Foto: David Klobasa
Včerajšnja neurja so znova najbolj prizadela sever Slovenije. Posledicam se tako nismo izognili niti v Mariboru, na udaru pa je bila tudi Sveta Trojica. Na terenu smo si ogledali, kakšno je stanje dan po neurju.

Nedeljsko popoldansko neurje je znova precej prizadelo severno Slovenijo, močno pa so posledice občutili tudi prebivalci občine Sveta Trojica v Slovenskih goricah.

V Sveti Trojici so bili zaradi neurja na terenu gasilci, ki so morali posredovati ob več zalitih kleteh in dvoriščih. Podrta drevesa so povzročila motnje v prometu, saj so nekatere ceste postale neprevozne.

Po poročilih regijskega centra za obveščanje je bilo v občini zabeleženih 16 intervencij zaradi poplavljenih objektov, zamakanja streh, zemeljskega plazu in podrtih dreves, zaradi česar so na terenu posredovali gasilci prostovoljnih gasilskih društev Gočova, Osek in Sveta Trojica.

Znova zelo prizadeto območje Črne na Koroškem

Uprava za zaščito in reševanje je v nedeljo popoldne in zvečer zabeležila več kot 150 intervencij na območju regijskih centrov Kranj, Celje, Maribor, Ljubljana, Ptuj Slovenj Gradec in Trbovlje.

Do težav je prišlo tudi na nekaterih cestah, po poročanju portala Promet.si je zaradi zemeljskega plazu še vedno zaprta cesta med Litijo in Zagorje pri Šklendrovcu.

Nedeljsko popoldansko neurje je znova precej prizadelo območje Črne na Koroškem in Logarsko dolino. Z območja Črne na Koroškem poročajo o zalitih številnih kleteh ter sproženih zemeljskih plazovih, zaradi česar so bili na terenu gasilci iz Črne in Mežice.

Po poročanju Koroškega radia je v Spodnjem Javorju plaz delno zasul domačina, ki so ga rešili gasilci in ga prepeljali v bolnišnico.

Škodo je neurje v Črni po besedah županje Romane Lesjak za Radio Slovenija povzročilo na podobnih mestih kot v lanski ujmi. Zasulo je stanovanjske objekte, tudi novo kegljišče, ki je bilo tik pred odprtjem.

Na udaru tudi Maribor z okolico

Na območju Maribora so po poročanju regijskega centra za obveščanje zabeležili 19 intervencij, predvsem zaradi poplavljenih objektov, zamakanja streh in podrtih dreves, ki so ogrožala promet na območjih Studencev, Peker in Radvanja.

Kar nekaj posredovanj je bilo potrebnih tudi na območjih Slovenskih goric ter občin Pesnica, Oplotnica, Slovenska Bistrica in Šentilja.

Komentarji (5)

dejan s vinjskoglavi (ni preverjeno)

to ni bilo nič
Samo državni denar bi črpali majmuni
Je treba delat
ne pa državni denar krast

1919 (ni preverjeno)

Pade eno drevo in že krizni sestanek v LUBLAN.
Zdaj PLEŠEMO......v SVOBODI.

He, DF (ni preverjeno)

Štou pa ga je več mazno, kak tij, D. Fuknjenec iz socialne malhe več desetletij,
šče zaj jo vlečeš, pa šče sociala de te pokopala. Šče pes nema socialnoga pogreba
(pogreba)!

dejan s vinjskoglavi (ni preverjeno)

pade eno malo drevesce pa kar tri gasilci z vso opremo pri njemu
Tako drevo pri nas učenec 3 razreda posebne osnovne šole že sam podere in razreže

starimuraš (ni preverjeno)

dejan s vinjskoglavi ....ti si pa res SVINJA, kakšne smotane komentarje pišeš, ki nimajo niti v riti mesta.

Starejše novice