AGRA - 47. kmetijsko živilski sejem se predstavlja

| v Lokalno

Na današnji tiskovni konferenci je direktor Janez Erjavec predstavil sejem in njegove aktivnosti

Na že ustaljeni lokaciji - sejmišče Gornja Radgona, bo tudi letošnji zadnji teden šolskih počitnic radgonski sejem privabljal množico obiskovalcev. Direktor sejma Janez Erjavec je na današnji tiskovni konferenci opisal potek in aktivnosti celotnega sejma.

Novost letošnjega sejma je projekt Vino Slovenija Gornja Radgona, ki bo predstavljen kot sejem v sejmu, med drugim pa se bodo letos predstavile tuje države - Avstrija, Francija, Madžarska, Makedonija in druge.

Udeležite se lahko enega izmed mnogih strokovnih posvetov, ki obravnavajo aktualne teme in problematike v stroki ( podnebne spremembe, zavarovanje pred naravnimi in vremenskimi ujamami), ali poiskusite nagrajene medičarske in ekološke izdelke na Eko tržnici in tržnici medu. Prav tako se bodo predstavile različne državne in lokalne institucije, kot so: Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano Slovenije, Kmetijsko gozdarska zbornica, Zavod za gozdove in druge.

Poleg poslovno predstavitvenega dela sejma si lahko ogledate marsikatero zabavno prireditev ali tekmovanja. Letošnji sejem bo popestrilo 11. državno sekaško tekmovanje lastnikov gozdov, tekmovanje v plesanju polke, izbor najtežje in najzinimivejše buče, vinski viteški turnir in še mnogo drugih prireditev. Ob zaključku sejma se bo vzporedno odvijalo 56. svetovno prvenstvo v oranju v Tešanovcih, Moravskih Toplicah.

Odpiralni čas sejma bo za obiskovalce od 9. do 19. ure, na zadnji dan do 18. ure.  Cena enodnevnih vstopnic je 7 EUR za odrasle in 4 EUR za mladino. Več o aktualnem programu si lahko ogledate na povezavi www.pomurski-sejem.si .

Komentarji

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi