Dobre prakse: Jubilejna 20. letna konferenca Pomurskega društva za kakovost

| v Gospodarstvo

Že pred 21 leti so si za osnovi cilj delovanja Pomurskega društva za kakovost postavili »Razvijati idejo o kakovosti in njeno uresničevanje v praksi«.

Društvo Pomursko društvo za kakovost je bilo ustanovljeno na pobudo skupine strokovnjakov s področja kakovosti, skozi leta se je povezovalo in k sodelovanju vabilo izkušene strokovnjake z različnih področij.

Delovanje društva je vidno do institucij znanja na področju kakovosti in certificiranja, do zdravstva in v različnih panogah gospodarstva. Osnovi interes delovanja – pridobivanje novih znanj in prenos dobrih praks, se je ohranjal vse do danes in tako je letošnja konferenca dobila ime »Dobre prakse«

Do kakovosti preko primerov »Dobrih praks«

Danes, na letošnji jubilejni 20. konferenci, ki poteka v Jakijevi dvorani pri Zavarovalnici Triglav v Murski Soboti, so nam kakovost približali preko »dobrih praks«, ki so bile predstavljene z različnih panožnih dejavnosti. Kot serijo medsebojno navezujočih se tematik, so kakovost najprej predstavili skozi lik »kakovostnika«, kot nosilca znanj in odgovornega za konkurenčnost in uspešnost poslovanja ne glede na organizacijsko obliko v kateri deluje. Kakovostni način dela in življenja, predstavili so zakaj je ravno človek najpomembnejša komponenta za uspešno delovanje. Človek živi v okolju za katerega bi seveda po vseh naravnih zakonitostih naj tudi skrbel. Toda, v zadnjih desetletjih je žal, tudi bitka za ohranjanje okolja skoraj izgubljena. Tako tudi področje upravljanja z energijo potrebuje kakovostno začrtane smernice za izboljšanje načinov rabe energije, tudi če samo zaradi zmanjšanja stroškov v podjetju. V ospredju javnosti so poleg okoljske problematike tudi izobraževalne organizacije.

Sodelovanje in povezovanje

Tudi na letošnji konferenci z veseljem predstavljamo naše sodelovanje s Študentskim podjetniškim in inovacijsko-raziskovalnim centrom – ŠPIC. Tudi letos je bil izveden razpis za vrtce, osnovne in srednje šole, najboljši prispevki pa bodo tudi nagrajeni. Nagradili bomo naj risbo kot odgovor na vprašanje Kakšne bodo hiše leta 2199?, naj spis kot odgovor na vprašanje »Kako bodo ljudje komunicirali leta 2399?« in naj poslovni načrt.

Nagrade Pomurskega društva za kakovost

Kot vsako leto so na konferenci podelili priznanje Pomurskega društva za kakovost – zlati znak za kakovost. Letos so ga podelili družbi, ki v pomurskem prostoru uspešno posluje že vrsto let, po poti kakovosti pa je zakorakala med prvimi v Pomurju in to filozofijo uspešno udejanila v praksi. To dokazujejo tudi poslovni rezultati, zadovoljni odjemalci in zadovoljni zaposleni. Nagrado je prejelo podjetje Dukin d.o.o. za inovacijo Podzemni koši za odpadke.

Kot vsako leto je tudi na letošnji konferenci bila možnost spoznati letošnje pomurske inovatorje, priznanja za inovativnost jim je podelila Pomurska gospodarska zbornica.

Komentarji

Gost

Kdaj pa bo ta konferenca, lahko pridejo samo povabljeni?

zima.bella

Kakšne bodo hiše leta 2199?, naj spis kot odgovor na vprašanje »Kako bodo ljudje komunicirali leta 2399?« in naj poslovni načrt.

Dragi "kakovostniki", prosimo vas, povejte nam, kakšen je učinek vašega 20-letnega kakovostnikovanja???
Namesto zgornjih (blesavih) vprašanj, pa jaz sprašujem vas:
kakšna bo brezposelnost decembra 2015??

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi