Sončev mrk so spremljali tudi dijaki

| v Lokalno

Današnji delni Sončev mrk so dijaki in ostala javnost lahko opazovali pred Gimnazijo Murska sobota.

Danes smo lahko v Sloveniji opazovali razmeroma redek astronomski pojav, delni sončev mrk. Tokratni mrk je vrhunec dosegel okoli 10:40 ure, ko je bilo prekritega približno 60 odstotkov površja Sonca. Dijaki Gimnazije Murska Sobota, dijaki sosednjih šol ter zainteresirana javnost so si mrk lahko ogledali pod strokovnim vodstvom.

Darko Kolar, dijak 4. letnika Gimnazije Murska Sobota, ki se je pred kratkim uspešno kvalificiral za olimpijado iz astronomije, je pojasnil, da do Sončevega mrka pride, ko Luna potuje med Zemljo in Soncem ter nam ob tem zakrije pogled na Sonce.

Sončev mrk, čeprav ne tako spektakularen, kot popolni mrk leta 1999, je tudi tokrat na prosto privabil kar nekaj radovednežev, ki so se zazrli v nebo. Renato Lukač, profesor fizike ter član Astronomskega društva Kmica, je ob tem dejal, da takšen odziv javnosti kaže, da nas astronomija zelo zanima.

Komentarji

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi