Želite biti vedno na tekočem? Izberi Sobotainfo kot prednostni vir na Googlu.

Madžarsko narodno skupnost zmotili manjši napisi na Petrolu v Lendavi

| v Lokalno

Po prenovi Petrola v Lendavi opozorilo zaradi madžarskih napisov.

Pomurska madžarska samoupravna narodna skupnost je pozdravila prenovo in posodobitev bencinskega servisa Petrol v Lendavi, hkrati pa opozorila na neustrezno izvedbo dvojezičnih napisov.

Kot so zapisali na družbenem omrežju Facebook, so opazili, da so nekateri napisi v madžarskem jeziku manjši in manj poudarjeni od slovenskih. 

Po njihovem mnenju to ni skladno s predpisi, ki na narodnostno mešanih območjih določajo enakovredno uporabo slovenskega in madžarskega jezika.

Zato so pri Petrolu predlagali popravek grafične podobe napisov.

»Podjetje je v svojem odgovoru pobudo sprejelo pozitivno in obljubilo pripravo novega grafičnega načrta,« so zapisali pri Pomursko madžarski samoupravni narodni skupnosti.

Skupnost je ob tem poudarila, da podpira razvoj in modernizacijo storitev v lokalnem okolju, vendar pričakuje tudi dosledno spoštovanje pravic madžarske narodne skupnosti na dvojezičnem območju.

Za odziv smo se obrnili tudi na Petrol. Njihove odgovore bomo objavili takoj, ko jih prejmemo.

Preberite še

Komentarji

Mislim halooo

Ker smo v Sloveniji, je logično, da je slovenski napis večji od madžarskega. Ne razumem, zakaj se nekateri res morajo v vse vtikati in iz vsake malenkosti delati problem.

Res jjee

V sloveniji lejko vsaki isce pravice pa zahteva vse kar si zmisli skratka zavira po mili volji..samo slovenci NE

eh brezi veze

To je Slovenija ne Madžarska ,kaj bi radi še ?

BaraČuča

Here bere trambulele!
Pa te đere ide na mađar tankat !
ZAKOJ PA TE V AVSTRIJI NEGA SLOVENSKIH NAPISOV ?

MARŠ !

Bruce Dickinson

Napraviti eno preprosto stvar, potegniti mejo iza Lendave in jo pripojiti veliki Mađarski. Pa naj se tam kurčijo in tolčejo po prsih in delajo za minimalca kateri je 800€ bruto. In naj so tam ponosni Mađari v veliki Mađarski.

khaa

Magarosaki more znati kaj je uradno !

Provokatorju df-ju

Zato, ker Avstrija ne leži na slovenski zemlji, kot ............

XXXPromo

Niti pod točko razno je tau nej vogrsko! Ta so samo tvoje mokre senje!

XXXPromo

Niti pod točko razno je tau nej vogrsko! Ta so samo tvoje mokre senje!

Mu(č)ki

Tan Vougri prosite vašoga Mukija naj van zrikta napise še v mavričnih barvah!!!! Orban vas je božal, prišau je čas gda te na realna tla prizemljeni. In ia ia pa Hajra Nafta de tudi šla viszontlatasra!!!!!!!!!!! Končno

ednaukdemirejsanprepikelo

Sem Slovenec pridem v Lendavo k zdravniku glasno, razločno, razumljivo povem dobro jutro dobim odgovor joreget. No družba dvojezična se vam to zdi prav? Meni na žalost ne! Praznik na Madžarskem več Hungaria zastav pri nas kot tam! Bečki konjušari smo res!

Lojz

Eh, to še ni nič ...Grem po Lendavski, me ustavijo neke bakice in me ogovorijo v madžarščini ...
Sem jim zabrusil nekaj "kulturnih" ...

Mclaren

Ne mrzim jih, jih pa ne maram, Madžare mislim.

Mbretëria e Shqiponjës me Dy Koka

Çfarë do të bësh kur ne të ngrihemi dhe ti të jesh pakicë?

khaa

mars!

ARANKA

Nem tudom.

e urrej akulloren

Do t'jua fusim në fyt pakot e bardha të kontrabanduara.

.

to je pa en tal za prijaviti !

En

Gron naj v mađara vdare.. prijdeta dva posraneva lendavčana oz bar z lendavsko registracijo v soboto pa tan mađarske gučita.. mrš ka jih je lejko sran
Se vijde ka so zabite kak kamen..

Hhenry

Zakoj bi jih moglo sran bite svoje indentitete? A na primorskon pa lejko italijanske gučijo pa nej problem? Što se pa tij ka boš nekome gučo kak naj guči?! Se dokazo za sebe kak si zabite...

bmkk

grinte mađarske poberite se na mađarsko ce van prinas kaj ne pase!
to je SLOVENIJA!!!

LPizKomende

Namesto da bi se sekirali za kakšno drugo bolj pomembno stvar... ali bi Madžari naredili isto v obratnem primeru?

Vprašanje in odgovor

Madžari so na svojem, Slovenci pa na našem - že 1.100 let. Ker bo samostojna Slovenija
slavila letos komaj 35 rojstni dan. Kje ste bili, da je niste ustanovili že prej???

LENDAVSKI NADVOJVODA

No tak je s tem,naši slovanski predniki so tukaj že tristo let orali in sejali ,nato so prismrdeli lopovsko lakomni Vougri,ki so še vedno mehčali meso pod sedli.Versko središče naših Slovanov je bilo v Blatnem Kostelu na Blatnem jezeru ...in Lenti je bil Lentiba....Na srečo naša slovenska mladina ne "šmirgla" več "bratstva i jedinstva". In....malo poglejte Porabje in njihove pravice,tile naši "uradni Madžari"imajo fejst riti na toplem,seveda podprte s slovenskim denarjem.

ODGOVOR!!!

Mađari ite nazaj ta gor v rusijo k putineki, v gozdove in gozdne stepe južnoga Urala, ta v Sibirijo, ge ste bili pred 3000 lejtami, tan mate sorodnike Hante in Mansijce ... še izda pasejo govedo, vi se pa ščete mete za evropejce ,ka nejste nigdar bili .. pa nete ... mate zaj duplikat orbana, samo žakli so prazni gratali, nemate več kaj odati .... najvekše sr_nje po ton deli evrope so delali turki pa mađari, pa še zaj so z vsejmi v svaji ... ite nazaj če van tü ne paše

Bakofskibočkor

Diplomant POŠ MS ma pa pa to glavno rejč, kak stalno, v tej komentaraj. Ka tau sploj
gemlete resno, če je smečeni kak bočkor. Samo ka lejko pa dela pa svajo med ednimi
pa drűjgimi, kak seposedik ge je poulek.

Enakopravnost po slovensko

Če smo po zakonu ustave SRS vsi enekopravni, potem ne vem, zakaj naj bi bili
nekateri napisani z velikimi, drugi pa z malimi črkami.

Hahahahahaha

Toga san pa do zaj tűj nej znau, ka ma Lendava svojo registracijo.

Pacienti............

Bogme, nej san znau, ka ma Psihiatrija Ormož gnjes den odprtij vrat. Zaj ka san gor udpro
S. info, san vido, ka sou edni pacienti iz Sobote, pa okolice prišli domou na obisk, pa takoj
pa na kauč + pa na .info., pa bla-bla-bla ....................

Hantavirus

Gl. komenta-thor se je puleg fsega toga še nalezo hantavirusa (bolezen glodalcof), pa te
stalno nekoga ali neka gloda.

Kristusov umor

Zakaj se toti niso tudi pobunili ko Slovenci obiščejo mađarske črpalke in nam sosedi mađari benzin zaračunajo po dražjih cenah in potem se sprašujem ko mađari k nam hodijo natočiti rezervoar zakaj mi njim ne zaračunavamo kot jih oni nam !? Slovenci za hlapce ste rojeni !

Ej-jej-jej

Kristusov umor, kakšna ti je to slovenščina, pa pravopis???

LNV

DF, vej pa od gda si te tij lendavski nadvojvoda, nan malo obrazloži! Lendavski policaji
so ti pokazali tvojoga boga, zatou zaj ogenj pljuvaš. Kozlaš tüj po NK Mura, zatou ka si
ma**rec 1. klase.

Ukulele

Pogledi tij prekmurske seljake. Zdaj do še v Lendave pa na Petrole red delali. Ka če bi si malo koli kuč spucali pa zriktale ka je na Goričkon bole grozno kak v Hungariji?

Alesss

V Monoštru je ena tabla v slovenščini to je krajevna tabla! Kdaj se bodo tam Slovenci zbudili???. Če vam kaj ne paše marš na Madžarsko.

Lendavska registracija

Ti pa idi v 3 krasne df, pa ne laži, koga si srečo na Lendavskoj, pa glij tebe je štou kaj pito.

Komentarji

Mislim halooo

Ker smo v Sloveniji, je logično, da je slovenski napis večji od madžarskega. Ne razumem, zakaj se nekateri res morajo v vse vtikati in iz vsake malenkosti delati problem.

Res jjee

V sloveniji lejko vsaki isce pravice pa zahteva vse kar si zmisli skratka zavira po mili volji..samo slovenci NE

eh brezi veze

To je Slovenija ne Madžarska ,kaj bi radi še ?

BaraČuča

Here bere trambulele!
Pa te đere ide na mađar tankat !
ZAKOJ PA TE V AVSTRIJI NEGA SLOVENSKIH NAPISOV ?

MARŠ !

Bruce Dickinson

Napraviti eno preprosto stvar, potegniti mejo iza Lendave in jo pripojiti veliki Mađarski. Pa naj se tam kurčijo in tolčejo po prsih in delajo za minimalca kateri je 800€ bruto. In naj so tam ponosni Mađari v veliki Mađarski.

khaa

Magarosaki more znati kaj je uradno !

Provokatorju df-ju

Zato, ker Avstrija ne leži na slovenski zemlji, kot ............

XXXPromo

Niti pod točko razno je tau nej vogrsko! Ta so samo tvoje mokre senje!

XXXPromo

Niti pod točko razno je tau nej vogrsko! Ta so samo tvoje mokre senje!

Mu(č)ki

Tan Vougri prosite vašoga Mukija naj van zrikta napise še v mavričnih barvah!!!! Orban vas je božal, prišau je čas gda te na realna tla prizemljeni. In ia ia pa Hajra Nafta de tudi šla viszontlatasra!!!!!!!!!!! Končno

ednaukdemirejsanprepikelo

Sem Slovenec pridem v Lendavo k zdravniku glasno, razločno, razumljivo povem dobro jutro dobim odgovor joreget. No družba dvojezična se vam to zdi prav? Meni na žalost ne! Praznik na Madžarskem več Hungaria zastav pri nas kot tam! Bečki konjušari smo res!

Lojz

Eh, to še ni nič ...Grem po Lendavski, me ustavijo neke bakice in me ogovorijo v madžarščini ...
Sem jim zabrusil nekaj "kulturnih" ...

Mclaren

Ne mrzim jih, jih pa ne maram, Madžare mislim.

Mbretëria e Shqiponjës me Dy Koka

Çfarë do të bësh kur ne të ngrihemi dhe ti të jesh pakicë?

khaa

mars!

ARANKA

Nem tudom.

e urrej akulloren

Do t'jua fusim në fyt pakot e bardha të kontrabanduara.

.

to je pa en tal za prijaviti !

En

Gron naj v mađara vdare.. prijdeta dva posraneva lendavčana oz bar z lendavsko registracijo v soboto pa tan mađarske gučita.. mrš ka jih je lejko sran
Se vijde ka so zabite kak kamen..

Hhenry

Zakoj bi jih moglo sran bite svoje indentitete? A na primorskon pa lejko italijanske gučijo pa nej problem? Što se pa tij ka boš nekome gučo kak naj guči?! Se dokazo za sebe kak si zabite...

bmkk

grinte mađarske poberite se na mađarsko ce van prinas kaj ne pase!
to je SLOVENIJA!!!

