Raziskali serijo vlomov v občini Puconci

| v Kronika

V vseh primerih je neznani storilec na vlomen način prišel v notranjost objekta, od koder je odtujil:

- kompresor večje zmogljivosti,

- več rabljenih elektromotorjev z reduktorjem,

- 50 hidravličnih cevi,

- več sto metrov visoko napetostnega kabla, druge kable,

- čez 100 kg različnih jeklenih profilov in

- veliko manjših predmetov, ki jih podjetje potrebuje pri svojem poslovanju.

V zadnjem vlomu, ki se je zgodil 20.02.2008, je neznanec iz prostora odtujil električno motorno žago, brusilnik, več hidravličnih cevi, valje za tekoče trakove, elektromotorje in drugo.

Skupna vrednost ukradenih predmetov v vseh vlomih je ocenjena na 100.000 EUR.

Policisti so v vseh primerih opravili ogled kraja in zbrali obvestila o možnem storilcu. Na tej podlagi so dne 21.02.2008 opravili hišno preiskavo pri 27-letnem moškem, ki živi v isti občini. Pri preiskavi so našli in zasegli električno žago in brusilnik, ki izvirata iz zadnjega vloma, ostale predmete pa je osumljeni že prodal.

Hišna preiskava in zaslišanje storilca sta potrdila, da je tudi vse ostale vlome v skladiščne prostore izvršil isti storilec. Pri izvrševanju velikih tatvin osumljeni ni imel pomagačev.

Zaradi utemeljenega suma kaznivih dejanj Velike tatvine po 212. členu KZ Slovenije, je bila zoper osumljenca podana kazenska ovadba.

Komentarji

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi