Evropska nogometna zveza Uefa je slovenskemu nogometnemu klubu Olimpija naložila plačilo 183.125 evrov kazni zaradi obnašanja navijačev na februarskih tekmah konferenčne lige z Borcem iz Banjaluke, poroča Planet nogomet.
Poleg tega bo Olimpija na prvem naslednjem evropskem gostovanju brez navijačev, na prvi domači tekmi pa bo moral biti prazen tisti del stadiona, na katerem sicer domuje ljubljanska navijaška skupina Green Dragons.
Prav tako je Olimpija prejela dveletno pogojno kazen zaprtja tribune z navijači še za eno domačo tekmo.
S čim so si prislužili tako brutalno kazen?
Olimpija je račun Uefe dodobra napolnila z rasističnim navijanjem svojih navijačev, metanjem predmetov na zelenico, uporabo pirotehnike, neprimernimi sporočili med navijanjem, izgredom na domači tekmi ter poškodovanjem stadiona v Banjaluki.
Vodilna ekipa slovenske lige mora v 30 dneh stopiti tudi v stik z bosanskim klubom zaradi povračila škode, ki so jo povzročili njeni navijači, so še Ljubljančanom naložili na Uefi. Neuradno so slovenski navijači poškodovali pet stolov na stadionu.
Komentarji (4)
>> Poškodovali so 5 stolov << ❓❓❓❓❓
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Ko jih ne bo na sami tekmi, bodo zunaj ob ograji še bistveno bolj glasni in bodo izrekli še hujše besede ❗❗❗❗❗
Z zelenimi zmaji se ni za igrati ❗❗❗❗❗
🐸🐸🐸 🐲🐲🐲 🐸🐸🐸 🐲🐲🐲 🐸🐸🐸 🐲🐲🐲
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Kakšna kazen je tou ka je zaprejti del tribune ge so Olimpijini navijači. Blesava kazen, do se preselili ba drujgi del tribune. Stadion brez navijačov najmenje 6 tekem.
Ni kriva Olimpija, temveč njeni navijači, njim napisati KAZEN.
Ka pa bosanski srbski opankari iz umetne republike srbske kera sploh ne bi smela obstajati