Želite biti vedno na tekočem? Izberi Sobotainfo kot prednostni vir na Googlu.

Za direktorja Doma starejših Rakičan kar štiri prijave

| v Lokalno

Na razpis za direktorja Doma starejših Rakičan prispele štiri prijave.

Na razpis za direktorja Doma starejših Rakičan so prispele štiri prijave, je za STA potrdil predsednik sveta zavoda Tadej Henzel. Vse ustrezajo razpisnim pogojem, zato bodo vse prijavljene povabili na sejo sveta zavoda, ki bo 30. junija, je napovedal. 

Zavod je zaenkrat brez direktorja s polnimi pooblastili, vršilec dolžnosti pa je bolniško odsoten.

Dom starejših Rakičan se že dlje časa sooča z upravljavsko krizo, pa tudi kadrovske in finančne razmere niso najbolj stabilne. Razmere namreč zaznamujejo odsotnost vodstva s polnimi pooblastili, blokada odločanja v svetu zavoda in naraščajoče finančne obveznosti.

Po ocenah nekaterih virov naj bi skupna izguba Doma starejših Rakičan, ki ima skupno kapaciteto 360 postelj, presegla dva milijona evrov, delovanje sveta zavoda pa naj bi zaostrovali tudi odstopi in nesoglasja članov.

Predsednik sveta zavoda Tadej Henzel je za STA očitke zavrnil kot enostranske. Poudaril je, da je mogoče delovanje zavoda objektivno ocenjevati le na podlagi celovitega vpogleda v poslovanje, organizacijo dela in uradne dokumente. 

Po njegovih navedbah je več kot dva milijona evrov izgube nastalo že v času prejšnjega vodstva, predvsem zaradi odločitev ob selitvi stanovalcev med prenovo matične enote.

Zavrnil očitke o pomanjkanju sogovornikov

Na odsotnost ustreznega sogovornika pri reševanju odprtih vprašanj, zlasti pri izvajanju pomoči na domu, so konec maja v pismu opozorile tudi občine Murska Sobota, Tišina, Moravske Toplice in Beltinci, za katere Dom starejših Rakičan izvaja storitve. 

V pismu so občine izrazile tudi dvom o ustrezni organiziranosti izvajanja dolgotrajne oskrbe. Omenjajo tudi informacije o domnevno kaotičnih razmerah pri vodenju in izvajanju dejavnosti.

Henzel je zavrnil navedbe občin o pomanjkanju sogovornikov in poudaril, da je za organizacijo dela in komunikacijo odgovorno vodstvo zavoda, ki mora zagotavljati nemoteno delovanje. 

Po njegovih zagotovilih dom storitve izvaja skladno s predpisi in strokovnimi smernicami. Služba pomoči na domu se je po njegovih besedah že soočala z negativnim poslovanjem, zaradi česar naj bi morali v določenih občinah zmanjšati obseg storitev.

Dodal je, da so zaposleni dlje časa opozarjali tudi na težave v organizaciji dela in medsebojnih odnosih, kar naj bi obravnaval tudi svet zavoda. Vendar pa ima Zavod po Henzlovih besedah nadzorno, in ne vodstvene funkcije, zato je tudi zaznal nepravilnosti, zahteval dokumentacijo in sprožil postopek razrešitve nekdanjega direktorja.

Kolbl bolniško odsoten

Ključni korak za stabilizacijo razmer bi bil po mnenju več virov imenovanje direktorja s polnimi pooblastili, ki bi prevzel odgovornost za sanacijo finančnega stanja in ureditev razmer v zavodu. Henzel poudarja, da se svet zavoda zaveda potrebe po stabilnem vodstvu in da bo postopek izbire vodil skladno z zakonodajo.

Vršilec dolžnosti direktorja Vilko Kolbl, ki je bolniško odsoten, pa je za STA napovedal, da se bo kmalu vrnil na delovno mesto, saj mu je mar za dom in stanovalce.

Preberite še

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA
Nop Sestra

Zdaj je res najboljše, da bo kriv nov svet zavoda. Saj bivši direktor Hoblaj res ne more biti nič kriv, če je čist kot solza prevzel vodenje lotmerškega doma. Banana republika

Ferencekova Mica

Moja stora mati bi samo rekli; zemla odpri se....

gmfgb

Vsak v SD ima veliko masla na glavi. enaka lopovščina kot pri SDS.

čardaš

Dva milijona € izgube ? Ni malo ,denarja .In Hoblaj nič ,kriv .Le kdo je krijv za izgubo ?

HTLM

Pridejo kadri iz SBMS, paliativna oskrba

hoblaj hčerka

od kod pa ima več stanovanj v Ljubljani.

Eni in edini

Po takšnon, kak pijše Tratnjekof, je prava izbira on san edini Df.

Lajček

Glede na skupno izgubo bo morala mestna občina Sobota (beri občani Sobote) močno odpreti mošnjiček.
Sicer pa Maljevec-Golobova dolgotrajna oskrba????? Pa vse je bilo odlično, fantastično, vsi plačujemo oskrbo, rezultati pa za en kup DREKA.

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA
Nop Sestra

Zdaj je res najboljše, da bo kriv nov svet zavoda. Saj bivši direktor Hoblaj res ne more biti nič kriv, če je čist kot solza prevzel vodenje lotmerškega doma. Banana republika

Ferencekova Mica

Moja stora mati bi samo rekli; zemla odpri se....

gmfgb

Vsak v SD ima veliko masla na glavi. enaka lopovščina kot pri SDS.

čardaš

Dva milijona € izgube ? Ni malo ,denarja .In Hoblaj nič ,kriv .Le kdo je krijv za izgubo ?

HTLM

Pridejo kadri iz SBMS, paliativna oskrba

hoblaj hčerka

od kod pa ima več stanovanj v Ljubljani.

Eni in edini

Po takšnon, kak pijše Tratnjekof, je prava izbira on san edini Df.

Lajček

Glede na skupno izgubo bo morala mestna občina Sobota (beri občani Sobote) močno odpreti mošnjiček.
Sicer pa Maljevec-Golobova dolgotrajna oskrba????? Pa vse je bilo odlično, fantastično, vsi plačujemo oskrbo, rezultati pa za en kup DREKA.

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi