Maximus prinaša 150 novih zaposlitev

| v Lokalno

V nakupovalnem središču bo poleg Sparovega hipermarketa na voljo še kopica drugih trgovin različnih storitvenih dejavnosti kot so Sport 2000, Rebel, Alpina, DM, Mladinska knjiga, Okaidi, S'Oliver, Zlatarstvo mandič, Labod, SiMobil, Pami, Optika Novak, Vrtnarstvo, Pepe Jeans, Frizerstvo Banfi Verica, poskrbljeno pa bo tudi za zabavo in sprostitev s pomočjo gostilniške dejavnosti, saj so svoje vrata odprli restavracija Cantina Mehicana ter kavarni Elite in Art Caffe.

Maximus prinaša 150 zaposlitev

Nov nakupovalni center Maxima je Prekmurcem prinesel 150 novih delovnih mest, 47 jih bo zaposlenih v trgovini Spar.

Investicija vredna več kot 2,5 milijardi

Za izgradnjo sta poskrbela investitorja Dobel in SGP Pomgrad. Soinvestitor je bil tudi Spar Slovenija, ki je tako odprl svojo jubilejno 60. trgovino Spar, delež investicije je znašal 300 milijonov. Celotna naložba v novi nakupovalni center je sicer stala 2,5 miljardi tolarjev, dodatnih 80 milijonov pa je bilo še vloženih v izgradnjo krožišča, ki bo poskrbelo za hitrejši pretok prometa, nakupovalcem pa bo na voljo 370 parkirnih mest.

Dva milijona za dobrodelne namene

Na slovesni otvoritvi, ki se je odvijala pred vhodom nakupovalnega centra, se je zbrala precejšnja množica radovednežev, ki si je pred svečanim prerezom traku lahko ogledala še kratko slovesno ceremonijo, na kateri so zbrane nagovorili direktor družbe Dobel Jožef Horvat, direktor investicijskih dejavnosti pri Sparu Slovenija Igor Damjan in predstavnica občine Nada Cvetko Törok. Spar Slovenija in družba Dobel sta pokazala tudi humanitarno skrb, zato sta vsak posamično namenila po milijon tolarjev Društvu upokojencev Murska Sobota in Društvu za cerebralno paralizo Sonček, predstavnika obeh društev sta donaciji na otvoritvi tudi prejela. Za glasbeni predah je poskrbela pevka Moira in pihalni orkester Bakovci.

Do leta 2009 še sedem novih objektov

Na tiskovni konferenci je direktor Spara Slovenija Igor Mervič poudaril, da je investicija dobra poteza in da se je že pred leti pokazalo, da so kupci v tem delu Slovenije z njihovimi storitvami zadovoljni. Direktor družbe Dobel Jožef Horvat je povedal, da namerava njihova družba v naslednjem letu v nakupovalnem središču Maximus investirati še v dva objekta, ki bosta skupaj obsegala kar 9.500 kvadratnih metrov, v letu 2009 pa bodo zgradili še dodatnih pet objektov. Predstavnica občine, partnerice pri gradnji, Nada Cvetko Törok pa je izpostavila, da je pridobitev pomembna predvsem za razbremenitev mestnega jedra in da v prihodnosti na občini še upajo na nadaljnje sodelovanje predvsem s Sparom, saj ugotavljajo, da je center še potreben razvoja storitvene dejavnosti. Predstavnik SGP Pomgrada, glavnega izvajalca gradbenih del, Stanko Polanič pa je dodal, da se razvojni cikli v Pomurju še naprej nadaljujejo in da trenutno nastopajo ugodni trendi na področju razvoja.

Komentarji

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi