Spopad nogometašev Odrancev in martjanske Čarde, ki zasedata vrh Pomurske nogometne lige, si je v Odrancih ogledalo kar 800 gledalcev. Prvouvrščeni gostje so dvakrat povedli, a je gostitelje obakrat v igro vrnil Luka Hren.

V Pomurski nogometni ligi so s tekmami 12. kroga zaključili redni del predvidenega sporeda, prihodnji konec tedna bodo na sporedu še tri zaostala srečanja.

Vrhunec zadnjega jesenskega kroga je bil derbi vodilnih ekip lige. Obračun Odrancev in Čarde si je ogledalo kar 800 ljubiteljev nogometa, številka pa bi bila verjetno še višja, če v sosednjih Beltincih v istem času ne bi gostili tekme 2. SNL.

Vodilna zasedba iz Martjancev je v obračun s prvimi zasledovalci iz Odrancev vstopila s petimi točkami prednosti. Razlika - Odranci so odigrali tekmo manj - je ostala nespremenjena tudi po zadnjem žvižgu sodnika Slavka Nemeta, saj se je dvoboj končal z izidom 2:2.

Prvi polčas je dobila Čarda, goste pa je v 36. minuti v prednost popeljal Patrik Žekš. Z 21 goli prvi strelec tekmovanja je zadel s hrbtom obrnjen proti vratom in s spretnim udarcem postavil izid polčasa.

Odranska zasedba je odlično vstopila v nadaljevanje tekme, saj je Luka Hren izenačil v drugi minuti polčasa, a so se kmalu zatem znova veselili v martjanskem taboru. Za vodstvo ekipe trenerja Leona Horvata je v 51. minuti zadel Svit Potrbin.

Nogometaši Čarde vseeno niso uspeli ohraniti vodstva, v 74. minuti je še drugič zadel Luka Hren in Odrancem priigral 26. točko. Čarda ima ob tekmi več 31 točk, v Odrancih pa je prvič to sezono ostala brez zmage.

Polana ujela Turnišče

Že v soboto je bila odigrana tekma med tretjim Turniščem in četrto Polano, zmage pa so se veselili gostje. Robert Votek je prvič zadel v 19., drugič pa v 69. minuti. Polana je z zmago in 22 točkami ujela Turnišče.

Na petem mestu ostaja Bistrica, ki je z 2:3 slavila v Gančanih, pa čeprav je domača ekipa vodila že z 2:0. V šesti in deseti minuti je bistriško mrežo zatresel Niko Houbar. Lov na preobrat je v 38. minuti pričel Primož Glavač, ki je v 73. minuti tudi poravnal izid, za slavje Bistrice pa je v 95. minuti poskrbel izkušeni Andrej Žugelj.

Serdica Goričanka je z golom v 66. minuti, ko je bil uspešen Aljaž Bagola, v Rogašovcih premagala Črenšovce. Dvoboj Veržeja in Radgone ni ponudil zmagovalca. Rok Šinko je pet minut pred odmorom zadel za vodstvo Veržejcev, Radgončani so po strelu Alena Katana izenačili v 56. minuti.

Dobrovnik je slavil v Radencih. V 23. minuti je bil najprej uspešen Blaž Maučec, gostje pa so zmago potrdili v drugem polčasu. Luka Car je prednost Dobrovnika podvojil v 75. minuti, v sodniškem dodatku pa je v polno meril še Nagy Bence.

Največ zadetkov je padlo v Kuzmi, Tromejnik in Rakičan pa sta se razšla z rezultatom 3:3. S točko so lahko bolj zadovoljni gostje, saj je Tromejnik vodil s tremi goli prednosti. V 25. in 27. minuti sta rakičansko mrežo zatresla Žan Potočnik in Benjamin Skledar, v 40. minuti pa je enajstmetrovko izkoristil Jan Suša. Rok Kos je minuto pred polčasom približal Rakičan, delo pa sta v 61. in 86. minuti dokončala Nejc Benko in Anej Pupaher.

Na dnu s petimi točkami ostaja Veržej, Slatina je zbrala sedem, Rakičan pa 8 točk. Eno več imajo na svojem računu Radgončani, Tromejnik je doslej osvojil 11 točk.