Prometna nesreča s smrtnim izidom se je zgodila ob 9.40 uri na glavni cesti v Podgradu. 23-letni voznik tovornega avtomobila je vozil iz smeri Gornje Radgone, v smeri Maribora. V Podgradu je iz neznanega vzroka nenadoma zapeljal levo in trčil v avtobus, ki je pravilno pripeljal po nasprotnem smernem vozišču. Voznik tovornega avtomobila je na kraju podlegel poškodbam. V času prometne nesreče se je v avtobusu vozil eden potnik, ki je lažje telesno poškodovan. Zaradi reševanja prometne nesreče je bila glavna cesta zaprta za ves promet do 12.15 ure.
Pokojni voznik tovornega avtomobila je prva letošnja žrtev pomurskih cest.
V enakem obdobju lanskega leta je v prometnih nesrečah v Pomurju umrlo 8 udeležencev.
Na področju kriminalitete je bila v Spodnji Ščavnici obravnavana tatvina motorne in vbodne žage v skupni vrednosti 360 EUR in v Kobilju tatvina denarja.
Javni red in mir je bil kršen dvakrat v zasebnem prostoru in dvakrat na javnem kraju. Vsi kršitelji so se po intervencijah policistov pomirili in s kršitvami prenehali.
Zaradi večkratnih kršitev predpisov Zakona o varnosti cestnega prometa je bil dvema kršiteljema izrečen ukrep zaseg vozila.
Na mejnem prehodu Petišovci so policisti pri tujem državljanu odkrili, da nezakonito poseduje dele orožja in pirotehnične izdelke. Prepovedani predmeti so mu bili zaseženi, tujcu pa je bila izrečena globa.
Meritve hitrosti z radarjem bodo policisti opravljali čez dan med Lendavo in Ihovo.