni bilo ne denarja, ne časa.

Naši z D

Obstajata denar in čas za podedovane borčevske pokojnine, mastna vsakodnevna praznovanja!
P jim M!

Pitaje za 1000 EUR

Kda pa mo mi ovi praznuvali dan ZMAGE NAD KOMUNIZMON?

HH

Slava Nemcem

M. Peter

Večna slava Madžarom.

Komentarji

Profile picture for user trg zmage trg zmage

Po fotografijah sodeč... ne bom dalje komentiral!

Slovesnost pa so pripravili "zmagovalci", kateri so k uničenju nacizma prispevali bore malo ali praktično nič. Vsaj po fotografijah in besedilu lahko ugotovimo, da ni pravih zmagovalcev druge svetovne vojne oz. zmagovalcev nad mračno ideologijo nacizma.

Škoda, da ni bilo predstavnikov Ruske federacije, torej predstavnikov nekdanje Sovjetske zveze, katera je največ pripomogla k padcu mračnjaškega nacističnega režima. Nobena država ni toliko pretrpela glede materialnega uničenja, kakor ravno Sovjetska zveza, katera je tudi izgubila po zgodovinskih virih cca. 6 miljonov prebivalstva. Sveda niso bili vsi rusi, tudi Ukrajinci, Azerbadjani, Armenci... so bili med žrtvami.

Škoda, da se meša vojna v Ukrajini s proslavo zmage nad nacizmom! A lahko vzamemo Ruski federaciji zasluge, za zlom nacizma? Ravno to počnemo, poizkušamo v Sloveniji... škoda! Tudi, ker za vojno stanje v Ukrajini vsega niso krivi Rusi, Ukrajinci s pomočjo Evrope in ZDA imajo kar precej masla na glavi, da bo jasno.

…..

S.m.r.d.e.č.i SDSovec!!!

khaa

eh levaki majo taksi betek

repar.

Daj ne seri telko pa se ne delaj skouz neka pameten za brezveze. Cejli svejt zna što so zmagovalci druge vojne, samo ti pa tebi podobni maloumneži vrvlete nekaj drugoga. Še dobro ka te v Soboti vsi poznamo in znamo ka si nej glih kaj preci brihten, še celou nej z ovimi papejrami iz Ormoža.

kuntakinte

...zgleda ka je Netanjahu... s pomočjouf slovenskoga zeta... vničo velki del tenoristov musličov...ovak bi se lejko zgodijla kakša pizdarija...na trgi lažij...

Niko i ništa.

Ta tvoja zgodovina je laẓ̌na in ni vredna nič!

kuntakinte

...no tij potomec džemsove čete...zapopejvaj eno šumsko(partizansko) po prekmursko...skouz naš dvour so šli lačni rusi...pa mojemi dedeki pa manci...vse ka so dosegnoli...so pojeli pa ešče jeci spilij....gda je jurka svalijla...te jih je pa velka mürska voda dol splavila prouti Čakovci...

khaa

Rrusofili niso cist diht !

"Borec"

Kakšno Združenje borcev? Vej pa borci, keri so se dejansko borili med 2. SV jih več nega ali pa so jako stari. Vsi tej keri so tan stali nemajo veze s samo zmago in borbami med vojno, ker so še te sploj nej bili na svejti ali pa so bili jako mali. Lejko bi že enkrat nehali s ten borčevstvom in zapravlali pejneze za tiste, keri so potomci borcev in majo zaradi toga bonitete in plačila. Za ka že točno to dobivajo? Raje se ukvarjajmo s trenutnimi problemi in se osredotočajmo na tisto, kar je resno važno. To zgodovino pred 81 leti, kda se je vojna končala pa se je spominjajmo kak nekaj, kar se naj več ne ponovi in pustimo tiste borce, keri so resno bili zaslužni za to, ka počivajo v miru in se vsi ostali ne okoriščajo na račun toga!

Čakija Noris

Hja, kaj reči,težko je to gledati, nekši starčeki paraderajo keri nemajo veze z borci, tak odkrito povedano rajši bi gledal burek v vesolju kak pa te ceremonijo.Dosta je toga.

repar.

Itak, dosta je toga. Rajši mo poveličevali tiste ka so nas kak narod ščeli iztrebiti. Je tak?

Čakija Noris

Ka tij si bil kurirček ka se tak zavzemaš za njih ali maš borčevsko penzijo 🤣 znamo što se je proti komu boril in što je nekaj osvobajo into cenimo taka nej mi odavati pravljice pa poveličevati nekše majske hrošče.

ŠOPSKA SALATA

SAMO RIBAŠU KAPA DOLE ,VSI OSTALI SO SE ŠLEPALI ZA ČASU VOJNE.

kuntakinte

...jes pa na gnješnji den praznüvlen...Den Evrope...nej pa komunistično socialistično slavo megle...

repar.

Hi hi hi, kak si ti zarukani.... Dan Evrope se praznuje zaradi zmage nad fašizmon in nacizmon, glih tak kak ta proslava v Soboti. Tak ka ti v bistvi praznuješ isto, samo si preneumen ka bi to gor prišo.... hi hi hi.

klőca

V prvi vrsti res sedijo sami zaslužni junaki sedanjega časa

Vuk Rupnik

Trg zmage te sprašujem, kdo je napadel Ukrajino, Ukrajinci sami sebe ali diktator Putin, kateremu je vzor Stalin? Kdo do tal ruši Ukrajinska mesta in civiliste Ukrajina ali Rusija? Open your eis. Dejstvo je, da so Rusi največje zlo že stoletja ne samo zdaj, takoj za njimi so Amerikani. Rusi so bili v vojni z Finsko, Švedsko, Japonsko, Turčijo, Francijo VB, Nemčijo, krvavo zatrli upor na Madžarskem leta 1956 in v Češkoslovaški 1968, polek Ukrajincem z vojno grozijo še Moldaviji, Baltskim državam, Nemčiji, finski, Švedski in še komu, so najbolj krvoločna in agresorska država v tem trenutku. Res pa, da so zaslužni, da so Evropo rešili nacizma in fašizma, samo kaj ko je komunizem po vojni pobil še veliko več svojih ljudi kot nacizem, v Sovjetski zvezi in Jogoslaviji.

Niko i ništa.

Lažeš dragi lažov!

Profile picture for user trg zmage trg zmage

Konkretno vprašanje... pa tudi enak odgovor. Pregovor pravi: "Soseda si ne moremo izbirati"! Ruski fedraciji so vozili vse mogoče orožjen na njihovoi dvorišče... torek Ukrajino... kot bi Meksiko na meja ZDA, Velenzujele.... Bi to Američani dopustili?

Moj odgovor je čisto kratek! Upam, da rezumeš?

Naj živi Ruska federacija!

1919

Spoštovani repar.!

Zmagovalci za SLOVENIJO leta 1991 so SLOVENCI.
repar., slovenščina in TI, si nista ravno v dobrih odnosih.
Jugo-nostalgiki 🖕. SLOVENIJA Naprej
Naš praznik OSVOBODITVE od OKUPATORJEV je 26.12, in 25.6

Ldan

Večni krivci

Ukrajino so napadli Madžari, "vekovečni krivci" za vse. 😛🙄🤣

Sami naši

Vsak drug dan samo slavje, ko ne črni, pa rdeči, pa spet oboji skupaj. Borci, še na mnoga
zdrava leta ob zasluženih bor(nih) pokojninah. Naj vas Bog blagoslovi!

Labod

Čast in slava partizanom ter rdeči armadi kateri so nas osvobodili izpod fašizma. Tisti iz Trstenjakove in njihovi lakaji pa ravno te fašiste častijo.

Res-Ni-ca

Edni od tej so za časa partizanof bili šče v đajcaj starih očof, šteri so se sposkrili
4 m pod oslicmi slame, ka njin ne bi trbelo v vojsko, kama so doubili pozive od M.,
pa Nemcof.

Res-Ni-ca

Edni od tej so za časa partizanof bili šče v đajcaj starih očof, šteri so se sposkrili
4 m pod oslicmi slame, ka njin ne bi trbelo v vojsko, kama so doubili pozive od M.,
pa Nemcof.

Pozor, pozor!

Deca draga, bojmo tiho, ka lejko čakamo, ka vgojno ob trej po nas UDBA pride, izda ukaz, ka se za 15 minut
spakeramo, pa nas malo odpelajo (najprle v lager v Hrastovec od tan pa v večna lovišča)!!!

