Javno podjetje Prlekija je v četrtek, 7. novembra, uradno predalo upravljanje gospodarske javne infrastrukture novima upravljavcema.
Oskrbo s pitno vodo in čiščenje odpadne vode je v občinah Ljutomer, Veržej, Križevci in Razkrižje prevzelo novo podjetje Prleška komunala, na območju občin Apače, Gornja Radgona, Radenci in Sveti Jurij ob Ščavnici pa podjetje Komunala Radgona.
Borut Soklič, stečajni upravitelj, je minuli teden povedal, da so Javnemu podjetju Prlekija ostali neporavnani dolgovi v višini 2,5 milijona evrov.
Ko bodo v stavbi javnega podjetja naredili vse, kar bo potrebno, bodo prodali zaloge in opremo, v zaključku pa še stavbo, ki je glavno premoženje.
Komunala Radgona ima po zadnjih podatkih zaposlenih 30 delavcev
Javno podjetje Komunala Radgona bo tako poleg dosedanjih nalog v občini Gornja Radgona prevzelo tudi infrastrukturo in naloge v občinah Apače, Radenci in Sveti Jurij ob Ščavnici.
Komunala Radgona je bila ustanovljena leta 2005. Družbo skladno s podeljenimi pooblastili zastopa in predstavlja direktor Boštjan Vaupotič.
Podjetje je na dan 31. decembra 2023 zaposlovalo 30 delavcev, od tega 29 delavcev za nedoločen čas.
V letu 2023 so imeli 3.128.523 evrov celotnih prihodkov, čisti dobiček pa je znašal 2106 evrov.
Kaj vse morajo uporabniki ponovno urediti?
S prevzemom izvajanja javne službe se vse storitve, ki jih je do sedaj zaračunavalo Javno podjetje Prlekija, prenesejo na novega izvajalca.
Na Komunali Radgona zato uporabnike pozivajo, da si morajo zaradi prehoda na novega izvajalca ponovno urediti:
- trajnike,
- e-račune,
- morebitne oprostitve storitev odvajanja in čiščenja odpadnih voda, grezničnih gošč ter okoljske dajatve.
Obrazec za ureditev trajnika, vloga za oprostitev odvoza gošč za kmetijska gospodarstva ter vloga za oprostitev okoljske dajatve so na voljo na spletni strani.
V petek, 8. novembra, je začelo delovati tudi novo komunalno podjetje Prleška komunala, veljati so začele tudi nove cene storitev.
Za oskrbo s pitno vodo znaša cena vodarina 0,9885 evra na kubični meter, za omrežnino pa 10,1605 evra na mesec, kar je enako, kot pred tem.
Za odvajanje komunalne vode znaša cena storitve 0,2722 evra na kubični meter, za omrežnino pa 7,7588 evra na mesec.
Za čiščenje komunalne odpadne vode znaša cena storitve 1,0282 evra na kubični meter, za omrežnino pa 0,9807 evra na mesec.
Nooooo, počasi boste Prleki le uredili to vodo ❗❗❗
Kaj sploh še s tem ukvarjate ❓❓❓
Itak ste bolj nagnjeni na vino ❗❗❗
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