Želite biti vedno na tekočem? Izberi Sobotainfo kot prednostni vir na Googlu.

Slovensko podjetje naj bi delavce oškodovalo za skoraj 300 tisoč evrov

| v Gospodarstvo

Mariborski kriminalisti so ovadili tri odgovorne osebe zaradi suma kršitve temeljnih pravic delavcev.

Kriminalisti Sektorja kriminalistične policije Policijske uprave Maribor so na podlagi prijave finančne uprave zaključili s preiskavo kaznivega dejanja zoper odgovorne osebe družbe iz območja Ptuja.

Na Okrožno državno tožilstvo, ki je usmerjalo predkazenski postopek, so podali kazensko ovadbo zaradi utemeljenega suma storitve kaznivega dejanja kršitev temeljnih pravic delavcev zoper tri odgovorne osebe družbe.

V času od decembra 2022 do konca marca 2025 osumljeni zavestno niso ravnali po predpisih o plačilu prispevkov za socialno varnost zaposlenih. 

Osumljeni so v navedenem obdobju sicer davčnemu organu predložili obračune REK-O oziroma obračune plač, vendar obračunanih prispevkov za socialno varnost in prispevkov za delavce niso plačali in to kljub temu, da je družba imela sredstva in je poplačevala druge obveznosti.

Z navedenim je bilo večje število zaposlenih v celotnem obdobju oškodovanih za najmanj 294.783,28 evra, so sporočili iz Policijske uprave Maribor.

Preberite še

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA
Sramotaa

Te pa ka nisce nesce delat ite.. Zastonj bi delavce meli? Za požrešno duso ni nikoli dovolj penez. Kak edni sploh lejko mirno spijo.

bobaro

in točno take programe vodi zavod in te na silo vključi da moraš delati brez malice, brez delovne dobe, na uro ti plačajo 1 € ipd. izkoriščevalske sistem se idejo. in se potem čudijo da nihče noče iti delati. naj idejo oni sami delati na tak način, da vidimo če bi se jim dalo. hujše kto sužnjelastništvo.

Gost01

Nič novega, vse pristojne inšpekcije ne opravljajo svoje funkcije. Samo izgovori, smo podhranjeni, nimamo časa imajo pa večkrat dnevno čas za kavice, klepet.......

čarni vrag

Naša država podpira lopove in barabe. Zakaj ne objavijo ime podjetja? Na sodišču bo trajalo vsaj 2 leti, da to pride na vrsto. V tem času bodo lahko nemoteno kradli dalje. A smo se za tako državo borili?

reppe

Tou je zdaj na ednouk problem, Mijić pa je super človek in poštenjak..... glavno ka je naš.

Gigi Govedina

No zdaj pa te počakajmo ka de se Lukec oglaso,zadnji borec za resnico.🤣🤣

reppe

Zanimivo ka takšne stvari obsojate in se ob enon delate norca iz zaščitnikov delavskih pravic prav tisti, keri podpirate politiko kera ukinja delavske pravice in se želi znebiti sindikatov.

Cezar

zdaj pa še ime firme...

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA
Sramotaa

Te pa ka nisce nesce delat ite.. Zastonj bi delavce meli? Za požrešno duso ni nikoli dovolj penez. Kak edni sploh lejko mirno spijo.

bobaro

in točno take programe vodi zavod in te na silo vključi da moraš delati brez malice, brez delovne dobe, na uro ti plačajo 1 € ipd. izkoriščevalske sistem se idejo. in se potem čudijo da nihče noče iti delati. naj idejo oni sami delati na tak način, da vidimo če bi se jim dalo. hujše kto sužnjelastništvo.

Gost01

Nič novega, vse pristojne inšpekcije ne opravljajo svoje funkcije. Samo izgovori, smo podhranjeni, nimamo časa imajo pa večkrat dnevno čas za kavice, klepet.......

čarni vrag

Naša država podpira lopove in barabe. Zakaj ne objavijo ime podjetja? Na sodišču bo trajalo vsaj 2 leti, da to pride na vrsto. V tem času bodo lahko nemoteno kradli dalje. A smo se za tako državo borili?

reppe

Tou je zdaj na ednouk problem, Mijić pa je super človek in poštenjak..... glavno ka je naš.

Gigi Govedina

No zdaj pa te počakajmo ka de se Lukec oglaso,zadnji borec za resnico.🤣🤣

reppe

Zanimivo ka takšne stvari obsojate in se ob enon delate norca iz zaščitnikov delavskih pravic prav tisti, keri podpirate politiko kera ukinja delavske pravice in se želi znebiti sindikatov.

Cezar

zdaj pa še ime firme...

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi