Zaradi koronavirusa ustavili proizvodnjo piva Corona

| v Globalno

Znano mehiško pivo Corona, o katerem od izbruha novega koronavirusa po internetu krožijo številne šale, bodo začasno nehali proizvajati.

Kot je sporočila družba Grupo Modelo, ki omenjeno pivo proizvaja, bodo delo v proizvodnji ustavili v skladu z navodili mehiških oblasti, ki delo dovoljuje le v najnujnejših obratih. Ukrep velja do 20. aprila.

"Proizvodnjo v naših obratih trenutno znižujemo na minimum, popolnoma pa jo bomo ustavili v prihodnjih dneh," so napovedali v mehiški Grupo Modelo. Da bi vendarle ohranili proizvodnjo, so izrazili pripravljenost poslovanja z majhnim številom zaposlenih, večina pa bi jih ostala v karanteni. Predlog morajo odobriti tamkajšnje oblasti, poroča STA.

Tudi Heineken, ki obvladuje znamki piv Tecate in Dos Equis, bo v Mehiki proizvodnjo začasno prekinil.

O pivu Corona sicer vse od izbruha novega koronavirusa krožijo številne šale, na spletu pa so se pojavile tudi nepreverjene informacije, da je prodaja v ZDA zaradi virusa padla za 40 odstotkov. To so zanikali v podjetju Constellation Brands, ki obvladuje znamko Corona. Kot so zagotovili, prodaja ostaja stabilna.

Preberite še

Komentarji

Ikea

Corona je itak draga kak đunč.

Ne laži

Tej so nejnormalni, vej pa pijva je nujna za preživetje.

gasilec edvard

pičko strinino
Pir se bo podražil

Korio

Kabrejsan mislite vsi kar koomentejrate,kar ste duhoviti?!!...hahaha pa z ten kazete kak ste nezrele.

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi