Z dvema uspešnima nastopoma si je odprl vrata do novih mednarodnih izzivov.
Član Športno-rekreacijskega društva Dolnji Slaveči Uroš Potočnik je minuli konec tedna uspešno nastopil na tekmovanjih v vzdržljivostnem jahanju v Šamorinu na Slovaškem ter dosegel pomembna mejnika v svoji športni karieri.
S konjem Skayem je odjahal svojo drugo 100-kilometrsko preizkušnjo in s tem uspešno opravil kvalifikacije za nastope na višji ravni tekmovanj.
Še en pomemben korak v športni karieri
Uspešen je bil tudi z drugim konjem Jawharjem de Rodetom s katerim je odjahal drugo 80-kilometrsko preizkušnjo.
Tudi ta nastop je prinesel pomemben rezultat, saj sta izpolnila kvalifikacijske pogoje za nastope na tekmovanjih pod okriljem Mednarodne konjeniške zveze.
V Športno-rekreacijskem društvu Dolnji Slaveči so ob uspehu svojega člana izrazili ponos in čestitali Urošu Potočniku ter Katji Plavec, ki s svojo ekipo dosegata vse vidnejše rezultate v vzdržljivostnem jahanju.