LPizKomende

Namesto da bi se sekirali za kakšno drugo bolj pomembno stvar... ali bi Madžari naredili isto v obratnem primeru?

Vprašanje in odgovor

Madžari so na svojem, Slovenci pa na našem - že 1.100 let. Ker bo samostojna Slovenija
slavila letos komaj 35 rojstni dan. Kje ste bili, da je niste ustanovili že prej???

LENDAVSKI NADVOJVODA

No tak je s tem,naši slovanski predniki so tukaj že tristo let orali in sejali ,nato so prismrdeli lopovsko lakomni Vougri,ki so še vedno mehčali meso pod sedli.Versko središče naših Slovanov je bilo v Blatnem Kostelu na Blatnem jezeru ...in Lenti je bil Lentiba....Na srečo naša slovenska mladina ne "šmirgla" več "bratstva i jedinstva". In....malo poglejte Porabje in njihove pravice,tile naši "uradni Madžari"imajo fejst riti na toplem,seveda podprte s slovenskim denarjem.

ODGOVOR!!!

Mađari ite nazaj ta gor v rusijo k putineki, v gozdove in gozdne stepe južnoga Urala, ta v Sibirijo, ge ste bili pred 3000 lejtami, tan mate sorodnike Hante in Mansijce ... še izda pasejo govedo, vi se pa ščete mete za evropejce ,ka nejste nigdar bili .. pa nete ... mate zaj duplikat orbana, samo žakli so prazni gratali, nemate več kaj odati .... najvekše sr_nje po ton deli evrope so delali turki pa mađari, pa še zaj so z vsejmi v svaji ... ite nazaj če van tü ne paše

Bakofskibočkor

Diplomant POŠ MS ma pa pa to glavno rejč, kak stalno, v tej komentaraj. Ka tau sploj
gemlete resno, če je smečeni kak bočkor. Samo ka lejko pa dela pa svajo med ednimi
pa drűjgimi, kak seposedik ge je poulek.

Enakopravnost po slovensko

Če smo po zakonu ustave SRS vsi enekopravni, potem ne vem, zakaj naj bi bili
nekateri napisani z velikimi, drugi pa z malimi črkami.

Hahahahahaha

Toga san pa do zaj tűj nej znau, ka ma Lendava svojo registracijo.

Pacienti............

Bogme, nej san znau, ka ma Psihiatrija Ormož gnjes den odprtij vrat. Zaj ka san gor udpro
S. info, san vido, ka sou edni pacienti iz Sobote, pa okolice prišli domou na obisk, pa takoj
pa na kauč + pa na .info., pa bla-bla-bla ....................

Hantavirus

Gl. komenta-thor se je puleg fsega toga še nalezo hantavirusa (bolezen glodalcof), pa te
stalno nekoga ali neka gloda.

Kristusov umor

Zakaj se toti niso tudi pobunili ko Slovenci obiščejo mađarske črpalke in nam sosedi mađari benzin zaračunajo po dražjih cenah in potem se sprašujem ko mađari k nam hodijo natočiti rezervoar zakaj mi njim ne zaračunavamo kot jih oni nam !? Slovenci za hlapce ste rojeni !

Ej-jej-jej

Kristusov umor, kakšna ti je to slovenščina, pa pravopis???

LNV

DF, vej pa od gda si te tij lendavski nadvojvoda, nan malo obrazloži! Lendavski policaji
so ti pokazali tvojoga boga, zatou zaj ogenj pljuvaš. Kozlaš tüj po NK Mura, zatou ka si
ma**rec 1. klase.

Ukulele

Pogledi tij prekmurske seljake. Zdaj do še v Lendave pa na Petrole red delali. Ka če bi si malo koli kuč spucali pa zriktale ka je na Goričkon bole grozno kak v Hungariji?

Alesss

V Monoštru je ena tabla v slovenščini to je krajevna tabla! Kdaj se bodo tam Slovenci zbudili???. Če vam kaj ne paše marš na Madžarsko.

Lendavska registracija

Ti pa idi v 3 krasne df, pa ne laži, koga si srečo na Lendavskoj, pa glij tebe je štou kaj pito.

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi