Oskrbo s pitno vodo bosta prevzeli Prleška komunala in Komunala Gornja Radgona.

Okrožno sodišče v Murski Soboti je 7. maja 2024 sprejelo sklep o začetku stečajnega postopka nad dolžnikom Javno podjetje Prlekija, ki je skrbelo za oskrbo s pitno vodo. 

Za stečajnega upravitelja je bil imenovan Borut Soklič.

V občinah Ljutomer, Križevci, Razkrižje in Veržej bo oskrbo z vodo prevzelo novo podjetje Prleška komunala, ki je bila ustanovljena junija, v sodni register pa je bilo vpisano 5. julija 2024.

Na območju občin Apače, Gornja Radgona, Radenci in Sveti Jurij ob Ščavnici pa bo za te storitve odslej skrbelo Javno podjetje Komunala Radgona.

Danes se izteče tudi skrajni rok, do katerega sme Javno podjetje Prlekija poslovati brez posebnega predloga in soglasja sodišča.

Do podpisa primopredaje zapisnika bo prišlo danes

Soklič je za Sobotainfo pojasnil, da naj bi danes, 7. novembra, ob 13. uri, prišlo do podpisa primopredajnega zapisnika.

»Zadnje dni so bili opravljeni ogledi na terenu, sklep o preizkusu izločitvenih pravic je bil danes potrjen, da je pravnomočen, tako, da bomo za las, bolj na tanko ni moglo iti, izročili upravljanje Prleški komunali in Komunali Radgona,« je pojasnil.

Dodal je, da je bil danes vsem občinam poslan primopredajni zapisnik, od štirih so dobili podpisanega, od ostalih pa pričakuje, da se bo to zgodilo ob 13. uri.

»Obe komunali in občine kot lastniki infrastrukture bodo dobili ključe od objektov in načeloma bi to moralo biti to. Če bo prišlo do kakih presenečenj, pa bomo videli.«

Večina zaposlenih danes dobi odpovedi

V stečaju je bilo zaposlenih še 20 delavcev, večina jih bo, po besedah Sokliča, danes prejela odpovedi:

»Ne vsi, ker jih bomo nekaj še potrebovali, zato, da bomo zaključili obračune storitev in ostale stvari, ki bodo potrebne za stečaj. Ampak večina danes dobi odpovedi

Del teh naj bi kasneje prezaposlili v Prleško komunalo.

Stečajni postopek še ni končan

V prihodnje bo stečajni upravitelj moral dokončati vse, kar se poslovanja tiče, kar bo predvidoma trajalo do konca leta ali dlje.

»Potem pa bomo pogledali, ali bo potrebno vložiti kakšne tožbe, kar je največji dejavnik tveganja, kar se tiče ocene časa trajanja postopka. 

Ko bomo v stavbi javnega podjetja naredili vse, kar bo potrebno, bomo prodali zaloge in opremo, v zaključku pa tudi stavbo,« je še pojasnil Soklič.

Komentarji (1)

Lukčev Mesec (ni preverjeno)

Kaaaaaaaj, Prleki še vedno niso uredili vode ❓❓❓❓❓

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

ŠALABAJZARJI ❗❗❗❗❗

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Starejše novice