Ljutomerski Meteorplast ŠIC bar je decembrski spored futsal državnega prvenstva odprl s točko. Tretjeuvrščeni Prleki so v Rogatcu remizirali z Dobovcem, ki brani naslov državnega prvaka, ni pa veliko zmanjkalo tudi do presenetljive zmage.

Derbi 11. kroga Prve slovenske futsal lige ni postregel z zmagovalcem. Zanimiv obračun Dobovca in ljutomerskega Meteorplasta ŠIC bara se je končal z rezultatom 4:4.

Spopad v Rogatcu je postregel z nekaj preobrati, saj so Ljutomerčani hitro povedli z dvema goloma prednosti. Gostitelji so izenačili še pred odmorom in nato v nadaljevanju tekme dvakrat tudi povedli, Prleki pa so dve minuti pred koncem zadeli za delitev točk in imeli zatem priložnost za popolno presenečenje.

Ekipi s 23 točkami ostajata poravnani na drugem in tretjem mestu lestvice, je pa Dobovec, ki je šele drugič to sezono ostal brez ligaške zmage, odigral dve tekmi manj od zasedbe iz prleške prestolnice.

Ljutomerčani so se v prvoligaški druščini še četrtič udarili z Dobovcem, prvič pa so ostali neporaženi. Ni pa veliko manjkalo, da bi ekipa Roberta Grdovića serijskim prvakom po vrnitvi iz Španije zadali prvi ligaški poraz.

DOBOVEC - METEORPLAST ŠIC BAR 4:4 (2:2)
Strelci:
0:1 A. Goznik (5'), 0:2 Šnofl (8'), 1:2 Duščak (14'), 2:2 Čeh (19'), 3:2 Turk (25'), 3:3 Goričan (27'), 4:3 Cesarec (32'), 4:4 Šnofl (38')
Dobovec: Jazbec, Fras, Mordej, Kotnik, Čujec, Čeh, Turk, Cesarec, Debeljak, Fleten, Matošević, Duščak. Trener: Kujtim Morima.
Meteorplast ŠIC bar: Anžel, Lovrenčič, A. Goznik, M. Goznik, Rajter, Kneževič, Trstenjak, Goričan, Ruis, Tkalčič, Šnofl. Trener: Robert Grdović.

Ljutomerčani sanjsko odprli dvoboj

Ekipa iz Ljutomera je odlično pričela dvoboj v Rogatcu in v prvih minutah povsem zasenčila gostitelje, ki so nastopili brez prvega vratarja Marka Pečka, zaradi poškodbe pa je manj igral tudi najboljši igralec Kristjan Čujec

Denis Kneževič, ki s 16 goli ostaja prvi strelec lige, in Rok Šnofl sta zapravila uvodni priložnosti, bolj zbran pa je bil Aljaž Goznik, ki je Prleke v peti minuti popeljal v vodstvo. Že omenjeni Rok Šnofl je odlično igro gostov tri minute zatem kronal s podvojitvijo prednosti.

Gostje so imeli v nadaljevanju prvega polčasa še nekaj obetavnih priložnosti, a so z nekaj nespretnosti in neizkušenosti ostali pri dveh zadetkih. Futsalerji Dobovca so ravnotežje vzpostavili v drugi polovici polčasa, z zadetkoma Klemna Duščaka in Žige Čeha pa so tudi izenačili.

V končnici blizu zmage

Dobovec je na začetku drugega polčasa zagospodaril na parketu, svojo premoč pa je v 25. minuti kronal z golom Tea Turka. Prleki se niso predali, le dve minuti pozneje je Urban Goričan rezultat poravnal na 3:3.

Po izenačenju se je v domačih vrstah nabralo nekaj nervoze, zato so gostitelji prejeli nekaj rumenih kartonov za akumulirane prekrške in grobo igro, kljub temu pa so v 32. minuti vnovič povedli. Niko Cesarec je Dobovec še drugič na tekmi popeljati v vodstvo.

Zatem so pobudo prevzeli Ljutomerčani, domačini pa so bili po izpolnjeni kvoti prekrškov na zahtevni preizkušnji. Denis Kneževič je prvi kazenski strel z desetih metrov zastreljal, drugega pa mu je domači vratar Florjan Fras ubranil.

Tretji poskus z bele točke je dve minuti pred koncem tekme v izenačenje spremenil Rok Šnofl. Niko Cesarec je v 39. minuti zaradi grobega prekrška prejel drugi rumeni karton in moral zapustiti parket, Florjan Fras pa je ubranil drugi udarec Roka Šnofla z desetih metrov.

Gostje so imeli do konca tekme igralca več na parketu, a se je Florjan Fras v končnici izkazal še z eno pomembno obrambo in preprečil, da bi Dobovec doživel prvi poraz v letošnji sezoni državnega prvenstva.

Vodilni Siliko iz Vrhnike je z domačo zmago nad zadnjo Sevnico prednost pred zasledovalcema povišal na tri točke.