Oča so pravli

Moj več dugo pokojni oča sou mi že negda pravli, ka če bi bilou leta 1942 telko partizanof,
kak je zaj po vojni borcof, Rdeča armada sploj eti ne bi mejla ka za delati. So meli oča praf ali
nej, mi zaj vi razložte!

Szentlászló-Motvarjevci

Az apadnak igaza volt - Tvoj oče je imel prav.

Murkič

Of stari z Lendavske vilice ka inda sveta na Triglavi biu, biu tűj v partizanaj? Vej me pa more
vrak zeti, nej čűdo ka Slovenijo vrak gemlje.

Murkić

Se pravi ka moj vnükec, ka de of mejsec 13 lejt star lejko tűj med borce ide.

Labod

Če je lahko Krkovičev sinko zahteval borčevsko, ker se je z atijem v yugecu vozil potem ti tudi lahko.

koloborant

Na Petanjcih slovesno obeležili dan spomina in tovarištva, tega ne berem, mi gre na kozlanje, do leta 1942 komunist, za tem pod oficir madžarske vojske, po letu 1945 partizan ! Obrazložite mi te navedbe ??

MS-e

...Po tem pa vse tiho je bilo ...

Izračun starosti borcev

Od leta 1942 do 2026 je 84 let. Pa če vzememo, da je bil partizan tistikrat star 18 let, je
ali bo letos dopolnil 102 leti, če je bil tistikrat 5 ali 10 let več, jih pa ima danes 107 oz. 112
let. Koliko je trenutno še takšnih? Tem bi jaz dovolil prejemanje borčevskih pokojnin, saj
jih je zelo malo, če sploh kateri. Pa še teh bo prav kmalu zmanjkalo.

Kolaborant

Tvoje navedbe so točne, celo dokazane, dokazane po virih političnih arhivov. Tega bi se
moral zavedati tudi tovariš, prikazan na posnetku pod še svežim člankom Sobotainfo
sadi drevo v Petajncih. Za mastno kost in denar lajajo še psi!

Oča so pravli

Več dosta desetletij nazaj, v mojih osnovnošolskih letaj - 7.,8. razred san kazo oči, ka od partizanof piše
v zgodovinskon učbeniki. On je biu, seveda, načišnoga mnenja, kak je pisalo v mojoj šolskoj knjigi. Nad
mizo, šče zaj ga vidin, se je prhko nasmejo, sklato z desnico z zanikalno gesto, pa pravo; Rojen san 1919,
za menoj sta 2 leti staro jugos. vojske, 5 let 2. vojne, ruska fronta. Jaz sen resnični poznavalec zgodovine.
Jaz san tvoj oča, jaz delam za tvoj kruj, ti maš mene za poslušati, nej te prokletne, lažlive pa kradljive komu-
niste! Paper fse prenese, knjigo lejko sakšni napijše. San sen pričevalec stvarne resnice! Poneumljajo mladi,
ka na račűn sfojij laži lejko boukše živijo. Neščen, ka šče tebe na svojo pout spravijo, prokletne barabe ..."
Zaj v starij letaj bon vrvo rajši sfojomi pokojnomi oči. Dostakrat nisen sledo njegovin napotkon, pa zatou plačo
v živlenji previsiko cejno.

FrančekF

Za osamosvojitev niti slučajno ne organizirajo takšne proslave. Ker jim ni bila v intimnem interesu. Osvoboditev od Nemcev, Italijanov in Madžarov leta 1945 pa je pomenila samo novo diktaturo, ki je pobila nekajkrat več sonarodnjakov kot zgornji trije skupaj.

FF-ju

Če so jih že morali zverinsko pokončati, bi jih po mnogih desetletjetjih lahko vsaj dostojno pokopali.
Ne, še za to ni bilo ne denarja, ne časa.

Naši z D

Obstajata denar in čas za podedovane borčevske pokojnine, mastna vsakodnevna praznovanja!
P jim M!

Pitaje za 1000 EUR

Kda pa mo mi ovi praznuvali dan ZMAGE NAD KOMUNIZMON?

HH

Slava Nemcem

M. Peter

Večna slava Madžarom.

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi