Želite biti vedno na tekočem? Izberi Sobotainfo kot prednostni vir na Googlu.

FOTO: V Murski Soboti s slovesnostjo obeležili dan državnosti

| v Lokalno

Slovesnost je obiskovalce spomnila, da je dan državnosti praznik ponosa, hvaležnosti in odgovornosti do prihodnosti države.

V Gledališču Park v Murski Soboti so včeraj pripravili slovesnost ob dnevu državnosti, s katero so se poklonili enemu najpomembnejših praznikov v zgodovini Slovenije.

Foto: Niko Časar

Ob dnevu državnosti se vsako leto spominjamo trenutkov, ko je Slovenija stopila na pot neodvisnosti in državne suverenosti. Tudi v Murski Soboti so praznik obeležili s slavnostnim programom, ki je združil besedo, glasbo in spoštljiv spomin na zgodovinske dogodke.

Slavnostni govornik je bil župan Mestne občine Murska Sobota Damjan Anželj, ki je v nagovoru poudaril pomen državnosti, odgovornosti do skupnosti ter ohranjanja vrednot, na katerih temelji samostojna Slovenija.

Foto: Niko Časar

Kulturni program je obogatil Harmonikarski orkester Murska Sobota, ki je s svojim nastopom poskrbel za svečano in prijetno vzdušje. Dogodek je bil del spremljevalnega programa ob praznovanju dneva državnosti.

0n5a9529.jpg
0n5a9532.jpg
0n5a9538.jpg
0n5a9568.jpg
0n5a9572.jpg
0n5a9573.jpg
0n5a9580.jpg
0n5a9587.jpg
481a9524.jpg
481a9527.jpg
481a9540.jpg
481a9542.jpg
481a9557.jpg
481a9558.jpg
481a9564.jpg
Foto: Niko Časar

0n5a9592.jpg
0n5a9601.jpg
0n5a9606.jpg
0n5a9613.jpg
0n5a9618.jpg
0n5a9644.jpg
0n5a9659.jpg
0n5a9671.jpg
0n5a9683.jpg
0n5a9684.jpg
0n5a9709.jpg
0n5a9724.jpg
0n5a9733.jpg
0n5a9767.jpg
0n5a9773.jpg
Foto: Niko Časar

Preberite še

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA
Čkalija

Za katero državo praznujemo, za Jugoslavijo ali Slovenijo. Sodeč po tem koliko je Slovencev jugonostalgičarjev še stranka Levica je v rdeči barvi s petokrako zvezdo. Bi rekel da še zdaleč nismo ponosni Slovenci. Ampak vseeno čestitke ob prazniku pa naj si bo za obžalovanje za Jugoslavijo ali pa veselje in ponos Slovenije.

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA
Čkalija

Za katero državo praznujemo, za Jugoslavijo ali Slovenijo. Sodeč po tem koliko je Slovencev jugonostalgičarjev še stranka Levica je v rdeči barvi s petokrako zvezdo. Bi rekel da še zdaleč nismo ponosni Slovenci. Ampak vseeno čestitke ob prazniku pa naj si bo za obžalovanje za Jugoslavijo ali pa veselje in ponos Slovenije.

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi