Predlog Opecove in Martinuzzija, s katerim bi se dobiček Vzajemne prerazporedil v obliki znižanja zavarovalnih premij, je bil preglasovan.
Na ljubljanskem sedežu Vzajemne se je včeraj odvijala skupščina, na kateri sta svetnika MOMS, Jasmina Opec in Marko Martinuzzi predstavila že omenjen predlog, s katerim bi se raporedil bilančni dobiček zavarovalnice na način znižani zavarovalnih premij. Skupščina je predlagano obliko prerazporeditve preglasovala.
"Nasprotni predlog, ki sva ga zastopnika skupščine, Marko Martinuzzi in Jasmina Opec, vložila k predlogu uprave in nadzornega sveta in s katerim sva predlagala, da se del bilančnega dobička iz leta 2011 v višini 900.000 evrov v skladu s 55. a členom Statuta Vzajemne, d.v.z. izplača članom v obliki znižanja obveznosti iz zavarovalnih pogodb, ni dobil zadostne podpore med zastopniki v skupščini. Za predlog je glasovalo 18 zastopnikov, proti jih je bilo 21," sta zastopnika skuščine uvodoma zapisala v sporočilu za javnost ter izrazila razočaranje nad odločitvijo predstavnikov. Ob tem sta še ozpostavila dejstvo, da so nekateri člani navkljub izraženi podpori glasovali proti predlogu zaradi "zaradi takih ali drugačnih pritiskov."