Želite biti vedno na tekočem? Izberi Sobotainfo kot prednostni vir na Googlu.

Demokrati potrdili vstop v koalicijo s SDS, NSi, SLS in Fokusom

| v Politika

Organi stranke Demokrati potrdili vstop v koalicijo s SDS ter NSi, SLS in Fokusom.

Svet stranke Demokrati je brez glasu proti potrdil odločitev izvršilnega odbora stranke, da gredo v koalicijo s SDS ter NSi, SLS in Fokusom, je po sejah organov stranke v izjavi za medije dejal predsednik strankinega sveta in vodja poslancev Tadej Ostrc. 

Brez glasu proti je svet stranke podprl tudi besedilo koalicijske pogodbe.

Ob tem po besedah Ostrca pričakujejo, da se bo okrepil boj proti korupciji in organiziranemu kriminalu z ustanovitvijo posebne tožilske enote t. i. SKOK.

»Poslanska skupina tukaj za mano je trdna in enotna, z velikim optimizmom zremo naprej,« je dejal. Ob tem na dodatna novinarska vprašanja ni želel odgovarjati.

Demokrati so glede na izkazano podporo s koalicijsko pogodbo večinsko zadovoljni, saj naj bi bil po neuradnih informacijah v določenih delih pogodbe v veliki meri upoštevan njihov program.

Demokrati si v novi vladi obetajo tri resorje, neuradno združen resor za gospodarstvo in delo, zdravstvo in kulturo.

Demokrati so tako prva od strank, ki je potrdila vstop v koalicijo. Odločitev organov drugih strank pa je pričakovati v naslednjih dneh.

Komentarji

LZN

Robert Golob je pet dni pred volitvami prerezal trak, ko so v naši največji bolnišnici slavnostno odprli prenovljene sobe oddelka za nefrologijo.

Mediji zdaj poročajo, da so prostore opremili zgolj za omenjeni dogodek, nato pa opremo umaknili. Dva meseca po slovesnosti tam še vedno nikogar ne zdravijo. Prav tako naj bi za slovesnost v sobe namestili televizije, nato pa jih odmontirali.

Mediji so UKC zaprosili za ogled oziroma snemanje prostorov, a jim tega ne dovolijo.

Vse za nabiranje političnih točk tik pred koncem kampanje. Stanje v slovenskem zdravstvu pa je ob koncu te vlade bistveno slabše.

Ko vam bodo naslednjič govorili o privatizaciji zdravstva, jih velja spomniti, da nihče ni naredil za privatizacijo več kot Golobova vlada. Čakalne vrste vse daljše, odhajanje kadra, odpovedi pregledov in posegov zaradi slabih zakonov. Sprejeti zakon za razvoj Slovenije, ki smo ga predlagali Demokrati je prvi korak k izboljšanju razmer.

Ljudje plačujejo zdravstvo, v času te vlade še bistveno več, pot do zdravnika pa je vedno težja.

Zdravstvo je ena od naših prioritet in mu bomo Demokrati v tem mandatu posvetili veliko pozornosti. Čaka nas veliko dela, nakopičene težave je potrebno začeti reševati.

#UspešnaSlovenija 🇸🇮

XXXPromo

Ponavljaj laž 1000x pa vüpaj, ka grata resnica. Tau te je včil tvoj kalimero iz SdS stranke nej...

1331

Manjšinska koalicija nema prihodnosti. Že preden so se formirali so sprejeli zakon poln protislovnih ukrepov, diletanti, kot vedno do zdaj.

Gffhghgggvvg

Bogu hvala samo ka smo se rešili teh rdečih golobjih izdajalcev šteri so ropali državljane !

1331

Gffhghgggvvg, če te pa črni janšistični izdajalci ropajo je pa OK? Poleg tega pa še policijska ura in podobni protiustavni ukrepi?

lažovieni

Ka to je tisti Logar ka je izstopo iz SDS ka prej nemre z Janšo več delati in pravo ka z njin nede nigdar šou v vlado? Logar pa ovi Zoran sta največjiva lažova pa nategovalca volilcov. Se je pa itak že pred volitvami znalo ka je Logar satelit od Janše in je samo namenjeni za krajo glasov iz sredine. Bougi lidje ka so nasedli njemi pa ovomi srbi.

pomurc

Logar na kongresu: "levi mediji pišejo, da bomo skočili v objem Janši. Ne bomo!"

Logar na zadnjem soočenju: "Ne bomo dali glasov Janševi vladi."

Logar na soočenjih: "Ne gremo v desno vlado, če ne bo zraven stranke z drugega pola."

V tej kampanji so politiki tekmovali, kdo bo bolj lagal in nategnil svoje volivce.

Gjkkl

Zakaj so Logarju pomagali zamrznit SD kadri delovni mesto na ministrstvu za zunanje zadeve? In to že traja nekaj let. Brez rizika se tip gre politiko, ker služba ga vedno čaka v javnem sektorju. Prevarant eden.

sobočan85

Bog, družina, domovina...

Niko i ništa.

Te vrednote niso vredne nič, če si recimo fuknjeni mahnjeni Mahnič.

pesjanar

Logar je Janšov zlati prinašalec ....

Tbcx

Prasci lejvi, ce bi pa Logar in Dtevanovič šla k vam, pa bi bila najboljša človeka po vaše, hinavsko do konca!

Komentarji

LZN

Robert Golob je pet dni pred volitvami prerezal trak, ko so v naši največji bolnišnici slavnostno odprli prenovljene sobe oddelka za nefrologijo.

Mediji zdaj poročajo, da so prostore opremili zgolj za omenjeni dogodek, nato pa opremo umaknili. Dva meseca po slovesnosti tam še vedno nikogar ne zdravijo. Prav tako naj bi za slovesnost v sobe namestili televizije, nato pa jih odmontirali.

Mediji so UKC zaprosili za ogled oziroma snemanje prostorov, a jim tega ne dovolijo.

Vse za nabiranje političnih točk tik pred koncem kampanje. Stanje v slovenskem zdravstvu pa je ob koncu te vlade bistveno slabše.

Ko vam bodo naslednjič govorili o privatizaciji zdravstva, jih velja spomniti, da nihče ni naredil za privatizacijo več kot Golobova vlada. Čakalne vrste vse daljše, odhajanje kadra, odpovedi pregledov in posegov zaradi slabih zakonov. Sprejeti zakon za razvoj Slovenije, ki smo ga predlagali Demokrati je prvi korak k izboljšanju razmer.

Ljudje plačujejo zdravstvo, v času te vlade še bistveno več, pot do zdravnika pa je vedno težja.

Zdravstvo je ena od naših prioritet in mu bomo Demokrati v tem mandatu posvetili veliko pozornosti. Čaka nas veliko dela, nakopičene težave je potrebno začeti reševati.

#UspešnaSlovenija 🇸🇮

XXXPromo

Ponavljaj laž 1000x pa vüpaj, ka grata resnica. Tau te je včil tvoj kalimero iz SdS stranke nej...

1331

Manjšinska koalicija nema prihodnosti. Že preden so se formirali so sprejeli zakon poln protislovnih ukrepov, diletanti, kot vedno do zdaj.

Gffhghgggvvg

Bogu hvala samo ka smo se rešili teh rdečih golobjih izdajalcev šteri so ropali državljane !

1331

Gffhghgggvvg, če te pa črni janšistični izdajalci ropajo je pa OK? Poleg tega pa še policijska ura in podobni protiustavni ukrepi?

lažovieni

Ka to je tisti Logar ka je izstopo iz SDS ka prej nemre z Janšo več delati in pravo ka z njin nede nigdar šou v vlado? Logar pa ovi Zoran sta največjiva lažova pa nategovalca volilcov. Se je pa itak že pred volitvami znalo ka je Logar satelit od Janše in je samo namenjeni za krajo glasov iz sredine. Bougi lidje ka so nasedli njemi pa ovomi srbi.

pomurc

Logar na kongresu: "levi mediji pišejo, da bomo skočili v objem Janši. Ne bomo!"

Logar na zadnjem soočenju: "Ne bomo dali glasov Janševi vladi."

Logar na soočenjih: "Ne gremo v desno vlado, če ne bo zraven stranke z drugega pola."

V tej kampanji so politiki tekmovali, kdo bo bolj lagal in nategnil svoje volivce.

Gjkkl

Zakaj so Logarju pomagali zamrznit SD kadri delovni mesto na ministrstvu za zunanje zadeve? In to že traja nekaj let. Brez rizika se tip gre politiko, ker služba ga vedno čaka v javnem sektorju. Prevarant eden.

sobočan85

Bog, družina, domovina...

Niko i ništa.

Te vrednote niso vredne nič, če si recimo fuknjeni mahnjeni Mahnič.

pesjanar

Logar je Janšov zlati prinašalec ....

Tbcx

Prasci lejvi, ce bi pa Logar in Dtevanovič šla k vam, pa bi bila najboljša človeka po vaše, hinavsko do konca!

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi