Policisti pri 43-letniku zasegli 237 sadik konoplje

| v Kronika

Pomurski policisti so med hišno preiskavo odkrili tri posebej prirejene prostore za hidroponično gojenje konoplje ter 237 sadik.

Ljutomerski policisti in kriminalisti Sektorja kriminalistične policije Policijske uprave Murska Sobota so v sredini meseca maja  na podlagi odredbe sodišča opravili hišno preiskavo stanovanjsko-gospodarskega objekta na ljutomerskem območju. Objekt je imel v najemu 43 – letni moški iz območja UE Maribor.

Pri hišni preiskavi so odkrili tri posebej prirejene prostore za hidroponično proizvodnjo prepovedne droge konoplje, kjer je osumljenec gojil 237 sadik konoplje. Zasegli so mu tudi 300 gramov marihuane, ki je bila pakirana v PVC vrečkah in večje število pripomočkov za gojenje konoplje, kot so ventilatorji, transformatorji, luči, grelci in drugo.

Osumljenec bi s prodajo zasežene droge lahko zaslužil 40 tisoč do 50 tisoč evrov. Vrednost zaseženih pripomočkov za gojenje konoplje pa je ocenjena na 15 tisoč evrov. Osumljenca, ki do sedaj ni bil obravnavan za podobna kazniva dejanja, so policisti zaradi kaznivega dejanja neupravičene proizvodnje in prometa s prepovedanimi drogami kazensko ovadili.

 

Komentarji

Profile picture for user kanžor kanžor

;:_@ ja od nekoj trbej živeti vej pa nas država zadišij

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura

Forum

Vse teme

Malice

Vsi ponudniki

Mali oglasi

Vsi oglasi