Tega dne ob 15. uri se je OLAH Ivan nahajal pred svojo stanovanjsko hišo v okolici Lendave. Med pogovorom s svojo sestro je opazil, da se iz sosednje hiše močno kadi skozi vhodna vrata.
Ker je videl, da sta se pred tem od doma odpeljala lastnik hiše in njegova partnerka, je posumil, da je v hiši nastal požar. Stekel je do hiše in skozi odprta vhodna vrata vstopil v prostor.
V prostoru je opazil gost črn dim. Na kavču ob oknu je opazil tri otroke, četrti otrok pa je stal v otroški stajici. Vsi otroci so močno jokali. Na drugi strani sobe je ob peči opazil gorečo vzmetnico, ki je povzročala močan črn dim.
Jokajoče in prestrašene otroke je znosil na dvorišče, stekel nazaj v prostor in gorečo vzmetnico gasil z vodo. Med gašenjem se je vrnil tudi lastnik. Skupaj sta gorečo vzmetnico odnesla na dvorišče, kjer sta jo pogasila. Otroci v požaru, zaradi hitre intervencije, niso bili telesno poškodovani in niso iskali zdravniške pomoči.
Policisti so z ogledom kraja in z zbiranjem obvestil ugotovili, da sta starša tega dne okoli 15. ure brez nadzora pustila v hiši svoje štiri otroke in odšla od doma. Otroci so v kovinski peči, s katero so ogrevali prostor, prižigali papir. Papir se je vnel in padel na žimnico ob peči. Vnela se je tudi žimnica, otroci pa so iz strahu stekli v drugi kot sobe, nemočno opazovali gorečo žimnico in močno jokali.
Direktor PU Murska Sobota je za OLAH Ivana, ki je pred zadušitvijo rešil vse štiri otroke, podal predlog za podelitev priznanja policije (Medalja policije za hrabrost). Zoper oba starša pa bodo zaradi kaznivega dejanja Fizičnega zanemarjanja mladoletne osebe po 201. člena KZ podali kazensko ovadbo. Policisti bodo o dogodku s poročilom obvestili tudi CSD Lendava.