Ustanovljena Pomurska gospodaska zbornica
Na ustanovni skupščini je prisostvovalo 57 od 86 ustanovnih članov, ustanovitev nove zbornice pa ne pomeni negiranja sistema Gospodarske zbornice Slovenije, ampak nadgradnjo dela in aktivnosti Območne zbornice za Pomurje. Temeljno poslanstvo zbornice je združevanje podjetij, ki imajo ugled v regiji in širše ter se želijo aktivno vključevati v oblikovanje poslovnega okolja na različnih ravneh. Ker pri ustanovnih članih gre za vsa elitna pomurska podjetja z izjemo Mure, struktura njenih članov predstavlja 80 odstotkov kapitala in prihodkov na ravni regije.
Za prvega predsednika PGZ je bil izvoljen direktor lendavske družbe Varis štefan Sobočan, ki je tudi eden od štiriintridesetih članov upravnega odbora. Sobočan je ob tej priložnosti povedal: »Zahvaljujem se za izkazano zaupanje in se zavedam, kako odgovorno funkcijo sem prevzel, kajti pričakovanja novoustanovljene Pomurske gospodarske zbornice so velika. Prostovoljno članstvo v zbornici je nujno zlo za malo, srednje in veliko podjetje v naši regiji. člani PGZ imamo lastno vizijo, poznanstva, vrednote, poznamo svoje prednosti in slabosti. Smo razvojno naravnani in imamo rezultate. Delamo in živimo v okolju, zato nam ni vseeno, kaj se okoli nas dogaja. Imamo pa tudi komparativne prednosti, saj smo neposredno med sabo v stiku, se poznamo, vemo za svoje zmožnosti in cilje.« Direktorica zbornice bo Mateja Hauser, člani nadzornega odbora pa Franc Huber, Božo Knehtl in Danica Kos.
Ključni projekti v letu 2008, katerih cilj je znižati stroške poslovanja, bodo aktivno oblikovanje, sodelovanje in vplivanje na smernice regionalne razvojne politike, predvsem v segmentu vseh vrst infrastrukture in prostorskega načrtovanja. Zbornica bo skrbela za oblikovanje pogajalskih skupin za neposredne finančne koristi članov pri oskrbi z energijo, surovinami in storitvami ter za skupen nastop do mono- in oligopolnih organizacij. člani zbornice bodo skrbeli za generično promocijo Pomurja, z namenom večje konkurenčnosti produktov in storitev ter ustvarjanja pogojev za doseljevanje kakovostnih kadrov.
Pomembnega dogodka za pomursko gospodarstvo se se poleg ustanoviteljev med drugimi udeležili tudi generalni direktor GZS Samo Hribar Milič, predsednik štajerske gospodarske zbornice dr. Roman Glaser ter pomurski poslanci v državnem zboru.