V 35. krogu Prve lige Telekom Slovenije se Muraši merijo z Domžalami.

V predzadnjem krogu sezone 2020/2021 se bosta udarila Mura in Domžale. Vse tri dosedanje tekme letos so se končale z izidom 1:1, tokratna tekma pa je tudi po besedah stratega črno-belih Anteja Šimundže najpomembnejša v sezoni.

Že remi brez zadetkov bi Muri prinesel vstopnico za Evropo in potrditev tretjega mesta, morebitna zmaga pa bi ohranila upanje še za osvojitev državnega naslova. Prvaka bi tako dal šele zadnji krog, v katerem bo Mura igrala na Ljudskem vrtu proti Mariboru.

Po dveh zaporednih remijih čaka Muro težak tekmec, ki ji pošteno diha za ovratnik, saj Domžalčani zaostajajo le za tri točke. Mura bo prvič po sedmih mesecih lahko imela tudi podporo s tribun, saj bo v skladu s priporočili Nacionalnega inštituta za javno zdravje in vladnim odlokom na tekmi prisotnih okoli 1000 gledalcev.

2'. Silovit začetek Mure. Že v prvih minutah se je zatresla vratnica domžalskega vratarja po strelu Mandića. V naslednji minuti pa še poskus Maroše.

11'. Znova je bil nevaren Mandić, ki si je s prsmi zaustavil žogo in udaril proti golu. Izvrstna obramba Mulalića.

42'. GOOOOL! Mura je vendarle prišla do vodstva. Po skoku Kousa je žoga prišla do Maroše, ki je z neposredne bližine matiral Mulalića. Zasluženo vodstvo.

47' Napad in nenatančen strel Bobičanca, ki ni povišal prednosti.

57' Käit prvi med Domžalčani deležen rumenega kartona.

61' Domžalčan Kolobarić deležen rumenega kartona.

62' Bobičanec strelja prosti strel na prvo vratnico.

66' Dober poskus Kolobarića, a strel ni zatresel mreže črno-belih.

70' GOOOOOOOOL! Luka Bobičanec je žogo poslal v gol in Fazanerija je oživela! Gol so pospremile stoječe ovacije navijačev.

78' GOOOOOOOL! Le nekaj minut za drugim golom še tretji gol za Muro! Tomi Horvat je ušel domžalskim branilcem in z izvrstnim strelom zatresel mrežo.

85' Črno-beli Šturm si je prislužil rumeni karton.

87' Črno-beli Štrakl je deležen rumenega kartona.

Tekma na Fazaneriji je podaljšana za tri minute.